Jau šo sestdien Valmiermuižā notiks etnofestivāls SVIESTS 2019

Sestdien, 15. jūnijā Valmiermuižas parkā jau trešo reizi etnofestivāls SVIESTS pulcēs latviešu māksliniekus, kuri atzinību guvuši kā pašu mājās, tā pasaulē. Visas dienas garumā norisināsies tirdziņš “Gardu muti” un dažādas aktivitātes bērniem un visai ģimenei, bet vakarā uz skatuves kāps iemīļoti mūziķi ar krāšņu un enerģisku etnomūzikas programmu.
 
Festivāla dienas daļā no plkst. 11.00 līdz 16.00 apmeklētājus priecēs tradicionāli lielākais un kuplākais “Gardu muti” amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kā arī tautas muzikantu un deju koncerts, kurā Valmiermuižas parku pieskandinās Valmieras kultūras centra kuplā „Etno kokļu kopa”, folkloras deju kopa „Dandari”, Rožupes kultūras nama folkloras kopa „Rūžupis veiri” un Burtnieku novada jauniešu tautas deju kolektīvs „Sadancis” ar draugiem. Seno amata prasmju meistarnīcās būs iespējams apgūt siera siešanu, sviesta kulšanu, akmens alus brūvēšanu, zāļu sievu gudrības, zivju ādu ģērēšanas, keramikas, rotu darināšanas un zaļas saimniekošanas pamatus. Savukārt pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem jau tradicionāli būs iespēja kāpt zirgu mugurā un doties nelielā izjādē kopā ar Valmiermuižas staļļa draudzīgo saimi. Tāpat Valmiermuižas parkā padomāts par spēlēm un izklaidēm lieliem un maziem bērniem.

Vakara programmas ietvaros no plkst. 18.00 līdz plkst. 2.00 naktī uz etnofestivāla SVIESTS skatuves kāps Latvijas starptautiski atzītākā „world music” grupa, postfolkloras kustības aizsācēji un līderi “Iļģi”, radošais muzikālais duets “ZeMe”, kurā apvienojušies kokles spēles meistare Laima Jansone un DJ Monsta, tradicionālā folka un mūsdienu strāvojumu alķīmiķi – īru grupa “Lankum”, kā arī bretoņu grupa “Wipidoup”. Pēc saulrieta parkā tiks dedzināta īpaša spāņu mākslinieka Jordi NN veidota ugunsskulptūra “Astrolābija”, kuras muzikālo pavadījumu veidos DJ Monsta. Tumsai iestājoties, RTU vīru kora “Gaudeamus” sniegumā būs ne tikai klausāms, bet šoreiz arī skatāms Uģa Prauliņa cikls „Pagānu gadagrāmata” ar īpaši etnofestivālam SVIESTS 2019 veidoto Katrīnas Neiburgas un Zanes Zelmenes videomākslu. Bet, sākot ar pusnakti, izturīgākajiem un aizrautīgākajiem festivāla dalībniekiem un apmeklētajiem nakts dančus vadīs pieredzējusī Latvijas Universitātes deju folkloras kopa “Dandari”, kā arī bretoņu grupa “Wipidoup”.

Festivāla dienas daļā ieeja ir bez maksas, bet biļetes uz etnofestivāla SVIESTS vakara daļu pieejamas pasākumu platformā kurpes.lv un tirgotavā līdzās Valmiermuižas alus darītavai.

Kultūra