“Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš . Tikšanās dailē.” vieskoncerts Alūksnes Kultūras centrā

7. septembrī plkst. 17.oo Alūksnes Kultūras centrā izskanēs  Mūzikas nama DAILE koncertprogramma “RAIMONDS PAULS un DAUMANTS KALNIŅS. TIKŠANĀS DAILĒ”.

Raimonds Pauls jau piekto sezonu sadarbībā ar Mūzikas namu Daile skatītājiem nodod vērtējumam jaunradītas koncertprogrammas. Šajā sezonā programmu “RAIMONDS PAULS un DAUMANTS KALNIŅS. TIKŠANĀS DAILĒ”  Maestro radījis solistam Daumantam Kalniņam. Koncerta pirmajā daļā Maestro Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš atskaņo jaunu dziesmu ciklu ar Ineses Zanderes vārdiem. Koncerta otrajā daļā, kurā skan Maestro un Daumanta veidota dziesmu izlase ar latviešu dzejnieku vārdiem, muzicē stīgu orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, kā arī pavadošo mūziķu sastāvs - Raimonds Macats, Oskars Sproģis un Artis Orubs.

"Pirmajā daļā būsim tikai divi, klavieres un balss. Uzrakstīju "jaunu padarīšanu" ar Zanderes dzejolīšiem un gribu paklausīties, kā skan. Daumants dzied ļoti daudzos koncertos. Viņš ir dziedājis arī dažas manas dziesmas, bet es jau sen gribēju ar viņu uztaisīt veselu programmu. Mēģināsim, kā pieņemts nopietnā koncertā, nodziedāt 12 jaunus meldiņus. Viņš ir ļoti muzikāls un profesionāls, ar viņu ir ļoti viegli sastrādāties," sadarbību vērtē Raimonds Pauls.

Koncerta otrajai daļai Daumants Kalniņš atlasījis dažādus maestro "dziedamos gabalus" - sākot ar mūziklu “Māsa Kerija” un “Meža gulbji” skaņdarbiem. "Un, lai smukāk skanētu, piedalīsies diriģents Kaspars Ādamsons ar vienpadsmit stīdziniekiem. Lēnie meldiņi prasās pēc stīgu orķestra! Šī būs vēl viena mana svētku dāvana Latvijai pēc koncerta, ko Liepājā nospēlēju ar diriģentu Māri Sirmo, Liepājas simfonisko orķestri un kori Latvija. Šis būs citā - kamerstilā," saka maestro.

7. septembrī plkst. 17.oo Mūzikas nama DAILE koncertprogramma “RAIMONDS PAULS un DAUMANTS KALNIŅS. TIKŠANĀS DAILĒ”. viesosies Alūksnē.

Kultūra