Aicina skolēnus studēt ceļu būvi

Akcijā “Būvē savu nākotnes ceļu!” Satiksmes ministrija sagatavojusi un izdevusi informatīvu bukletu par iespējām apgūt ceļu būvinženiera specialitāti, par darba iespējām, kā arī par esošo situāciju ceļu būvniecības nozarē.

Akcijā "Būvē savu nākotnes ceļu!" Satiksmes ministrija sagatavojusi un izdevusi informatīvu bukletu par iespējām apgūt ceļu būvinženiera specialitāti, par darba iespējām, kā arī par esošo situāciju ceļu būvniecības nozarē.
Bukleta teksti papildināti ar ceļu būvniecības nozarē strādājošo un Rīgas Tehniskās universitātes Transportbūvju programmas studentu komentāriem. Kopējā informatīvā bukleta tirāža - 45 000 eksemplāru, no kuriem liela daļa līdz vidusskolēniem nonāks ar Izglītības ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centra, kā arī Rīgas Domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta atbalstu. Šos informatīvos materiālus saņems arī ceļu būves un uzturēšanas uzņēmumi. Maija otrajā pusē bukletus par brīvu varēs saņemt arī visās CSDD nodaļās.
Jau trešo gadu Satiksmes ministrija rīko akciju "Būvē savu nākotnes ceļu!" ar mērķi radīt interesi jauniešos par ceļu un tiltu būves specialitāti. Šogad, lai informētu par iespēju apgūt ceļa būves inženiera specialitāti, 15.aprīlī Rīgā tika rīkots īpašs seminārs vidusskolēniem un pedagogiem, kas atbild par jauniešu profesionālo orientāciju. Seminārā uzstājās Satiksmes ministrijas amatpersonas, Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēki un studenti, valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" vadošie speciālisti, kā arī Latvijas ceļu un tiltu būvfirmu vadītāji.
Pēc semināra Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālisti saņēmuši uzaicinājumus rīkot līdzīgus profesionālās orientācijas pasākumus dažādos Latvijas novados. Šādi pasākumi jau notika Bauskā un Limbažos, maijā tie plānoti Liepājā un Smiltenē, un, ja būs interese, tie turpināsies arī rudenī, atsākoties jaunajam mācību gadam.
Kā zināms, finansējums ceļiem, kaut pakāpeniski, tomēr palielinās - īpaši pēc Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai. 2005.gadā ceļu rekonstrukcijai un būvniecībai atvēlēti vairāk nekā 100 miljoni latu, no tiem 82 miljoni ir Eiropas fondu līdzekļi (kopā ar Latvijas valsts līdzfinansējumu). Savukārt ceļu uzturēšanai budžetā paredzēti 22 miljoni latu. Pašlaik nozares vadītājiem bažas rada speciālistu trūkums. Drīz var izveidoties situācija, kad ceļiem piešķirtos līdzekļus nevarēs apgūt. Jau šodien Latvijā ir apmēram 150 brīvas ceļu būves inženieru vietas. Deviņdesmito gadu sākumā un vidū (ekonomikas stagnācijas laikā) ceļu būves darbi apstājās. Nebija pieprasījums, tādēļ netika sagatavoti speciālisti, bet gados jaunākie inženieri pārkvalificējās. Palika un noturējās vecākie, rūdītie ceļinieki, viņi saglabāja šīs profesijas kodolu Latvijā. Diemžēl šodien viņiem trūkst maiņas. Līdzīga situācija ir daudzās tehniskajās specialitātēs.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem epilepsiju iespējams izārstēt

    Kopš jūnija Rīgā darbojas pirmais bezmaksas konsultatīvais epilepsijas kabinets, kas pēc Latvijas epilepsijas slimnieku asociācijas iniciatīvas...

  • Gatavos priekšlikumus

    Pamatojoties uz Vides ministrijas informāciju par iespējām uzsākt ūdenssaimniecības infrastruktūras projektu, Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē...

  • Atsakās no pirmpirkuma tiesībām

    Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē deputāti nolēma atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas piecos gadījumos.Alūksnes pilsētas domes aprīļa...