Muzeju nakts 2019 - „Varonības nakts pie Barona – Prāts, Spēks, Veiklība”.

Muzeju nakts norises Alūksnes Jaunajā pilī uzsāksim plkst. 19:00 ar Mārtiņa Belicka velosipēdu privātkolekcijas izstādes “Ne tikai Ērenpreiss” atklāšanu sezonas izstāžu zālē – Apaļais tornītis. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar izstādes saturu, ieklausoties paša kolekcionāra stāstījumā un aplūkojot vairāk kā 20 dažādus vēsturiskus velosipēdus.
Pēc izstādes atklāšanas aicinām doties baronīgajā velorallijā “VARONĪGAIS BARONS” pa Alūksnes Muižas parku, īpaši padomājot par velosipēda noformējumu. Tas var būt retro, izgreznots vai kaut kā īpaši dizainiski krāsots velosipēds. Radošā pieeja šeit netiks ierobežota.

No plkst. 20:30 savu drosmi, spēku un veiklību varēs pārbaudīt vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” vadībā Alūksnes Jaunās pils pagalmā. Apgūsim ierindas mācību, metīsim šķēpu, šausim ar loku un iepazīsimies ar viduslaiku bruņinieka tērpu un ieročiem.

No plkst. 21:00 atklāsim, ka Alūksnei ir savs Tālavas taurētājs, ko savulaik veidojis māklinieks Indulis Purens. Tas ilgus gadus atradās kādreizējā Alūksnes rajona Kultūras namā. Muzeju naktī būs iespēja aplūkot darbu un ieklausīties Tālavas taurētāja vēstījumā Alūksnes muzeja sezonas izstāžu zālē – Ledus pagrabs.
Visa vakara gaitā Alūksnes muzejs laipni gaidīs ikvienu un piedāvās ekpozīcijās atrast apslēptus 10 varoņstāstus. Kurš tos visus atklās, saņems pārsteiguma balvu. Uz tikšanos!

Kultūra