Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina izbaudīt mežabrāļu dzīvi

Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrs organizē braucienu uz Metsavenna (mežabrāļa) saimniecību Monistes pagastā, Veru apriņķī Igaunijā, kur 29. un 30.maijā paredzēta Mežabrāļa diena.

Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrs organizē braucienu uz Metsavenna (mežabrāļa) saimniecību Monistes pagastā, Veru apriņķī Igaunijā, kur 29. un 30.maijā paredzēta Mežabrāļa diena.
"Pasākumu jau vairākus gadus rīko Mežabrāļu saimniecība, Monistes tautas nams un Valgas robežsardzes iecirknis. Interesenti varēs uzzināt par mežabrāļu kustību Igaunijā un Monistē un apskatīt izstādi "Monistes mežabrāļi"," stāsta Alūksnes rajona padomes Attīstības un finanšu nodaļas galvenā speciāliste - tūrisma darba organizatore Anda Salaka.
Viņa akcentē, ka 29.maijā kopā ar skatītājiem izspēlēs mežabrāļu un viņu ģimenes locekļu ikdienu. "Interesentiem būs iespēja piedalīties gājienā no saimes mājas līdz oriģinālam bunkuram klētī un aplūkot to, vērot gaļas žāvēšanu dūmu pirtī, piedzīvot "uzbrukumu" bunkuram, zirgu pajūgos braukt uz nopratināšanu, izjust pratināšanu un organizēt bēgšanu. Tāpat varēs iepazīties ar igauņu robežsargu sadzīvi, darbu un ieročiem, mieloties ar mežabrāļu ēdienu un dziedāt viņu dziesmas," saka A.Salaka.
Pasākums ir domāts skolniekiem, kas mācās vismaz 5.klasē un visiem vēstures interesentiem. "31.maijā paredzētas sacensības - mēslu talka, kur noskaidros labākos mēslu ārdītājus, lielākos cepešu ēdājus un baltā viskija dzērājus. Šajā sacensībā varēs piedalīties iepriekš reģistrējušās komandas, kuru sastāvā jābūt četriem cilvēkiem. Skatītāji varēs piedalīties mēslu sviešanas sacensībās un tradicionālajā rumulēšanās pasākumā mēslu talkas beigās. Pēc tam paredzēta zaļumballe," norāda A.Salaka. "Žēl, ka neviens entuziasts Alūksnes rajonā neuzņemas organizēt šādas interesantas sacensības, tādēļ jādodas pieredzes apmaiņā uz kaimiņzemi," uzsver A.Salaka. Sīkāku informāciju par braucienu var gūt Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jāanalizē sava rīcība

    AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem.AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem. Slepeni...

  • Aicina ciemos pie Lieldienu zaķa

    No 16. līdz 20. aprīlim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo dekoratīvo trušu izstādi "Ciemos pie Lieldienu zaķa", kura veidota...

  • Garneļu sautējums ar sēnēm

    Lai ēdienkarti padarītu interesantāku, netērējot daudz laika un naudas, piedāvāju gatavot garneļu sautējumu ar sēnēm.Lai ēdienkarti padarītu...