Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina sakārtot laulāto savstarpējās attiecības

Problēmas: var rasties ar paternitātes atzīšanu.

Problēmas: var rasties ar paternitātes atzīšanu
Tie, kam nav sakārtotas laulāto attiecības (laulība nav noslēgta vai izšķirta), bet gaidāms mazulis, šogad var rasties problēmas ar paternitātes atzīšanu, jo ģimenes likumdošanā notikušas izmaiņas.
"Sakarā ar grozījumiem Civillikuma 155. pantā paternitātes atzīšanai bērna tēvam, kurš sastāv citā laulībā, un viņa sievai personīgi jāiesniedz kopīgs pieteikums dzimtsarakstu nodaļai vai arī pie notāra publiski apliecināts pieteikums," laikrakstam stāsta Alūksnes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas pārzine Anita Grīvniece.
Viņa norāda, ka reāli tas nozīmē, ka jaundzimušo bērnu šādā gadījumā nāktos reģistrēt trijatā. "Taču parasti tas tā nenotiek un arī nenotiks. Tāpēc bērna tēvs, kurš ir laulībā ar citu sievieti, nesīs mums notariāli apstiprinātu viņas piekrišanu, lai noteiktu paternitāti bērnam, kas dzimis citai sievietei," skaidro A.Grīvniece. Ja sieva nedos savu piekrišanu, tad paternitāti varēs noteikt tikai tiesā. Pārzine uzsver, ka šādu likumdošanas izmaiņu mērķis ir aizsargāt ģimenes un bērna tiesības.
Pēc Civillikuma 146. panta par tēvu bērnam, kas piedzimis sievietei laulības laikā vai ne vēlāk kā
306. dienā pēc laulības šķiršanas vai vīra nāves, uzskatāms bērna mātes vīrs, kas, bērnu reģistrējot, tiek ierakstīts dzimšanas reģistrā par bērna tēvu.
"Ja sieviete šajā laikā ir stājusies jaunā laulībā, tad bērns uzskatāms par dzimušu jaunā laulībā un bērna tēvs ir jaunais vīrs," apgalvo A.Grīvniece. Ierakstu par bērna tēvu var apstrīdēt un izņemt no reģistra tikai ar tiesas spriedumu. Alūksnē gadā esot pāris šādu gadījumu. Viņa pieļauj, ka arī turpmāk būs gadījumi, ka dzimšanas reģistrā nevarēs ierakstīt bērna bioloģisko tēvu un šī aile paliks tukša. A.Grīvniece norāda, ka arī izšķirt laulību vairs nebūs tik vienkārši, jo valsts nodeva par prasības pieteikumu ir palielināta - iepriekšējo 20 latu vietā tagad būs jāmaksā 50 lati.
Arī Alūksnē raksturīgi gadījumi, ka jaunieši vēlas noslēgt laulību kādā no ārvalstīm.
A.Grīvniece atgādina, ka tiem, kas vēlas nodibināt laulību ārzemēs - Vācijā, Īrijā, Itālijā vai citviet, vajadzīgs apliecinājums par ģimenes stāvokli. "To var iegūt, ja persona atnāk uz dzimtsarakstu nodaļu un aizpilda deklarāciju par ģimenes stāvokli un ar parakstu apliecina, ka šobrīd nav laulībā. Cilvēks ir atbildīgs par to, ko viņš raksta šajā deklarācijā. Pēc tam mēs izsniedzam apliecinājumu," saka viņa. Jaunajās pasēs kopš 1. jūlija vairs nav ierakstu par laulības reģistrāciju un bērniem. "Tāpēc tagad cilvēkiem jāuzņemas liela atbildība, aizpildot dokumentāciju par sevi un ģimenes stāvokli," apgalvo A.Grīvniece.

Citu datumu laikraksti