Drīzumā Valmieras teātrī viesosies M.Čehova Rīgas Krievu teātris

12.novembrī Valmieras teātrī viesosies M.Čehova Rīgas Krievu teātris ar divām viesizrādēm.

Izrāde “Patiesība”, režisors Intars Rešetins

Otrdiena, 2019. gada 12. novembris - 18:30, Valmieras teātris Lielā zāle


"Meli ir netikums tikai tad, ja tie nodara ļaunumu, bet, ja no tiem ceļas labums, tad tie - tikums. Dzīvojiet tikumīgi! Melojiet uz velna paraušanu! Nevis kautrīgi un reizēm, bet drosmīgi un vienmēr! Melojiet, mani draugi, melojiet, un izdevīgā brīdī es jums atdarīšu ar meliem!” (Voltērs)

Režisors Intars Rešetins: Mēs dzīvojam laikā, kad izlikšanās un meli kļuvuši par normu. Mēs staigājam maskās, melojam un krāpjam, izliekamies par to, kas mēs neesam. Un visiem ir labi! Paradoksāli! Turklāt mēs visi to zinām, pieņemam un spēlējam līdzi!

Arī lugas “Patiesíba” varoņiem ir izvēles iespējas - melot vai nemelot?, stāstīt patiesību vai turpināt melot?, un, ja melojam - vai meli nepagriezīsies pret pašu?

Morāles un godaprāta cīņa par izdzīvošanu vienā daļā! Lieliska franču komēdija ar labākajiem teātra aktieriem, kur izdzīvo tikai labākais melis!

Šī lieliskā Floriana Zellera komēdija, manuprāt, ir lielisks spoguļattēls mūsdienu sabiedrībai tās visos slāņos - gan politiskajā, mākslinieciskajā un sadzīviskajā. Un nerunāt šodien ar skatītāju, par tik aktuālu tēmu caur komēdijas prizmu, būtu grēks!

https://www.mct.lv/lv/izrades/patiesiba


ŠERLOKS HOLMSS: MISIS HADSONES SAPŅI
Otrdiena, 2019. gada 12. novembris - 18:30 Valmieras teātris LMT Mansards

Klaunāde

Dramatizējuma autors un režisors - Aleksejs Siņicins
Scenogrāfija un kostīmi - Aleksandra Peršaja

Izrādē piedalās:

Jevgeņijs Korņevs
Olga Ņikuļina
Jūlija Berngardte
Artūrs Trukšs

Pēdējos gados stāsts par Šerloku Holmsu atkal ir kļuvis ļoti populārs, it īpaši kino pasaulē. Šķiet, ka mēs esam redzējuši visus iespējamos variantus: veco Holmsu, jauno Holmsu, Holmsu viņa vēsturiskajā laikā un mūsdienu Holmsu, Holmsa piedzīvojumus no paša Holmsa skatpunkta un no Vatsona skatpunkta, klasisko versiju un avangarda traktējumu.
Taču Holmsa dzīvesstāstu no misis Hadsonas skatpunkta mēs joprojām neesam redzējuši. Un ko tad, ja viņa par visu šo tikai sapņojusi? ..
Klaunādes žanrs ļaus ne tikai radīt misis Hadsonas sapņu dīvainās un nereālās pasaules, bet arī apspēlēt visus dižā detektīva slavenos tēlus vieglajā, jautrajā formā.

https://www.mct.lv/lv/izrades/serloks-holmss-misis-hadsones-sapni


Kultūra