40 alūksnieši piedalās kristīgo jauniešu dienās

No 9.līdz 11.jūlijam Rīgā, Dzegužkalnā, apmēram tūkstotis jauniešu piedalās III Vidzemes jauniešu dienās, kuras organizē Latvijas Romas katoļu baznīca.

No 9.līdz 11.jūlijam Rīgā, Dzegužkalnā, apmēram tūkstotis jauniešu piedalās III Vidzemes jauniešu dienās, kuras organizē Latvijas Romas katoļu baznīca. No Alūksnes rajona šajā forumā piedalās 40 jauniešu. Par to laikrakstu informē Madonas katoļu priesteris Rihards Rasnacis.
Jauniešu dienu dalībnieki varēs darboties dažādās interešu grupās - floristikā, psalmu dziedāšanā, sporta pasākumos, kā arī klausīties lekcijas par puišu un meiteņu savstarpējām attiecībām un dzīvi laulībā, darināt paši savu svētbildi un iemācīties ebreju dejas. Jaunieši interešu grupu ietvaros apciemos vecus un vientuļus cilvēkus, kā arī palīdzēs sakopt Dzegužkalna apkārtni.
Pasākuma programmā iekļauts arī jauniešu iestudēts mūzikls "Ievainotais gans", kas vēsta par jaunu cilvēku, kas meklē patiesību un brīvību no atkarībām. Paredzēts arī vairāku kristīgo grupu koncerts, kurā uzstāsies "Palm", "3NiTy", Valdis Indrišonoks ar grupu, "EccE DeuS", "Xenos" un citas grupas.
Pasākuma mērķis ir radīt iespēju jauniešiem iepazīt Dievu un baznīcu, atklāt savus talantus un iemācīties tos izmantot, iegūt jaunus draugus, domubiedrus, kā arī pārliecināties, ka ir iespējams laiku pavadīt dzīvespriecīgi, bez alkohola, narkotikām un citām atkarībām. Pāvests Jānis Pāvils II aicina jauniešus uzdrošināties būt dabiskiem un atklāt, ka katrs cilvēks ir īpašs un mīlestības vērts.
Pasaulē jauniešu dienas notiek jau 19 gadus. Šo tradīciju 1985.gadā iedibināja pāvests Jānis Pāvils II. Latvijā jauniešu dienas pirmo reizi risinājās 1999.gadā Siguldā.

Citu datumu laikraksti

  • Jābūt iedvesmai, lai kaut ko paveiktu

    Katrs cilvēks ir kā milzīga dārgumu lāde, kurā katru gadu tiek iebērta jauna riekšava dzīves gudrības, kurā dalīties, ar ko lepoties.Katrs cilvēks ir...

  • Autobuss kursēs arī trešdienās

    Laikrakstam “Alūksnes Ziņas” satraukti pasažieri stāstīja, ka trešdien, 30.jūnijā, veltīgi pieturās gaidīja autobusu Alūksne - Mārkalne -...

  • Aicina pieteikties bērnu žūrijā

    Alūksnes pilsētas bibliotēka trešo reizi saņēmusi Kultūrkapitāla fonda atbalstu lasīšanas veicināšanas mērķprogrammā “Bērnu žūrija”.Alūksnes pilsētas...