Pieredzēt gleznu radīto fantāzijas lidojumu

Sestdien, 29. jūnijā Alūksnes muzejā tiks atklāta spilgtas personības un mākslinieka Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu teātra izstāde “Inner light” (“Iekšējā gaisma” - no angl.), kas Latvijā un aiz tās robežām jau vairāk nekā 20 gadus izstādes apmeklētājos atmodina zemapziņā apslēpto uztveri un spēju viegli un dabiski tvert sirreālas sajūtas un gleznojumā ietverto satura vēstījumu – tas viss kļūst iespējams ar krāsas, gaismas un fluorescentās gleznošanas tehnikas palīdzību un unikālu mākslinieka domas lidojumu.

Izstādes atklāšanā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt 12 gleznas, kuru vienojošais elements ir tēlu mainība un mākslas darba radītās asociācijas un emocijas, apspēlējot garīguma, misticisma un  kosmosa tēmu. “Kosmosa dvēsele”, “Rīta harmonija”, “Kritušais eņģelis” – tās ir tikai dažas no gleznām, kuras būs iespējams aplūkot, apmeklējot izstādi. Darbiem piemīt tā saucamie “dienas” un “nakts” efekti – atšķirīgā apgaismojumā tās mainās – mirdz, atklāj jaunus tēlus, transformējas tajā redzamās ainas, līdz ar to arī gleznas raksturs. Māksliniekam ir piešķirts patents par fluorescento krāsu kompozīciju, kurā viņš glezno savas gleznas, un tās izgatavošanas paņēmienu – tehniku, kuras laikā vienam krāsas slānim tiek uzklāti citi krāsu slāņi. Gleznas ir romantisku asociāciju pilnas un pārsteidz aplūkotāju.
Mākslinieks, arhitekts un dizainers Vitālijs Jermolajevs ir Latvijas Arhitektu savienības loceklis, Unione Cattolica Artisti Italiani loceklis, Pasaules mākslas fonda eksperts, rakstnieku un publicistu Starptautiskās asociācijas loceklis, Krievijas radošās mākslinieku savienības loceklis. Viņš ir starptautiskās mākslas skolas “Inner light” dibinātājs Jūrmalā. Māksliniekam ir bijušas vairāk nekā 60 personālizstādes dažādās pasaules valstīs, muzejos Maskavā, Sanktpēterburgā, Kazaņā, Mākslas galerijā Vatikānā. Viņa gleznas ir mākslas kolekcijās Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Alūksnes muzejā atklāšanas dienā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar pašu mākslinieku, līdzdarboties meistarklasē un, protams, pieredzēt gleznu radīto fantāzijas lidojumu.

Kultūra