Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesaistīties Alūksnes Iedzīvotāju otrajā forumā

Aprīļa beigās būs Alūksnes II Iedzīvotāju forums, kurā aicināts iesaistīties ikviens interesents.

Aprīļa beigās būs Alūksnes II Iedzīvotāju forums, kurā aicināts iesaistīties ikviens interesents.
Iedzīvotāju forumā aicināti pulcēties vietējie iedzīvotāji, lai pārrunātu vietējās kopienas problēmas un vienotos par iespējamiem to risinājumiem. Piedaloties forumā, vietējās sabiedrības pārstāvji – uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, skolotāji, pensionāri, jaunieši un citi – noteiks kopienas attīstībai svarīgas prioritātes un izveidos darba grupas to īstenošanai.
Viena no Alūksnes II Iedzīvotāju foruma organizatorēm Rita Kļitko uzsver, ka šogad forums notiks Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas telpās 28.aprīlī un tā sākums ir jau pulksten 9.00.
"Vairākas reizes jau ir bijušas foruma rīcības komisijas tikšanās, kuru laikā plāno foruma norisi. Sabiedrībā aktīvi cilvēki jau ir iesaistījušies rīcības komisijas darbā, bet mēs ļoti priecātos, ja to darītu arī citi interesenti. Nākamā rīcības komisijas tikšanās ir 3.aprīlī pulksten 15.00 Alūksnes Sociālās palīdzības centra zālē. Mēs aicinām pieteikties interesentus, kas būtu gatavi foruma laikā vadīt grupu darbu vai būt rakstveži," viņa stāsta.
Alūksnes II Iedzīvotāju forumā darba grupām tiks dotas vairākas tēmas – pilsētas tēls un tūrisms; vide; infrastruktūra (mājoklis, ceļi, sakari, pakalpojumi); izglītība; iespējas jauniešiem; uzņēmējdarbība un ekonomika; sociālā un veselības joma; kultūra un atpūta; sports un atpūta; sabiedrības līdzdalība pilsētvides pārvaldē.
"Pirmās grupas tiks veidotas pēc nejaušības principa, jo, piemēram, gan izglītība, gan vide skar mūs ikvienu un katram par to ir savs viedoklis. To darīsim arī tādēļ, lai par kādu no šīm tēmām nespriestu tikai šīs nozares speciālisti, bet arī pārējie. Foruma mērķis ir, lai cilvēki ne tikai atrastu problēmas, bet būtu gatavi pēc foruma tās paši arī risināt," norāda R.Kļitko.
R.Kļitko uzskata, ka forums dos iespēju iedzīvotājiem pašiem kaut ko paveikt pilsētas labā. "Daudzi saka, ka ir slikti tas un tas, bet iesaistīšanās forumā ir īstā iespēja pašiem kaut ko izdarīt un slikto padarīt par labo. Uz Alūksni brauc iedzīvotāji no visa rajona, tādēļ forumā gaidīsim ne tikai pilsētas iedzīvotājus, bet arī no pagastiem, jo viņiem ir savs skatījums par pilsētu. Jo dažādāki iedzīvotāji atnāks uz forumu, jo daudzveidīgākus viedokļus un ieteikumus varēsim gūt," viņa ir pārliecināta.
Foruma atklāšana plānota pulksten 9.30. Tajā uzstāsies pašvaldību, uzņēmēju, sabiedrisko organizāciju un skolu pārstāvji. Pēc tam tiks izvēlēti problēmjautājumi un būs darba grupu prezentācija. Pēc pusdienām grupu vadītāji iepazīstinās ar 8 līdz 10 problēmtēmām, tad kopīgi tiks rasti risinājumi problēmām, notiks balsošana par prioritāri risināmiem projektiem un notiks konkrētu projektu izstrāde, kurus pēc tam prezentēs.
25.aprīlī Alūksnes Novada fonds svinēs savu 2 gadu jubileju, tādēļ pēc Iedzīvotāju foruma būs arī nelielas fonda jubilejas svinības ar torti un ģitāras spēli.

Citu datumu laikraksti

  • Copes kalendārs

    27. – 31.marts Labas copes dienas. Lai rosinātu apetīti tādām zivīm kā brekšiem un raudām pilnīgi pietiek, ja trīs pilienus zemeņu vai „tutti -...

  • Ar tērauda lodi veiksme neiemūk krūmos

    Medījot krūmainā apvidū, bieži vien nākas samierināties ar to, ka dzīvnieks pazūd krūmos, jo svina lode, trāpījusi kādam zaram, pēkšņi maina...

  • Kurā vietā Alūksnē?

    Uz 13.martā publicēto jautājumu pareizi atbildējusi tikai Aiva Bondare no Alūksnes. Attēlā bija redzama ēka Alūksnē, Tirgotāju ielā 13.Uz 13.martā...