Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ieklausīties dzīvnieku valodā

Alūksnes pilsētas bibliotēkā iekārtota grāmatu izstāde par mājdzīvniekiem "Ja viņi prastu runāt".

Alūksnes pilsētas bibliotēkā iekārtota grāmatu izstāde par mājdzīvniekiem "Ja viņi prastu runāt".
"Mums ar kolēģi Floru Čubarovu mājdzīvnieki, īpaši suņi un kaķi, ir mīļi, tāpēc radās doma ar tiem iepazīstināt lasītājus. Daudzi vēlas turēt eksotiskus putnus vai zvēriņus - ne tikai papagaiļus un kāmīšus, bet arī fazānus, dekoratīvās vistas un cūciņas. Iecienītas ir šinšillas, kas ir līdzīgas trušiem. Bibliotēkā sagatavoti materiāli, kas ļaus izvēlēties katra vēlmēm un mājas apstākļiem piemērotākos dzīvniekus," stāsta Alūksnes pilsētas bibliotekāre Inese Leimane.
Viņai vislabāk patīk suņi un zirgi, kas ir gudri mājdzīvnieki. I.Leimane ir apguvusi arī veterinārā feldšera specialitāti. Veterinārārsts Džeims Heriots sarakstījis grāmatas, kur komiskās situācijās attēlo cilvēku un dzīvnieku saskarsmi.
Izstādē redzamas Džeralda Darela grāmatas un jauni citu autoru izdevumi: "Kaķi", "Kā saprasties ar suni?", "Ik dzīva radībiņa". Sērijā "Cāļu zupa dvēselei" iznākusi grāmata "Kaķu un suņu saimniekiem", kur stāstīts par šo mājdzīvnieku vietu mūsu dzīvē.
"Grāmata atklāj, ka lielie un mazie lutekļi var kļūt ne tikai uzticami draugi, bet arī iemācīt, kā rast risinājumu bezcerīgās situācijās, kā pārvarēt nespēku, smagu slimību, vilšanos un tuva cilvēka zaudējumu," norāda bibliotekāre.

Citu datumu laikraksti

  • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

    Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

  • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

    Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

  • Aicinājums

    Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...