Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

15 minūtēs lokalizē ugunsgrēku

Alūksnē, Jāņkalna ielā 22, 9.martā pulksten 5.00 dega saimniecības ēkas jumts apmēram 30 kvadrātmetru platībā. Pēc stundas ugunsgrēks bija pilnīgi likvidēts.

Alūksnē, Jāņkalna ielā 22, 9.martā pulksten 5.00 dega saimniecības ēkas jumts apmēram 30 kvadrātmetru platībā. Pēc stundas ugunsgrēks bija pilnīgi likvidēts.
"Dega jumta koka konstrukcijas ar atklātu liesmu. Jau pēc 15 minūtēm no tā atklāšanas ugunsgrēks bija lokalizēts. Izglāba ne tikai saimniecības ēku, kam nodega daļa jumta, bet arī dzīvojamo māju un blakus esošās celtnes. Cilvēki ir pieraduši, ka ugunsdzēsēji ātri ierodas notikuma vietā, tāpēc nesaprot, ka liesmas var pārmesties uz citu objektu," norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes nodaļas priekšnieks Intars Zitāns.
Viņš uzsver, ka pilsētās ar blīvu apbūvi ugunsgrēks ir ļoti bīstams. Šoreiz to varēja ātri apdzēst, jo bija visi priekšnoteikumi: cilvēki neapjuka un informēja par ugunsnelaimi, precīzi norādot piebraukšanas ceļu, apkārtējie nekavēja dzēšanu, bet palīdzēja ugunsdzēsējiem, bija ūdens ņemšanas vieta - dīķis ar āliņģi. "Lai gan saimniecības ēkai bija koka konstrukcijas un tajā atradās siens, kā arī uguns izplatīšanās ātrums bija liels, taču īsā laikā nelaimi novērsām," akcentē I.Zitāns. Viņš atzīst, ka šī bija viena no nedaudzām reizēm, kad ugunsdzēsējiem pateica paldies par operatīvu rīcību.
I.Zitāns pieļauj, ka ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar apkuri. Vairākus ugunsgrēkus izraisījuši apkures ierīču bojājumi vai to nepareiza izbūve. I.Zitāns pauž, ka metāla caurules ir paredzētas apkures ierīcēm, kam izejas gāzu un dūmu temperatūra ir līdz 350 grādiem. "Apkures sezonas beigās daudzās mājās nav tīrīti sodrēji dūmvados, tāpēc tas ir izplatīts degšanas iemesls. Savukārt pēc tīrīšanas karstus pelnus un sodrējus mēdz atstāt saimniecības ēkā vai tuvu tai. Aizdegšanās no tiem bijis cēlonis vairākiem ugunsgrēkiem," komentē I.Zitāns. Protams, nedrīkst kurināt bojātas apkures ierīces vai tās pārkurināt, kā arī atstāt kurtuves bez uzraudzības.

Citu datumu laikraksti