Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikt projektus pārrobežu sadarbības programmai

Finanšu ministrija 27.februārī izsludināja projektu pieteikumu konkursu uz PHARE 2001.gada Sadarbības programmas Baltijas jūras reģionā Mazo projektu fonda un Grantu shēmas finansējumu.

Finanšu ministrija 27.februārī izsludināja projektu pieteikumu konkursu uz PHARE 2001.gada Sadarbības programmas Baltijas jūras reģionā Mazo projektu fonda (MPF) un Grantu shēmas (GS) finansējumu.
Kopumā projektiem PHARE 2001.gada Sadarbības programmā Baltijas jūras reģionā plānots piešķirt 2,7 miljonus eiro. 900 tūkstoši eiro būs paredzēti maza mēroga pārrobežu sadarbības projektiem Mazo projektu fondā - iespējamais finansējums vienam projektam ir no 20 līdz 50 tūkstošiem eiro. 1 miljons 800 tūkstoši eiro atvēlēti vidēja mēroga projektu finansēšanai Grantu shēmā - finansējums vienam projektam no 50 līdz 300 tūkstošiem eiro.
Programmā iesniegtajiem projektiem PHARE finansējums iespējams līdz 80 procentiem no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, bet vismaz 20 procenti no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām (kā arī neattiecināmās izmaksas) jānodrošina kā vietējo partneru līdzfinansējums.
Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 29.aprīlis. Pēc projektu pieteikumu izvērtēšanas konkursa kārtībā atbalstīto projektu realizāciju varēs sākt jūlijā.
Mazo projektu fonds
MPF fonda mērķis ir atbalstīt ap Baltijas jūru esošo teritoriju turpmāko ekonomiskā potenciāla attīstību, stiprinot esošās struktūras, mazināt šo teritoriju perifēro raksturu, uzlabojot dzīves kvalitāti un veidojot sadarbības tīklus šajā reģionā, kā arī attīstīt un stiprināt programmas efektīvas ieviešanas struktūru. PHARE 2001.gada MPF finansējums Latvijā ir paredzēts pārrobežu sadarbības projektiem ekonomiskās attīstības, vietējās demokrātijas veidošanas, apmācības un nodarbinātības, kultūras sakaru, plānošanas un attīstības pētījumu, vides, tūrisma, veselības aprūpes, sociālās aprūpes, informācijas un komunikāciju jomās.
Grantu shēma
Grantu shēma radīta kā instruments, lai palīdzētu PHARE valstīm sagatavoties strukturālo fondu ieviešanai. GS mērķis ir veicināt jaunu, kā arī atbalstīt jau esošo sadarbības tīklu attīstību, uzlabojot dzīves kvalitāti un pārvarot specifiskās attīstības problēmas Centrālās un Austrumu Eiropas robežreģionos, kā arī atbalstīt Centrālās un Austrumu Eiropas robežreģionu sociāli ekonomisko saistīšanos, tādējādi nodrošinot veiksmīgu sagatavošanos šo valstu dalībai ES. Grantu shēmā projekti iesniedzami transporta, vides, pārrobežu infrastruktūras, informācijas un komunikāciju, tūrisma, kā arī ekonomiskās attīstības sektoros.
Konkursa dalībnieki
Projektu konkursā var piedalīties bezpeļņas organizācijas, kas reģistrētas Latvijā (vietējās vai reģionālās pašvaldības un to asociācijas, tirdzniecības un rūpniecības kameras, profesionālās asociācijas, tirdzniecības asociācijas, NVO, pašvaldību uzņēmumi, reģionālās attīstības aģentūras, eiroreģioni, skolas, universitātes, sociālās un veselības aprūpes institūcijas), ar vismaz vienu partneri, kas piesaistīts no citas Baltijas jūras reģiona valsts. Viena organizācija var iesniegt arī vairākus atšķirīgus pieteikumus.
Projektu pieteikumu formas un vadlīnijas projektu iesniedzējiem var saņemt Finanšu ministrijā, Centrālajā finanšu un kontraktu vienībā (Rīga, Smilšu iela 1, 152.kabinets) darbdienās no pulksten 10.00 līdz 12.00. Minētie dokumenti ir publicēti arī Finanšu ministrijas interneta mājas lapā (www.fm.gov.lv). Jautājumi par projektu pieteikumu sagatavošanu jāiesniedz Finanšu ministrijai rakstiski (fakss 7094348, e-pasts: [email protected] gov.lv), norādot atsauci uz projektu konkursa numuru. Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem regulāri tiks publicētas Finanšu ministrijas interneta mājas lapā.
Pieteikumu sagatavošanas laikā Finanšu ministrija sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, kas ir atbildīgā institūcija par minētās programmas sagatavošanu un ieviešanas uzraudzību, un Latvijas plānošanas reģioniem aprīļa sākumā plāno organizēt informatīvus seminārus par pieteikumu sagatavošanu un programmas nosacījumu ievērošanu katrā no reģioniem (plānotās semināru vietas - Ogre, Aizkraukle, Alūksne, Ludza un Saldus). Detalizētāka informācija par semināriem, to norises vietām un laikiem būs atrodama Finanšu ministrijas mājas lapā.

Citu datumu laikraksti