Aicina kļūt par bērniem draudzīgiem uzņēmumiem

Alūksnes rajona uzņēmēji var iesaistīties Veselības veicināšanas centra organizētajā konkursā un iegūt Bērnam draudzīga uzņēmuma statusu.

Alūksnes rajona uzņēmēji var iesaistīties Veselības veicināšanas centra organizētajā konkursā un iegūt Bērnam draudzīga uzņēmuma (BDU) statusu.
Konkursam var pieteikties dažādu nozaru uzņēmēji, izņemot tos, kuru darbība vai produkcija jebkādā veidā ir bērnam un ģimenei nedraudzīga (piemēram, tabakas, alkohola, mātes piena aizstājēju ražotāji un izplatītāji).
Uzņēmuma politika ir bērnam draudzīga, ja uzņēmuma pakalpojumi ir pieejami bērniem un ģimenēm ar bērniem, uzņēmuma aktivitātes neapdraud veselību un drošību, firmas darbinieki ir gādīgi pret mazuļiem, jaunajām māmiņām un ģimenēm. Latvijā Bērnam draudzīga uzņēmuma iniciatīvai var pievienoties ikviens uzņēmums, kas ir izstrādājis uzņēmuma politiku bērnam draudzīgas vides veidošanas jomā un ir gatavs to īstenot.
"Alūksnes rajonā konkursam varētu pieteikties viesu māju, sabiedrisko ēdināšanas uzņēmumu, kafejnīcu īpašnieki, medicīnas iestādes un citi interesenti. Par tiem uzņēmējiem, kas iegūs šo statusu, izplatīs informāciju Latvijas un starptautiskajās tūrisma aģentūrās. Tādējādi tūristi ar ģimenēm zinās, kādos uzņēmumos Alūksnes rajonā viņi vienmēr būs gaidīti," saka Veselības veicināšanas centra Reģionālā koordinatore Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonā Ingrīda Sniedze.
Uzņēmumos vērtēs to politiku, konkursam iesniegtos dokumentus un uzņēmuma darbību klātienē. Pēc rezultātu apkopošanas speciāla komisija lems par statusa piešķiršanu vai "Apņemšanās sertifikāta" piešķiršanu gadījumā, ja uzņēmums vēl pilnībā neatbilst BDU statusam, bet apņemas pilnveidot darbību gada laikā. Uzvarētāji saņems īpašu nominācijas plāksni un uzlīmi "Bērnam draudzīga vide".
Lai pieteiktu uzņēmumu BDU nosaukuma iegūšanai, ir nepieciešama: motivācijas vēstule vērtēšanas komisijai, uzņēmuma politika un aktivitāšu plāns diviem gadiem un uzņēmuma reģistrācijas apliecības kopija. Var iesniegt arī papildu materiālus, kas atspoguļo aktivitātes bērnam draudzīgas vides jomā (fotogrāfijas, apraksti, bukleti). Dokumentus var iesniegt no 1. līdz 29.martam Veselības veicināšanas centrā, Rīgā, Skolas ielā 3.
Interesenti sīkāku informāciju var saņemt pie I.Sniedzes pa tālruni 4381488 vai 9101175, kā arī Veselības veicināšanas centrā.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...