Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdomās par seksuālu vardarbību aizturēts vīrietis

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā Kriminālpolicijas birojs aizdomās par seksuālu vardarbību pret sievietēm, tostarp arī nepilngadīgām meitenēm, novembra vidū aizturēja kādu vīrieti. Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju, vīrietis ilgā laika posmā uzmācies lielam skaitam sieviešu, tostarp arī pret daļu upuru veicis seksuālu vardarbību.

Policijai ir pamatotas aizdomas, ka cietušo skaits varētu būt lielāks, tādēļ tā aicina atsaukties citas cietušās personas.

Upurus nolūkojis ikdienišķās situācijās
“Izmeklēšanas interesēs policija šobrīd neatklāj ne vīrieša vecumu, ne arī kādas citas pazīmes, taču iespējami upuri savu pāridarītāju varētu atpazīt pēc metodēm, ar kādām vīrietis sievietes uzrunājis un centies seksuāli izmantot. Daļu upuru vīrietis nolūkojis ikdienišķās situācijās, un nereti tās ir bijušas arī nepilngadīgas meitenes. Pēc tam mērķtiecīgi uzsācis sarunu, piedāvājis palīdzību, aizvest, pabraukāties. Ja sieviete piekritusi, tad tālāk sekoja seksuāla uzmākšanās, apvārdošana, uzmācīga rīcība, lai piespiestu sievieti piekrist seksuālām darbībām. Lielākā daļa sieviešu, kuras policijai izdevies apzināt, nav piekritušas stāties intīmās attiecībās, taču tas nav traucējis viņam turpināt sūtīt uzmācīgas īsziņas šīm sievietēm, tādā veidā turpinot izteikt dažādus piedāvājumus, cenšoties panākt sev vēlamo rezultātu,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore  Sintija Gulbe.
Upurus vīrietis meklējis arī uz labu laimi: ieguvis nepazīstamu sieviešu, meiteņu tālruņa numurus un uzsācis saraksti īsziņu veidā. Nereti mērķa auditorija bija jaunas vai vēl nepilngadīgas meitenes, kuras atrodas sliktā vai apgrūtinošā materiālā stāvoklī, un, lai iegūtu sev vēlamo rezultātu, viņš piedāvājis dažādu palīdzību, materiālo atbalstu, iegādāties alkoholu, cigaretes vai citādi palīdzēt.

Uzmācas un šantažē
“Daļu izmeklēšanas laikā noskaidroto personu vīrietis sastapis, piedāvājot aizvest, kad sievietes stopojušas automašīnas. Sievietei iekāpjot automašīnā un nonākot līdz sarunai divatā, vīrietis nereti sācis uzmākties, pārliecināt veikt seksuālas darbības, pat piedāvājis samaksāt. Kā vienu no argumentiem stāties ar viņu seksuālās attiecībās viņš sievietēm minējis: “Dzīvojam taču vienu reizi!” Tos upurus, kurus vīrietim izdevās pakļaut, vēlāk viņš šantažēja, apgalvojot, ka viņa rīcībā ir videomateriāls, kurā redzamas viņa un sievietes darbības, un, ja sieviete nepiekritīs turpināt uzturēt seksuālas attiecības, viņš šo video publiskos,” saka S.Gulbe.
Policijā pret šo personu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160.panta 2.daļas „Par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo”. Tas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.
Policija aicina atsaukties citas cietušās personas, zvanot pa tālruni 110, 64201304. ◆

Citu datumu laikraksti

 • Trauksme, kuras varēja nebūt... 2

  Trauksme, kuras varēja nebūt...  11

  “Man nav saprotams, kā var dienas vidū paņemt no bērnudārza kliedzošu bērnu un aizvest! Kā jutās bērnudārza bērni, audzinātājas un galu galā – kā...

 • Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Otrdien Alūksnē atzīmēja Starptautisko invalīdu dienu, uz kuru bija sapulcējušies ne tikai Alūksnes invalīdu biedrības biedri, bet arī pārstāvji no...

 • Svin Dimanta kāzas 4

  Svin Dimanta kāzas

  Kalncempieši Rita un Arvīds Āboltiņi 17.novembrī svinēja 60. kāzu gadadienu. Āboltiņi nodzīvojuši skaistu un saticīgu mūžu, kopā plecu pie pleca...