Aicina uz šķirnes trušu audzētāju konferenci, semināru un izstādi

Novembra sākumā izstāžu kompleksā “Rāmava” būs 1. starptautiskā šķirnes trušu audzētāju konference - seminārs - izstāde. Šādu pasākumu Latvijā rīko pirmo reizi, un tā laikā būs daudz jauninājumu, kas līdz šim Latvijā nav bijuši.

Novembra sākumā izstāžu kompleksā "Rāmava" būs 1. starptautiskā šķirnes trušu audzētāju konference - seminārs - izstāde. Šādu pasākumu Latvijā rīko pirmo reizi, un tā laikā būs daudz jauninājumu, kas līdz šim Latvijā nav bijuši.
Turklāt tajā piedalīsies arī divas saimniecības no Alūksnes rajona - zemnieku saimniecība "Šalkas Elvi" no Jaunalūksnes un piemājas saimniecība "Semani" no Annas.
Izstādes organizēšanas darba grupā ir arī Jaunalūksnes pagasta zemnieku saimniecības "Šalkas Elvi" īpašniece, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas truškopības nozares vadītāja Iveta Laicena. Viņa mudina Alūksnes rajona iedzīvotājus un apmeklēt šādu pirmreizēju pasākumu.
"Šāda pasākuma organizēšana Latvijā ir sens truškopju sapnis jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi tika aizbraukts uz Čehiju un redzēts, kā tur tas notiek. Izstādē piedalīsies arī abas Latvijas bioloģiskās saimniecības, kurās audzē trušus, bet kopumā izstādei ir pieteikušās 27 saimniecības. Izstādē varēs sastapt truškopjus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas," stāsta I.Laicena.
No citām izstādēm šī atšķirsies ar to, ka truši tiks dalīti ne tikai pa šķirnēm, bet arī pa kolekcijām. Kolekcijā ir jābūt četriem vienas šķirnes dzīvniekiem apmēram viena vecuma, un tiem jāpieder vienam saimniekam. Gan šīs trušu kolekcijas, gan arī trušus individuāli vērtēs Zviedrijas trušu vērtētāju apmācības centra galvenais tiesnesis Berths Andersons pēc "Eiropas standarta 2003". Pēc tam būs arī apbalvošana, saņemot kausus un medaļas, kā tas ir, piemēram, šķirnes suņu izstādēs.
"Plānots, ka izstādē varēs aplūkot apmēram 40 trušu šķirnes. Izstādē varēs apskatīt arī tādu šķirņu trušus, kas līdz šim Latvijā nav redzēti. Turklāt izstādes laikā būs arī konference un semināri, kuros truškopji varēs gūt daudz vērtīgas informācijas. Būs arī paraugdemonstrējumi, kā trusis tiek pareizi vērtēts un kādiem jābūt tā parametriem. Visiem truškopjiem nav finansiālas iespējas braukt mācīties uz ārzemēm, tādēļ šī ir vienreizēja iespēja to izdarīt Latvijā," uzsver I.Laicena.
Lai pasākumu organizētu, nepilnu gadu strādāja speciāla darba grupa sešu cilvēku sastāvā. Katram ir uzticēts savs uzdevums. I.Laicenai bija jāgādā par trušu kataloga izveidi. Tajā ir apkopota izsmeļoša informācija par Latvijā audzētajām trušu šķirnēm, Latvijas truškopju saimniecībām un to koordinātēm. Katalogā iekļauta informācija arī par Alūksnes rajona saimniecībām "Šalkas Elvi" un "Semani". Arī tas ir pasākuma jauninājums, jo līdz šim Latvijā šāds katalogs nav izdots. Izstādes apmeklētāji, kam patiesi būs interese par truškopību, šo katalogu saņems par brīvu.
Starptautisko šķirnes trušu audzētāju konferenci - semināru - izstādi rīko SIA "Latvijas Šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība" un Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība "Trusis un citi" sadarbībā ar Zemkopības ministriju un izstāžu kompleksu "Rāmava". Tā risināsies 5. un 6.novembrī izstāžu kompleksā "Rāmava" no pulksten 10.00 līdz 17.00, turklāt ieeja tajā ir par brīvu.

Citu datumu laikraksti

  • Oktobris - zemliku mēnesis

    Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

  • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

    Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

  • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

    Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...