Aicinām piedalīties jaunā konkursā “Meklē un uzzini!”

Simts gadi ir liels skaitlis, nozīmīgs periods mūsu valstij. Simboliski Latvijas simtgade skar ikvienu. Arī mēs, alūksnieši, esam daļa no valsts. Dzimšanas dienā parasti atceramies savus vecākus, vecvecākus, aplūkojam bērnības fotogrāfijas, interesantus notikumus. Īpaši apaļais cipars liek atskatīties un padomāt par to, kas noticis, ko esam sasnieguši.
Alūksnes pilsētas bibliotēka aicina atcerēties mūsu novadam un tātad arī Latvijai nozīmīgus cilvēkus, viņu devumu, notikumus, lietas un faktus. Lai ceļojums pagātnē būtu interesantāks, sadarbībā ar laikrakstiem “Alūksnes Ziņas” un “Malienas Ziņas” piedāvājam piedalīties izzinošā konkursā “Meklē un uzzini!”.
Konkurss notiks piecās kārtās. Konkursa jautājumi būs pieejami interneta vietnēs “www.albibl.lv”, “www.draugiem.lv/apb”, laikrakstos “Alūksnes Ziņas” un „Malienas Ziņas” mēneša otrajā piektdienā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties “www.albibl.lv”. Uzvarētājus noteiks pēc pareizo atbilžu skaita izlozes kārtībā. Katrā konkursa kārtā no pareizo atbilžu autoriem tiks izlozēts viens veiksmīgākais, kurš saņems pārsteiguma balvu.
Meklējot atbildes, aicinām izmantot arī bibliotēkas novadpētniecības krājumu. Sīkāka informācija: “http://www.albibl.lv/indexphp?go=novads”.
Meklē un uzzini!

— Maija Semjonova, Alūksnes
pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe


1.kārtas jautājumi
1. Nosauciet Alūksnes ielas, kurām doti sieviešu vārdi!
2. 2015.gadā Alūksnes novada pašvaldības novadpētniecības konkursā “Latvijai – 100. Nacionālās vērtības un laika liecības Alūksnes novadā. Personības un viņu darbi.” tika iesniegti 19 pētnieciskie darbi, 6 no tiem bija veltīti Alūksnes novada sievietēm. Nosauciet viņas!
3. Novadniece literāte Lūcija Sāgameža-Nāgele šogad martā svinēs apaļu jubileju. Kādos Amerikas un Kanādas žurnālos un laikrakstos dzejniece ir publicējusies?
4. Alma Bindemane 1944.gada septembrī uzsāka veidot bibliotēku Alūksnē. Kādu profesiju viņa ieguva, mācoties Pēterburgā?
5. Kura mūsu novadniece literāte dzimšanas dienu svin 8.martā? Nosauciet grāmatu-monogrāfiju, kura veltīta viņai!
6. Nosauciet laikraksta “Alūksnes Ziņas” un portāla “Alūksniešiem.lv”  balvas “Gada alūksnietis 2017” ieguvēju! Kurā gadā un datumā balvas saņēmējs (-a) sācis (-kusi) strādāt Alūksnē?
7. Nosauciet Alūksnes novada skolas, kurās izglītību ieguvusi Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece?
8. Pirms 90 gadiem 8.martā “Malienas Ziņas” rakstīja par Mālupes izglītības biedrības “Vārds” gadskārtējo biedru sapulci. Kāds svarīgs problemātisks jautājums priekš dāmām un kungiem tika izskatīts šajā sapulcē?
Atbildes jāiesniedz līdz 30.marta pulksten 17.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā klātienē, elektroniski “[email protected]” vai pa pastu: Lielā Ezera iela 24, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301 (ar norādi - konkursam).

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnes novadā sākusi strādāt jauna ģimenes ārste - Daina Ozola. Darbā Alūksnē viņai rit jau otrā nedēļa, un D.Ozola atzīst, ka darba netrūkst....

 • Uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna šogad labos defektus

  Paredzams, ka uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna, veicot dubulto virsmas apstrādi, šogad darbi neturpināsies. Valsts akciju sabiedrības “Latvijas...

 • Alūksne īsumā

  Mālupe ◆ 27.februārī pulksten 9.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mālupes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega kūts. Ierodoties...

 • Sacenšas teātra sportā

  Sacenšas teātra sportā

  Otrdien Bejas pamatskolā norisinājās teātra sporta turnīrs, kurā piedalījās Bejas un Pededzes pamatskolu, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas...

 • Tomēr likvidēs

  Tomēr likvidēs

  Alūksnes novada domes sēdē vakar deputāti tomēr pieņēma lēmumus par divu pašvaldības izglītības iestāžu likvidēšanu. 1.septembrī jaunā mācību gada...

 • Grib reklamēties Rīgā

  Grib reklamēties Rīgā

  Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi 5.maijā Kalnciema kvartālā Rīgā, Pārdaugavas rajonā, rīkot Alūksnes svētku tirdziņu. Tajā piedalīties un...