Gaujienā veido kopīgu izstādi

Jau pavisam drīz, 4. februārī, pēc Austrumu kalendāra sāksies Cūkas gads.
Pēc ķīniešu horoskopa tas noslēdz 12 gadu ciklu,
un, kā apgalvo astrologi, katrs no mums tajā saņems pēc nopelniem – par 11 iepriekšējos gados sastrādātiem
darbiem un nedarbiem.

Gaujienas tautas nams, sagaidot šo notikumu, rīko izstādi “2019 – Dzeltenās Zemes Cūkas gads”, kuras veidošanā aicina iesaistīties vietējos iedzīvotājus. “Izstādei var nest interesantus suvenīrus, attēlus, grāmatas, rotaļlietas vai cūciņu figūru kolekcijas. Tos gaidīsim Gaujienas tautas namā līdz 31. janvārim, bet kopīgi veidotā izstāde būs skatāma no 2. līdz 28. februārim. Jo lielāka būs atsaucība, jo interesantāka būs izstāde,” saka Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa.

Viņa atklāj, ka gaujienieši atsaucīgi iesaistījušies šīs izstādes veidošanā. Jau atnestas vairākas grāmatas, zīmējumi. Zemnieku saimniecības “Mietaine” īpašniece Lilita Bernarte, kura uzņēmusies rūpes par skolēnu ēdināšanu Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā, kolekcionē cūciņas. Viņas kolekcijā ir gan šo dzīvnieku figūriņas, gan mīkstās rotaļlietas, piekariņi, lādītes un citi priekšmeti. Arī šī kolekcija, kura pagaidām ir lielākā, jo tajā ir 45 vienības, būs apskatāma izstādē.

Kā vēsta horoskopi, Dzeltenās Zemes Cūkas gadā daudz vairāk domāsim par materiālo labklājību, prātosim, kā uzlabot finansiālo situāciju, un savā domāšanā būsim pragmatiskāki, gaisa pilis nebūvēsim. Šis gads mums dāvās reālas iespējas nopelnīt, padarīt savu maciņu biezāku. Tas būs labvēlīgs dažādiem biznesa darījumiem, arī paši būsim atvērtāki sadarbībai salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Gads būs piemērots dažādām aktivitātēm un projektiem, un, ja mēs būsim gana attapīgi, tad spēsim izmantot situāciju un uzlabot savu dzīves kvalitāti – ar lielākiem ienākumiem vai jaunu amatu. Cieņā būs pieredze un prasmes, arī paši spēsim daudz objektīvāk novērtēt savas iespējas un spējas.

Jaunajā gadā nav ieteicams vairīties no grūtībām un sarežģījumiem – ir jāizmanto katra iespēja. Cūkas gads ir viens no veiksmīgākajiem gadiem investīcijām. Tomēr jāliek aiz auss – daudz vairāk nekā citus gadus cilvēki tiks sodīti par pārkāpumiem, sliktu attieksmi un nepieklājību pret līdzcilvēkiem.

Kultūra