Aicina iepazīt bišu dzīvi

Dabas muzejā līdz 14.novembrim ir iespēja apskatīt izstādi “Skanēdama bite skrēja”, kurā varēs iepazīt šo aktīvo kukaini un vairāk uzzināt par bišu produktiem.

Dabas muzejā līdz 14.novembrim ir iespēja apskatīt izstādi "Skanēdama bite skrēja", kurā varēs iepazīt šo aktīvo kukaini un vairāk uzzināt par bišu produktiem.
Izstādes apmeklētāji gūs vispārīgu ieskatu medus bites attīstībā, uzvedībā un funkcijās, kā arī varēs iepazīties daudzveidīgos bišu valsts produktus un to izmantošanu cilvēka pārtikā un ārstniecībā.
Sabiedrisko bišu ģintī iekļautas vairākas sugas, bet tieši medus bitei ir vislielākā nozīme cilvēka izmantoto bišu saimes produktu ražošanā, kā arī augu apputeksnēšanā. Medus un ziedputekšņi, kas satur dažādas cilvēka organismam nepieciešamas vielas, tostarp bioloģiski aktīvas, ir dzīvnieku izcelsmes produkti, kas nonāk tirdzniecībā bez pārstrādes. Tos lieto kā pārtikas produktus un efektīvus ārstniecības līdzekļus.
Izstādes laikā katru sestdienu notiks lekcijas par bišu valsts produktiem un to izmantošanu. Skolēnu grupām un ģimenēm iespējams pieteikties uz ekskursijām gida pavadībā. Ekskursijā varēs uzzināt par dzīvi bišu saimē, nogaršot medu, iemēģināt roku vaska sveču gatavošanā, apskatīt ziedputekšņus, bitenieka darbarīkus un stropus, pārbaudīt zināšanas medus augu atpazīšanā, kā arī noskaidrot, kas ir propoliss un peru pieniņš, kas apdraud bites un kur var izmantot bišu indi.

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...