BAGUE DUO - Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks

2.februārī Alūksnē uzstāsies izcilie ģitāristi - Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks jeb ģitāristu duets "Bague Duo"!

Smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas sniegs baudījumu koncerta apmeklētājiem un dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam. Kopā ar “Bague Duo” muzicē arī Kaspars Kurdeko (perkusijas) un Juris Kristons (taustiņinstrumenti).
Koncertā Alūksnē skanēs “Bague Duo” jaunajā CD iekļautie, abu ģitāristu pašu sacerētie skaņdarbi, kā arī John Lennon, Chick Corea, Astor Piazzolla, Raimonda Paula, un citu pasaulē populāru autoru skaņdarbi.

Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bija Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs Igo.
2017. gada nogalē ģitāristu duets pieņēma nosaukumu “Bague Duo” un izdeva debijas albumu ar A.Hermaņa un Ē.Upenieka oriģinālmūziku – 10 instrumentāliem skaņdarbiem pašradītos aranžējumos.
Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas “H.Bague” vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē darbnīcā izgatavotas akustiskās ģitāras. Bague katalāņu valodā nozīmē – gredzens. “H.Bague” instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība. Radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir arī abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze un radošie sasniegumi ir ķīla katra jaunradīta darba vērtībai. Kā profesionāls mūziķis – ģitārists spēlējis grupās “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, R. Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G.Rozenberga bigbendā, “Stabu ielas džess” orķestrī, Laimas Vaikules grupā.Šoreiz pieredzējušais mūziķis spēkus apvienojis un izveidojis duetu ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju, kurš sadarbojies ar dziedātājiem un mūziķiem: Normundu Rutuli, Anci Krauzi, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Igo, Raimondu Macatu, Kristapu Krievkalnu u.c.

Kultūra