Aicina tikties ar gredzenu pavēlnieku

Alūksnes kinoteātrī “Liesma” 14., 15., 17. un 18.martā varēs skatīties Dž.R.R. Tolkīna triloģijas noslēdzošo filmu “Gredzenu pavēlnieks. Karaļa atgriešanās”.

Alūksnes kinoteātrī "Liesma" 14., 15., 17. un 18.martā varēs skatīties Dž.R.R. Tolkīna triloģijas noslēdzošo filmu "Gredzenu pavēlnieks. Karaļa atgriešanās".
Tā nav pasaka. Viduszeme eksistē, ja vien ļaujas Dž.R. R.Tolkīna un Pītera Džeksona burvestībai. Ko viens paveica ar vārdiem, to otrs panācis ar filmu. Ar karaļa atgriešanos pabeigta milzīgā glezna, kas ar entuziasmu darināta vairākus gadus. Un rezultāts ir apbrīnas cienīgs.
Kinokritiķe Dita Rietuma atzīst, ka triloģijas pēdējā daļa sniedz atbildes uz daudziem jautājumiem, kas skatītājiem radušies divās pirmajās daļās. Kaut arī "Karaļa atgriešanās" ir emocionālākā un dramaturģiski spēcīgākā, tomēr nevar apgalvot, ka tā ir vislabākā. Viss darbs jāuztver kā viens vesels. Tā ir pirmā filma kino vēsturē, kuras daļas uzņemtas bez pārtraukuma.
Gredzenu brālības ceļojums tuvojas beigām, un Hobitam Frodo ar saviem uzticamajiem draugiem ir jāpaveic uzdevums. Varbūt šāds monumentāls stāsts par labo un ļauno pašlaik pasaulei ir vēl nepieciešamāks nekā pirms 40 gadiem, kad klajā nāca grāmata. Šī filma spēj ienest gaismu sirdīs, gluži tāpat kā savulaik grāmata. Filmā ir vizuāli iespaidīgi specefekti, aizraujoši kauju skati, aizkustinoši emocionālas ainas un eksotiski dabasskati. Pārsteidzošs iespaidīgs un aizkustinošs ir katra varoņa sižetiskais portrets filmas finālā.
Tā jāskatās trīs stundas un 20 minūtes. Ieejas biļete - viens lats, bērniem līdz 12 gadiem - 0,80 lati.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...