Aģentūras filiālei - jauna vadītāja

Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē kopš 2.aprīļa ir jauna vadītāja - Virgīnija Veļķere. Viņa šā amata pienākumus sāka veikt pēc tam, kad uzvarēja aģentūras izsludinātajā konkursā.

Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē kopš 2.aprīļa ir jauna vadītāja - Virgīnija Veļķere. Viņa šā amata pienākumus sāka veikt pēc tam, kad uzvarēja aģentūras izsludinātajā konkursā.
Tam bija pieteikušies deviņi pretendenti. "Dzīvē ir vajadzīgas pārmaiņas. Ja cilvēks ilgstoši strādā vienā nozarē, viņš sevi izsmeļ un ieslīgst rutīnā. Mainot darbu, var labāk apjaust problēmas jaunajā jomā un pilnveidot sevi," laikrakstam stāsta Virgīnija Veļķere.
V.Veļķere atzīst, ka šī darba joma viņai būs jauna, taču viņa nebaidoties tajā izmēģināt spēkus. Pirms tam strādājusi saimnieciskās uzņēmējdarbības uzņēmumos, bankā, apdrošināšanā un arī sabiedrisko pakalpojumu regulatorā. Pēc specialitātes ir ekonomiste - grāmatvede.
"Esmu ienākusi jaunā kolektīvā - kopā strādājam septiņi cilvēki, kas zina šā darba problēmas. Centīšos mācīties arī no viņiem," apstiprina vadītāja.
Pirmajā darba nedēļā V.Veļķere jau paspējusi iepazīties ar jaunajiem pienākumiem. Viņa plāno tuvākajā nākotnē uzmanību veltīt arī filiāles telpu jautājuma risinājumam.
"Zinu, ka nodarbinātības problēma Alūksnē ir aktuāla tāpat kā visā valstī. Rajonā reālais bezdarbnieku skaits ir lielāks nekā oficiāli reģistrētais. Prognozēju, ka pat divas reizes. Daļa cilvēku nenāk un nereģistrējas bezdarbniekos, jo nav motivācijas to darīt. Nenāk arī tad, ja nav maksāti nodokļi," uzsver V.Veļķere.
Viņa uzskata, ka bezdarbniekiem ir dotas iespējas paaugstināt kvalifikāciju dažādos kursos. Arī tādos, kur apmāca noteiktā specialitātē. Patlaban populāri ir datorkursi.
"Arī jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem kursos var iegūt specialitāti," apgalvo filiāles vadītāja. Viņa uzskata, ka Alūksnē pozitīvas izmaiņas gaidāmas sakarā ar Latvijas iestāšanos NATO.
"Alūksne ir pierobežas rajons, šeit nostiprināsies Eiropas Savienības robeža. Tas nozīmē, ka ieguvēji būs arī iedzīvotāji, jo radīsies jaunas darbavietas. Tās būs medicīniskajā apkalpošanā, sabiedriskajā ēdināšanā un līdz ar to būs vajadzīgs arī tām pakļautais zemākais personāls. Lolojam cerības, ka cilvēkiem šeit būs vieglāk atrast darbu," spriež V.Veļķere.

Citu datumu laikraksti

 • Būs vieglāk pārvietoties

  Arodapmācības un rehabilitācijas centrā “Alsviķi” ir ierīkots pacēlājs. Tas dod iespēju pieciem skolas audzēkņiem patstāvīgi bez citu palīdzības...

 • Izvirza kandidātus

  Alūksnes rajona pašvaldībām līdz 8.aprīlim bija jāvienojas, kuras no tām izvirzīs īpaši atbalstāma reģiona statusa piešķiršanai. Vidzemes attīstības...

 • Bērnudārzam cels jaunu malkas šķūni

  Malienas pagasta padome pašvaldības speciālajai pirmsskolas izglītības iestādei “Mazputniņš” šogad ir iecerējusi uzcelt jaunu malkas šķūni.Malienas...

 • Kļūdas labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.marta numurā rakstā “Vokālie ansambļi ieskandina pavasari” ir kļūda. Veclaicenes pagasta jauktais ansamblis vokālo...

 • Uzņēmēju dienās notiks seminārs

  Alūksnes Uzņēmēju dienu laikā paredzēts organizēt semināru “Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda izmantošanas iespējām uzņēmējiem”.Alūksnes...

 • Bērni projektēs atpūtas laukumus

  Alūksnes rajona bērni varēs piedalīties konkursā “Bērnu rotaļu, atpūtas vai sporta laukuma iekārtošana”, izstrādājot un iesniedzot savus...