Latvijas Nacionālais teātris Alūksnē!

Svētdien, 19. maijā plkst. 17:00 Alūksnes kultūras dzīve piedzīvos sen gaidītu notikumu – pirmo reizi ar viesizrādi uz Alūksnes Kultūras centra Lielās zāles skatuves dēļiem viesosies Latvijas Nacionālais teātris!

Alūksniešiem un pilsētas visiem būs iespēja redzēt režisora Valtera Sīļa un dramaturga Jāņa Baloža kopdarbu – izrādi “Mežainis”. Tas ir neparasts, bet patiess stāsts par Jāni (tēls radies no vēsturiskas personas, latgalieša Jāņa Pīnupa dzīvesstāsta), kurš Otrā pasaules kara izskaņā dezertēja no Padomju armijas, paslēpās mežā un tikai pēc vairāk kā 50 gadiem iznāca no tā un pieteicās policijā.
Šajā stāstā emocijas savijās kopā ar smiekliem, ar vieglumu izdzīvojot vēsturisko notikumu gaitu.

Lomās patiesi lielisks aktieru sastāvs: Arturs Krūzkops, Kaspars Aniņš, Madara Botmane, Uldis Dumpis, Lolita Cauka, Ivars Kļavinskis, Inga Misāne – Grasberga un Jānis Kronis.

Šī izrāde saņēmusi trīs “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvas (gada aktrise otrā plāna lomā, gada jaunais skatuves mākslinieks, gada gaismu mākslinieks) un piecas nominācijas (gada mazās formas izrāde, gada režisors, gada scenogrāfs, gada muzikālās partitūras autors, gada sasniegums oriģināldramaturģijā).

Alūksnes Kultūras centra mērķis Alūksnē redzēt Latvijas Nacionālā teātra izrādes ir bijis jau sen, un šogad tas beidzot veiksmīgi realizējies – par to jāsaka paldies gan Druvim Muceniekiem, kuram izdevās pierunāt Latvijas Nacionālā teātra pārstāvjus (ar direktoru priekšgalā!) atbraukt ciemos uz Alūksni, iepazīt un izpētīt Alūksnes Kultūras centru, gan arī Latvijas Nacionālā teātra direktoram Jānim Vimbam, kurš pēc Alūksnes apmeklējuma izteica neviltotu vēlmi un apņemšanos uz mūsu skaistās zāles skatuves parādīt Nacionālā teātra izrādes! Cerams, ka arī skatītāji to novērtēs, jo teātra cienītāju atsaucība var kalpot kā viens no galvenajiem stūrakmeņiem veiksmīgai sadarbībai ar Latvijas Nacionālo teātri turpmāk.
  

Izrādes apraksts:
“Jānis ir latvietis. Jānim nav sievas. Jānim nav bērnu. Jānis dzīvo laukos un savas dzīves laikā pilsētā bijis divas reizes. Jānis dezertēja no padomju armijas 1944. gadā un vairāk nekā piecdesmit gadus nodzīvoja mežā, no kura ārā iznāca tikai 1995. gadā, kad neatkarīgās Latvijas teritoriju bija atstājušas pēdējās padomju armijas vienības. Un tomēr - piecdesmit gadi mežā! Ko Jānis darīja piecdesmit gadus mežā? Cīnījās par brīvību, meklēja brīvību vai arī bija jau atradis to? Un kas piešķir brīvību - neatkarības deklarācija vai arī tas ir apziņas stāvoklis?”

Izrāde divās daļās, izrādes ilgums: 3h 20min.
Pirmizrāde: 2018.gada 31.maijs.

Biļetes iespējams iegādāties Alūksnes Kultūras centrā, kā arī visās "Biļešu paradīze" kasēs.

Kultūra