Aicina pretendēt uz Vācijas Tautsaimniecības balvu

Vācijas Tautsaimniecības balvu Latvijā pirmo reizi pasniedza 1997.gadā. Kopš 2001.gada konkursu organizē Vācijas Tautsaimniecības pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Vācijas un Latvijas uzņēmumu savienību.

Vācijas Tautsaimniecības balvu Latvijā pirmo reizi pasniedza 1997.gadā. Kopš 2001.gada konkursu organizē Vācijas Tautsaimniecības pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Vācijas un Latvijas uzņēmumu savienību. Ar šo gadu Vācijas Tautsaimniecības balvas patrons ir Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Ekarts Herolds.
Balvas mērķis ir veicināt Vācijas un Latvijas saimniecisko sakaru attīstību, motivēt Latvijas uzņēmumus sadarbībai ar vācu partneriem, kā arī rosināt vēl aktīvāk ražot un eksportēt, vienlaikus uzlabojot produkcijas kvalitāti un dizainu.
Balvu piešķir vienam lielam un vienam mazam vai vidējam uzņēmumam par izciliem sasniegumiem Vācijas un Latvijas saimniecisko sakaru attīstībā un eksporta apjomu palielināšanā.
Šogad pirmoreiz pasniegs speciālbalvu par sasniegumiem tūrisma veicināšanā. Uz balvu var pretendēt Latvijā reģistrēti uzņēmumi, arī kopuzņēmumi, kuru Latvijas īpašuma statūtu daļa ir vismaz 70 procenti un kuriem ir ievērojama ekonomiskā sadarbība ar Vāciju.
Konkursa kritēriji: ievērojami sasniegumi eksporta apjomu palielināšanā uz Vāciju; jaunu eksporta produktu attīstīšana vai sekmīga esošo produktu pielāgošana Vācijas tirgus prasībām; panākumi produkta kvalitātes uzlabošanā, ieskaitot ražošanas procesu (sertificēšana pēc DIN, ISO standartiem); nopelni Vācijas - Latvijas ekonomisko attiecību attīstīšanā ar nevalstiskajām organizācijām, ieguldījums zinātnes attīstībā, tūrisma industrijā un tamlīdzīgi. Vērtējot ņem vērā iepriekšējā gada un esošā gada pirmo sešu mēnešu darbības rezultātus. Gadījumā, ja uzņēmums ir jaunāks par pusotru gadu, nosaka atbilstošu darbības vērtēšanas periodu.
Konkursa uzvarētāji iegūst naudas prēmiju - 5000 eiro, kuru varēs izmantot: eksporta veicināšanai vai jaunu sadarbības partneru meklēšanai Vācijā un/vai līdzdalībai Vācijas izstādē, un/vai darbinieku apmācībai un tālākizglītošanai, un/vai uzņēmuma iekšējās organizācijas pilnveidei; iespējai apmeklēt Vāciju, ar mērķi papildināt zināšanas, nodibināt jaunus biznesa kontaktus vai piedalīties starptautiskā izstādē; publicitātei Vācijas un Latvijas medijos (sludinājumi specializētajos nozares izdevumos vai viena ekskluzīva intervija ar žurnālistu).
Pieteikties konkursam iespējams līdz 30.decembrim Vācijas Tautsaimniecības pārstāvniecībā Latvijā. Balvu pasniegs 2003.gada sākumā.
Līdzšinējie balvas laureāti ir: AS "Lauma", AS "Dati", SIA "Apgāds Jāņa Sēta", SIA "Elmi", AS "Jauda", SIA "Balts", AS "Latvijas Finieris", SIA "Baltrotors".

Citu datumu laikraksti

  • Pagarina tehniskās apskates iziešanas laiku

    Satiksmes ministrija 2003.gadā ir papildus noteikusi pārejas laiku tehniskās apskates iziešanas kārtībai kravas automobiļiem, to piekabēm un...

  • Maizes klaipa lielumu nenoteiks

    Ļaudis mēļo: pēc iestāšanās Eiropas Savienībā būšot jāpakļaujas daudziem standartiem - Briselē pat noteikšot maizes klaipa lielumu!Ļaudis mēļo: pēc...

  • Basketbolā ir astotie

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunajā sporta zālē aizvadītajās brīvdienās bija pēdējās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles, kurās alūksnieši...