Aizturētais policists nav provokācijas upuris

Kukuļņemšanā apsūdzētais Alūksnes kriminālpolicijas sevišķi svarīgu lietu inspektors Andrejs P. savai advokātei apgalvo, ka kļuvis par provokācijas upuri.

Kukuļņemšanā apsūdzētais Alūksnes kriminālpolicijas sevišķi svarīgu lietu inspektors Andrejs P. savai advokātei apgalvo, ka kļuvis par provokācijas upuri. Provokācijā tiek apsūdzēta "kāda kriminālpolicijas inspektore", kas izjutusi nenovīdību par to, ka Andrejam P. vienīgajam ir augstākā specializētā izglītība un tāpēc viņš drīzumā varētu pretendēt uz priekšnieka amatu.
Alūksnes Policijas pārvaldes priekšnieks ir pēkšņi saslimis, tāpēc nevar ne apliecināt, ne noliegt ziņu aģentūras "LETA" korespondentei teikto, ka "iespējams, vēlāk būs dienesta izmeklēšana" kādai inspektorei.
"Kamēr aizturētajam nav uzrādīta apsūdzība un lieta nosūtīta tiesai, tikmēr neviens nevēlas to komentēt. Skaidrība būs tikai tad, kad tiesa pieņems notiesājošu vai attaisnojošu spriedumu," secina Alūksnes rajona virsprokurors Vilnis Sliņķis. Tomēr viņš atzīst, ka ir mazliet dīvaini, ka tiesību sargājošas iestādes vadītājs acīmredzot nevēlas izteikt savu nostāju vai viedokli.
"Mans aizstāvamais ir aizdomās turētais. Viņu aizturēja 10.februārī, tātad mēneša laikā būs celta apsūdzība. Pašlaik Andrejs P. ir nopratināts un viennozīmīgi saka, ka viņam nebija nekādu motīvu ņemt no šī cilvēka kukuli.
Krimināllikuma pants nosaka, ka kukuļņemšana ir tādā gadījumā, ja šīs personas labā ir kaut kas jāizdara vai arī jāatturas no kāda pakalpojuma. Manam aizstāvamajam ar šo personu nav bijis nekāda sakara," norāda Andreja P. advokāte Vija Ritenberga.
Advokātes teiktajam iebilst "kāda inspektore" – Alūksnes kriminālpolicijas priekšnieka vietniece Zigrīda Sināte.
"Andrejs nav provokācijas upuris, jo viņa apkalpojamā teritorijā ir ierosināta krimināllieta par nelikumīgu koku ciršanu, kur viena no aizdomās turētajām personām ir kukuļa devējs K. Viņš bija policijas meklēšanā.
Andrejam vairākas reizes bijušas sarunas ar K., bet kriminālpolicijas sevišķi svarīgu lietu inspektors nav darījis visu, lai meklēto atrastu un nodrošinātu tā ierašanos policijā lietas apstākļu izskatīšanai," komentē Z.Sināte.
30.septembrī policijā ir saņemts iesniegums par nelikumīgu koku ciršanu Ziemeru pagastā, uz kurieni izbrauca operatīvā grupa, kuras sastāvā bija Andrejs P.
"Šī grupa neveica visu tā, kā tas ir nepieciešams. Tāpēc tika uzrakstīts iesniegums Policijas pārvaldes priekšniekam. Taču to neizskatīja objektīvi, un vajadzēja rakstīt augstākstāvošām instancēm," apgalvo Z.Sināte. Viņa uzsver, ka pret kolēģi nejūt ne skaudību, ne naidu, bet uzskata, ka ir jābūt godīgam darba pienākumu izpildē.

Citu datumu laikraksti

  • “Esmu tāds kā citi...”

    Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? -...

  • Ansamblī “Atspulgs” meitenes dzied no 1.klases

    Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs.Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs. Četras talantīgas...

  • Absolventu diena ģimnāzijā

    25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā ir...