Izsludināti Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas papildkoncerti

Ņemot vērā cilvēku lielo interesi, ir izsludināti leģendārā aktiera Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas papildkoncerti, arī 17.februārī Alūksnes kultūras centrā.

Īpašajos koncertos satiksies Edžus cīņu biedri un talanta pārmantotāji: komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa „Ārprāts’88” (Valdis Muktupāvels, Juris Sējāns, Leons Sējāns), aktieri Gunārs Placēns un Edgars Pujāts, un dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Atis Ieviņš, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša. Koncertos skanēs dziesmas no koncertprogrammām, kas tapušas sadarbībā ar komponistiem Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Juri Kulakovu, kā arī paša Edžus sarakstītās dziesmas.

„Viņa spilgtais āksta un traģiķa tēls, īpaši viņam rakstītas dziesmas un Edžus trāpīgie citāti caur televīzijas un audio ierakstiem joprojām uzrunā jaunus un jaunus viņa daiļrades cienītājus,” uzsver koncerta producents Jānis Kļaviņš.

„Pats sev laimi taisi draugs, vai tad cits lai taisa,
Tais’ no baltas ticības, tais’ no zila gaisa…”

Var teikt ka tieši tā, kā šajos Jāņa Petera vārdos, kurus Edgars Liepiņš izdziedāja vienā no savām dziesmām koncertprogrammā „Gods tev un tavam suņam!”, koncertējot kopā ar Mārtiņu Braunu, no baltas ticības un no zila gaisa Edgars radīja visas savas koncertprogrammas. „Rīga toreiz – Rīga šodien” ar Raimondu Paulu – aizliegta! „Gods tev un tavam suņam!” – aizliegta! „Ārprāts 88” – nešaubies, arī to aizliegtu, ja nebūtu sākusies perestroika… Pēc kārtējā koncerta aizlieguma tika mainīti komponisti, programmu tēmas, bet ne lielā vēlme pateikt to, kas Edgaram šķita tajā brīdī vissvarīgākais – uzrunāt latvieti, caur smiekliem un caur asarām likt ieklausīties zemtekstos, likt domāt. Tāpēc tagad, Edgara deviņdesmito jubileju sagaidot, ir vēlme to nosūbējumu mazliet uzpucēt un Edgaru Liepiņu pieminot, kopā ar viņa līdzgaitniekiem un mūzikas virtozauriem, atsaukt atmiņās. Kā teica Edžus: „Vajag tik’ rakt!” pauž Edgara Liepiņa dēls – pazīstamais alpīnists Kristaps Liepiņš.

Kultūra