Aicina lasītājus uz pasākumiem

Latvijas bibliotēkas no 18. līdz 24.aprīlim jau astoto gadu atzīmē Bibliotēku nedēļu. Šajā nedēļā lietotājiem cenšas piedāvāt interesantus pasākumus.

Latvijas bibliotēkas no 18. līdz 24.aprīlim jau astoto gadu atzīmē Bibliotēku nedēļu. Šajā nedēļā lietotājiem cenšas piedāvāt interesantus pasākumus.
Apes bibliotēkā otrdien lasītāji varēja iepazīties ar bibliotēkas jaunākajām grāmatām. "Kopīgi ar lasītājiem aplūkojām jaunākās grāmatas. Tās bibliotēka bija iegādājusies jau iepriekš, bet taupījām šai tikšanās reizei. Katrs lasītājs varēja izvēlēties vienu grāmatu, ko ņemt līdzi lasīšanai, kā arī saņemt sarakstu ar citām jaunākajām grāmatām, kuras pēc tam varēs saņemt rindas kārtībā," stāsta Apes bibliotēkas vadītāja Mudīte Kaktiņa. Bibliotēkas lasītāju rokās nonāca gandrīz 70 dažādas jaunas grāmatas. M.Kaktiņa norāda, ka lasītāji priecājas par jaunām grāmatām.
Bibliotēku nedēļas laikā šeit var apskatīt arī dažādas literatūras izstādes - "Aprīlis aicina dārzā...", "Grāmatas un grāmatnieki", "Aleksandram Pelēcim - 85", "Teātra mākslas apsēstie...", "Dzīvnieki mūsu mājās". Lasītavā skatāma izstāde "Dabas un cilvēku uzdotās mīklas".
Literatūras izstādes var aplūkot arī mazie lasītāji. Bērnu literatūras nodaļā Bibliotēku nedēļas pasākumi saistīti ar izcilā rakstnieka H.K.Andersena 200 gadu jubileju. Bibliotekāre Agrita Leite stāsta, ka otrdien bibliotēkā ciemojās 2. un 3.klases skolēni. Literārajā stundā "H.K.Andersena pasaku pasaulē" mazie lasītāji iepazinās ar svarīgiem faktiem dižā pasaku stāstnieka biogrāfijā. Trešdien bibliotēku apmeklēja 1.klases skolēni, kuri varēja klausīties interesantās Andersena pasakas. A.Leite atzīst, ka bērni ir lasījuši daudz pasaku un zina arī pasaku meistara biogrāfiju.
Malienas pagasta bibliotēka trešdien aicināja 7. un 8.klases skolēnus konkursā pārbaudīt zināšanas par pagastu. Savukārt šodien bibliotēkā viesosies 2. un 3.klases skolēni. Viņi piedalīsies konkursā par putniem. Bērniem būs jāatbild uz jautājumiem, jāmin krustvārdu mīklas un jāiet rotaļās.

Citu datumu laikraksti