2000 orientieristu Alūksnes apkaimē!


Šodien Alūksnes pusē startē Latvijas un Baltijas lielākais starptautiskais orientēšanās sporta notikums “Kāpa 2019”, kas norisināsies 33. reizi.  Trīs sacensību dienās par uzvaru sacentīsies ap 2000 sportistu no 12 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Ķīnas, Īrijas, Lietuvas, Nīderlandes, Krievijas, un arī no tādām orientēšanās sporta lielvalstīm kā Norvēģija, Zviedrija un Šveice. Dalībniekiem būs iespēja katru dienu startēt atšķirīgos apvidos – Veclaicenes, Alsviķu un Mārkalnes pagastos, kā arī sacensties sprintā un Taku-O tempO distancē pie Alūksnes Kultūras centra un Mākslas skolas.
Sacensību galvenā norises vieta un telšu pilsētiņa būs lauku tūrisma un atpūtas centra “Jaunsētas” teritorijā. Šajā vietā notiks arī visas oficiālās ceremonijas, ar atklāšanu šīs dienas vakarā pulksten 21.00 un pirmās dienas uzvarētāju apbalvošanu un noslēguma ceremoniju svētdien pulksten 15.00.

Sacensības sāksies pie
Raipala ezera
“Jāuzsver, ka šis ir viens no demokrātiskākajiem sporta veidiem, skriešana mežā, sākot no pašiem mazākajiem, kuri pastaigāsies, un beidzot ar tiem, kuri cīnīsies par rezultātiem. Startēs arī dalībnieki, kuriem ir vairāk nekā 80 gadu. Tas pāris vārdos noraksturo to, kas ir “Kāpa”. Sacensība saliedē pavisam mazos, kuri nesaprot kartes, bet grib iziet distanci ar vecākiem, un arī pulcē tos, kuri gatavojas profesionāli un cīnās par augstākajiem rezultātiem. Piektdien manā skatījumā apvidus būs viens no tehniskākajiem, grūtākajiem un izaicinošākajiem. Kornetos Raipala ezera ziemeļaustrumu pusē starts no pulksten 14.00. Sestdiena būs visdinamiskākā diena. Starts vidējā distancē pulksten 11.00 Strautiņu apkārtnē “Lāču sils” poligona teritorijā. Paldies Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas komandierim Oļegam Dubovam par atļauju šajā teritorijā sarīkot sacensības, ņemot vērā vienu otru ierobežojumu. Šī teritorija mums ilgus gadus  bija sacensību vieta, bet pašlaik ir slēgta,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Alūksniešiem iespēja vērot sacīksti pilsētas ielās
Sestdien vakarā alūksniešiem interesantas un skatāmas solās būt sprinta sacensības Alūksnes parkos, ielās, skvēros. Sacensību sākums pulksten 18.00. Sakarā ar to laikā no pulksten 14.00 līdz 21.00 būs slēgta Brūža iela posmā no Skolas ielas līdz Alūksnes Kultūras centram. Sacensībās galvenais objekts būs rajons ap baznīcu, tiks šķērsotas arī Pils un Lielā ezera ielas, visskatāmākās vietas būs pie Mātes tēla, Pils teritorija un vistuvāk orientieristus varēs vērot uz Mazā prinča saliņas, uz kuras uzskries lielākā daļa orientieristu. Starts un finišs pie Kultūras centra stāvlaukuma pļavas. Organizatori aicina izturēties saprotoši un atbildīgi pret pasākuma inventāru un satiksmes ierobežojumiem. Vakarā pulksten 21.00 sacensību centrā apbalvošana un balle dalībniekiem.

Alūksni pārstāvēs kupls dalībnieku skaits
“Svētdien Alūksnē būs arī mazliet savādākas orientēšanās sacensības cilvēkiem ar kustību un garīga rakstura traucējumiem, kā arī tiem, kuriem patīk lēnām pastaigāties. Tas nozīmē, ka sacenšas uz laiku, bet neskrien, vairāk jākocentrējas uz domas ātrumu, kurš no daudzajiem kontrolpunktiem atbilst raksturojumam kartē. Uz šīm sacensībām gaidīts ir ikviens alūksnietis. Starts no 9.00 līdz12.00 Taku-O tempO distancē Alūksnē pie Mākslas skolas. 9.30 starts “Kāpas” trešās dienas noslēdzošajām sacensībām Mārkalnes apkārtnē. Šīs distances varētu būs garākās un svarīgākās, jo rezultāts tiek noteikts trīs dienu summā. Divas dienas sacensības būs kalnainā apvidū, bet pēdējā būs daudz sīku reljefa detaļu, kuras nāksies lielā ātrumā izprast un precīzi veikt. No Alūksnes/Apes orientēšanās kluba startēs visi, kuri varēs. Domāju, ka mēs būsim vislabākajā sastāvā, ieskaitot pasaules  čempionu Edgaru Bertuku, kaut arī  veselība nav labākajā kārtībā. Būs Latvijas izlases dalībnieki Austris Kalniņš, Uvis Sproģis, startēs arī labākie veterāni, domāju, ka mūsu kopējais skaits varētu tuvoties četriem desmitiem,” saka V. Veļķeris.

Citu datumu laikraksti

 • Liepnas pagastam - 100

  Liepnas pagastam - 100

  Lieli svētki gaidāmi Alūksnes novada Liepnas pagastā, kur  29. jūnijā tiks svinēta pagasta 100. jubileja. Visas dienas gaitā godā tiks celta pagasta...

 • Ķēķa stāsti 3

  Ķēķa stāsti

  Pankūciņas ar rabarberiem Tās varam pagūt izcept vēl šajā rabarberu sezonā. Biezpienu bļodā ar dakšiņu sadrupināju, pielēju kefīru un samaisīju....

 • Paskatīties ciemiņa acīm

  Tā sanācis, ka rakstot un rediģējot publikācijas par visiem Alūksnes jaunajiem un atjaunotajiem tūrisma objektiem, pašai līdz šim nebija izdevies...