Daugavpils teātra viesizrāde „Hantele killeram” Alūksnē

Daugavpils teātra komēdija „Hantele killeram” turpina savas viesizrādes Latvijā, un jau 11. martā plkst.19.00 to varēs noskatīties Alūksnes kultūras centrā.

„Hantele killeram” ir režisora Dž. Dž. Džilindžera otrais iestudējums Daugavpils teātrī.

Izrādes pamatā ir krievu dramaturģes Olgas Tuhaņinas luga „Hantele”, kas vēsta par kāda filologa gaitām jaunā arodā, kurā viss neizdodas, kā sākotnēji bija iecerēts. Fjodors, kurš ir liels evenku un čukču literatūras zinātājs, nolemj pievērsties killera profesijai! Kā gan sevī nepārliecinātais filologs spēs pierādīt, ka ir pieredzes bagāts speciālists „problēmu likvidēšanā”?

Skatītājus gaida amizanti pārpratumi un negaidīti pavērsieni komēdijā par neizdzīvotiem sapņiem, atriebes kāri un mīlestību, bet arī neatstās stindzinoša realitātes apziņa, ka izmisumā tiek pieņemti nepārdomāti lēmumi, naids mēdz uzvarēt saprātu un par kļūdām vienmēr kādam jāmaksā. Filologa Fjodora lomas atveidotājs aktieris Māris Korsiets dalījās savās pārdomās par iestudējumu: „Es ceru, ka pēc šīs izrādes noskatīšanās, skatītājs aizies ar apziņu, ka viss sliktais, kas kādreiz tev nodarīts, jāatstāj pagātnē.”


Izrādē piedalās Māris Korsiets, Andris Bulis, Maija Korkliša, kā arī „Spēlmaņu nakts 2017” balvas „Gada jaunais skatuves mākslinieks” ieguvēja Zanda Mankopa. Iestudējuma scenogrāfiju veidoja Kristians Brekte, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, režisora asistente un horeogrāfe - Linda Kalniņa, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Biļetes – Alūksnes kultūras centrā, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Atsauksmes no skatītājiem:

 „Daugavpils teātra izrāde “Hantele killeram” - farss ar raksturīgiem tipāžiem, pārspīlējumiem, parupjiem jokiem, absurdām situācijām, laulības ķibelēm, meliem un liekulību... (...) Šī nu bija tā reize, kad ejot uz komēdiju saņēmu vairāk nekā tikai vieglu, smieklīgu spēli. Noticēju no pirmās līdz pēdējai minūtei.” (Solvita Seikste)
„Daugavpils teātra iestudējums “Hantele killeram” ir izklaide, bet ne tikai. Kopumā – asprātīgs teksts, ne visus sižeta pavērsienus var uzreiz nojaust (pretēji daudzām citām komēdijām).”  (Armands Kalniņš)

Kultūra