Aicina uz pierobežas zaļumballi

Lai turpinātu sadraudzību starp Latviju un Igauniju, 30.jūlijā ikviens Alūksnes rajona iedzīvotājs un interesenti no kaimiņrajoniem ir aicināti doties uz Mežabrāļu saimniecību Jaunrozē (Igaunija), kur risināsies pierobežas zaļumballe.

Lai turpinātu sadraudzību starp Latviju un Igauniju, 30.jūlijā ikviens Alūksnes rajona iedzīvotājs un interesenti no kaimiņrajoniem ir aicināti doties uz Mežabrāļu saimniecību Jaunrozē (Igaunija), kur risināsies pierobežas zaļumballe, sportiskas aktivitātes un citas jautras izdarības.
"Ar igauņiem jau sadarbojāmies, ziemā rīkojot kopīgas sporta spēles. Tagad no Mežabrāļu saimniecības esam saņēmuši uzaicinājumu rīkot kopīgus svētkus arī vasarā, tādēļ aicinām ikvienu interesentu ierasties uz šo pasākumu un jauki pavadīt laiku," stāsta viena no pasākuma organizatorēm, Apes tautas nama direktore Ilva Sāre.
Viņa uzsver, ka pasākums risināsies divas dienas. Tas sāksies 30.jūlijā pulksten 10.00 ar dalībnieku reģistrāciju un sporta spēlēm gan pieaugušajiem, gan bērniem. "Būs iespēja piedalīties sacensībās braukšanā ar laivām, mēroties spēkiem uz baļķa, veikt sprintu pa ūdeni, piedalīties svarcelšanā, alus nešanas sacensībās, olu mešanā, rādīt savu prasmi, staigājot uz koka kājām, un iesaistīties citās interesantās nodarbēs. Pēc sportošanas paredzētas kopīgas pusdienas, ko sarūpēs Mežabrāļu saimniecības īpašnieki. Cena par tām būs iekļauta jau dalības maksā," saka I.Sāre.
Savukārt pēc pusdienām sāksies pasākuma jautrā daļa "Kad jūra līdz ceļiem". Pulksten 17.00 būs Sūdu talka, bet pulksten 19.00 - Turku futbols un teātra izrāde "Mums viss vienalga". Būs arī kopīga ugunskura iedegšana, pulksten 23.00 sāksies pierobežas zaļumballe. Tajā uzstāsies Apes ansamblis "Atspulgs" (Santa Sāre, Ilze Ērmane, Gunita Polka un Diāna Pelaka) un slavena igauņu grupa "Helled Velled", kas tulkojumā nozīmē "Labie brāļi". Zaļumballes pārtraukumos tiks dziedātas visiem zināmas dziesmas gan latviešu, gan igauņu valodā.
"Zaļumballe ilgs līdz rītam, un tās laikā būs arī dažādi Mežabrāļu sarūpēti pārsteigumi. 31.jūlijā pulksten 10.00 visi, kas būs palikuši nakšņot, varēs dziedāt rīta dziesmas, būs lāpīšanās un iepriekšējās dienas atcerēšanās. Ikviens uz pasākumu aicināts braukt ar savu telti. Robeža būs atvērta 24 stundas diennaktī," uzsver I.Sāre.

Citu datumu laikraksti

  • Latvijas zelta pagātne un nākotne

    “Zelts” ir jēdziens, ko cilvēki kopš senlaikiem apvij ar dažādiem mītiem. Dzīvē un pasakās nereti tiek likta vienlīdzības zīme starp “laime” un...

  • Bārenis - tā nav diagnoze visam mūžam

    Ik gadu vairāki desmiti bāreņu un bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, beidz internātskolu un sāk patstāvīgu dzīvu. Kāda tā ir?Ik gadu vairāki...

  • Prezentē projektu

    Šodien Jūrmalā notiek konference, kurā Alūksnes, Talsu un Jēkabpils cilvēki ar invaliditāti prezentē projektu “Zaļā gaisma iespējām”.Šodien Jūrmalā...