Aicina uz pasākumiem Alūksnes bibliotēkā

Alūksnes pilsētas bibliotēka apmeklētājiem vienmēr piedāvājusi daudzveidīgu pasākumu klāstu dažādām interesentu grupām. Arī martā notiks vairāki tematiskie pasākumi, informē bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa.

Otrdien, 19. martā pulksten 10.00, veicinot bibliotēkas apmeklētāju medijpratību, notiks lekcija “Starp vārda brīvību un dezinformāciju. Kā atpazīt viltus ziņas” - lektore būs Vidzemes Augstskolas docente Agnese Dāvidsone.

Otrdien, 19. martā pulksten 17.00 interesenti būs gaidīti novada vēstures stundā “Iepazīsim arhīvus!”, kurā vēsturniece Astrīda Ievedniece dokumentu prezentācijā iepazīstinās ar savu pētniecisko darbu Alūksnes un Rīgas arhīvos.

Bibliotēkā turpinās arī cikls “Savējie iedvsmo”. Šoreiz pasākums “Ar ciskudrilli pretī pavasarim”, kas notiks ceturtdien, 21. martā pulksten 17.00, būs veltīts sporta  tematikai. Riteņbraukšana ir viena no nedaudzajām sporta nodarbībām, kuru viegli var iekļaut ikdienas dzīvē. Par to būs iespēja pārliecināties sarunā ar Alūksnes  novada amatieriem – veloentuziastiem Reini Marksu, Igoru Krastu un Viesturu Kazaini. Sarunu vadīs Vilnis Veļķeris.

Savukārt pēc nedēļas trešdien, 27. martā pulksten 12.00 Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Galvenajā lomā – rakstnieks” ietvaros bibliotēkā viesosies Lelde Stumbre - dramaturģe un rakstniece, kuras kontā ir vairāk nekā piecdesmit lugu un vairākas prozas grāmatas. Rakstniece sākusi publicēties 20. gadsimta 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā. 70. gados Stumbre pievērsusies dramaturģijai, kļūdama par vienu no novatoriskākajām 20. gadsimta pēdējās ceturtdaļas lugu autorēm. Teātrim L. Stumbres mūžā ir īpaša nozīme. Viņas lugas daudz rādītas gan profesionālajos, gan amatierte-ātros, iestudētas televīzijā un radio.

Citu datumu laikraksti

 • Dzen projām ziemu un sauc pavasari 11

  Dzen projām ziemu un sauc pavasari

  “Uhaģi zima sapļivajaja, prihaģi vesna krasivaja!”* ar šādiem maģiskiem vārdiem sestdien, Pededzē tika dzīta projām ziema un saukts pavasaris....

 • Sēšanas darbi var sākties 2

  Sēšanas darbi var sākties

  Lai gan ārā vēl sniegs, dienas kļuvušas garākas un saulainākas, tādēļ čaklākie dārzkopji noteikti jau aizraujas ar sēšanas un dēstu audzēšanas...

 • Stāsts, kas uzrunā skatītāju

  Marts Latvijā ir mēnesis, kas atgādina par pretrunīgiem un traģiskiem notikumiem mūsu valsts vēsturē. 16. martā ir latviešu leģionāru atceres diena,...