Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina amatniekus uz svētkiem

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā 17.maijā būs svētki pilsētas un rajona amatniekiem, keramiķiem, klūdziņu pinējiem, audējiem, rokdarbniekiem, kalējiem, galdniekiem, biteniekiem un zemniekiem.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā 17.maijā būs svētki pilsētas un rajona amatniekiem, keramiķiem, klūdziņu pinējiem, audējiem, rokdarbniekiem, kalējiem, galdniekiem, biteniekiem un zemniekiem. Pasākuma mērķis ir popularizēt vietējos amata meistaru darbus un viņu prasmes.
"Ir pieteikušies amatnieki no Mālupes, Annas, Alsviķu un vairākiem citiem pagastiem. Viņi gatavojas atklāt koka un bitenieku darba noslēpumus, kā arī demonstrēt piena seperēšanu. Protams, aktīvi dalībnieki būs Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" pinēji, audēji un kalējs," stāsta muzeja vecākā speciāliste Natālija Pomerance.
Viņa atzīst, ka rajonā nav apzināti amatnieki, tāpēc aicina pieteikties arī tos, kas līdz šim nav bijuši aktīvi. Svarīgākais ir parādīt amatu pārmantojamību no paaudzes paaudzē.
"Aicinām līdz 28.aprīlim pieteikties pa telefonu 43 - 81324 vai 6555843. Svētku dalībniekiem vajadzētu pastāstīt par sevi, vai arī izdomāt leģendu - izdomāt, kā ir iegūta amata prasme," akcentē N.Pomerance. Viņa norāda, ka tā būs arī iespēja reklamēt savus darbus, lai pēc tam vieglāk varētu tos pārdot. Savukārt muzejā būs informācija par amatniekiem, lai veidotu datu bāzi. Iespējams, viņi kādu priekšmetu varēs nodot muzeja fondā.
17.maijs ir Starptautiskā muzeju diena, kuras moto šogad ir "Muzejs un muzeja draugi," tāpēc Alūksnē vēlas rosināt cilvēkus aktīvi piedalīties Amatu dienā.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...