Aktīvi jaunieši pulcējas nometnē

No 2008. gada 21.līdz 25. jūlijam risinājās „AWARD” starptautiskā vasaras skola. Uz vasaras skolu  bija ieradušies gan no mūsu kaimiņvalstīm Igaunijas un Krievijas, gan arī no tālākām zemēm – Nīderlandes(Holandes), Turcijas(Ankaras) un Izraēlas, bet tāpat, protams, tur bijām mēs – aktīvi jaunieši no visas Latvijas. Kopā 88 zinātkāri, jautri un atraktīvi cilvēki, gatavi uz visu, ko vasaras skola mums piedāvā.

Jau pirmajā dienā pēc ierašanās visas pilsētu un valstu grupas sevi parādīja ar oriģināliem priekšnesumiem, visos iespējamajos veidos iejūtoties „Sprīdīša” tēlos - tos parādīja ar repu, ar dzeju, bet galvenais – pašos neiedomājamākajos veidos.
Nākamajā dienā, uzreiz pēc sadalīšanās 6 lielās grupās, visus sagaidīja dažnedažādas sporta aktivitātes: šaušana mērķī, kur katrs atstātais aplītis komandai nozīmēja “kilometru” pa soda apli, bet turpat blakus notika apseglošana un jāšana ar zirgu.
Tāpat arī varējām iemācīties kādu tautisko deju un izlikties, ka saprotam visus soļus. Jāpiebilstgan, ka iztikām bez traumām, lai gan laiku pa laikam kāds uz kājas uzlēca gan. Vēl viena aktivitāte bija pašaizsardzība – uz viena cilvēka no grupas parādīja dažādus paņēmienus(auč!…) kā arī īsumā parādīja kūleņu un kritienu metodes pamatus.
Dienas favorīts viennozīmīgi bija braukšana ar kanoe, pa 3 sasēdināti laivā ar airiem tikām izlaisti upē, kur varējām taisīt „dragreisus” veselas stundas garumā, visi lieliski manevrēja starp koku zariem. Kad laiks jau bija beidzies, tā vien gribējās vēl pāris kilometrus pavizināties un izbaudīt braucienu.
Turpat netālu mūs sagaidīja Ilgonis Balodis savā jahtā “Santa Rita” un parādīja, uz ko tā ir spējīga. Tā vien likās, ka vēl vairāk sasveroties jahta apmestu salto... Diena bija vējaina, bet saulaina un tas neatturēja drošākos sēdēt pašā priekšā un ķert šļakatas.
Vakarpusē mūs sagaidīja „AWARD” stila netradicionālās sporta spēles, mēs visi varējām iemēģināt roku “šķēpa mešanā”, kur šķēpa vietā bija rabarberi, tāpat arī saudzīgi noķert komandas biedra mesto olu, kā arī daudzi citi uzdevumi, kurus vārdos aprakstīt ir grūti.
Trešā diena mūs sagaidīja ar vairākiem pārsteigumiem – šī diena bija paredzēta dažādu prasmju iegūšanai! Katram bija jāpaslauc kaza, un, lai kā arī daži apgalvotu, ka kaza jau ir tukša, tas izdevās katram. Pēc tam devāmies sataisīt savu sieru un sakult sviestu, cik nu labs sanāca, bet visi pie siera tikām. Nākošie sarakstā – „Skūbiji”, šo nosaukumu atšifrējām tikai nonākot apmācības vietā – iemācījāmies sataisīt aproces no „Skūbijiem” (gumijas striķīši). Kad aproces bija savītas, (cik nu taisnas tās katram sanāca, bet sanāca katram) devāmies iemācīties pamatus blokflautas spēlēšanā, daži pat atklāja sevī jaunu talantu spēlēt, kam tā bija flauta, kam nervi, bet talantu daudz!!!
Šajā dienā bija arī jāuztaisa sols savai komandai, dažiem sanāca pat kas līdzīgs dīvānam...viena komanda uztaisīja arī galdu! Katrā ziņā 2 līdzīgus atrast nevarēja!
Vakarā notika talantu šovs, kur katrs vasaras skolas dalībnieks varēja citiem parādīt savas prasmes, tika dziedātas dziesmas, spēlēta ģitāra, skaitīta dzeja, jaunsargi parādīja mazu kaujas taktikas demonstrējumu.
Priekšpēdējās dienas rīts pienāca satraukumu pilns – tā bija ekspedīcijas diena! Katrai komandai bija jāizvēlas 16 km garš mar­šruts. Daži gāja gar jūru, citi pa mežu, daļa pa ceļu - pilnīgi brīva izvēle! Ekspedīcijas laikā bija jāpilda dažādi uzdevumi, tie vēl jo vairāk saliedēja komandas. Pēc ekspedīcijas visi bija noguruši, bet priecīgi par padarīto, vakarā notika komandu sacensības nakts trasē.
Visu nakti pirms prombraukšanas nometnē skanēja smiekli, nogurušie gulēja, bet izturīgākie steidza ķert pēdējos vasaras skolas mirkļus ar jaunajiem draugiem.
Pēdējā vasaras skolas diena - skumjās atvadas, telšu kārtošana, noslēguma ceremonija un cieši apskāvieni visiem, visiem jaunajiem draugiem.
Nav iespējams izstāstīt visu, pat nevar atrast vārdus, lai visu pienācīgi aprakstītu – tas ir jāredz un jāsajūt pašam! Ikviens jaunietis un bērns, kas grib iesaistīties „AWARD” programmā un pats sevi attīstīt, iegūt jaunus draugus, jaunas prasmes, pieredzi, paplašināt redzesloku un 100% jautrību to var izdarīt! Tikai sazinieties ar Ināru Roziņu – cilvēku, pateicoties kuram mums Latvijā šī programma tik ļoti izaugusi. “[email protected]” Neapšaubāmi milzīgs paldies ir jāsaka Valsts Jaunatnes Iniciatīvu Centram kā šīs programmas ieviešanas Latvijā īstenotājam! Latvijā ātri aug šīs programmas izplatība, un gandrīz visos rajonos ir kāda grupa, kura strādā pēc šīs programmes.
Lielu lielais paldies ir arī jāsaka Alūksnes grupas vadītājai Inesei Ločmelei, kura palīdzēja sagatavoties šai vasaras skolai: “Paldies, skolotāj, par jaukajām idejām! Noderēja. ”
Šī vasaras skola ikvienam tās dalībniekam paliks neaizmirstama kā pati jautrākā, atvērtākā un draudzīgākā, bet kad mums kāds uzdos jautājumu “kur tu visvairāk vēlētos būt”, mūsu atbilde vienmēr būs – „AWARD” vasaras skolā!!!

Citu datumu laikraksti

 • Ir pasaules čempions!

  Svētdien Nīderlandē Pasaules junioru čempionātā  divu braucienu summā  uzvaru izcīnīja viens no perespektīvākajiem Latvijas jaunajiem motobraucējiem...

 • Korumpantu iegāž... tualete

  Ķīna Par korupciju uz nāvi notiesātam ierēdnim gadījās «iekrist» visai muļķīgi, proti, noplūdušas tualetes dēļ. Bijušais Vušaņas provinces...

 • Avarē ar divdesmit litriem vēderā

  Bulgārija Kāds 25 gadus vecs autovadītājs, kas bija iesaistīts nelielā satiksmes negadījumā, atzinās policijai, ka pirms sēšanās pie stūres...

 • Kāzās izjūt laimi un prieku

  Augusts tradicionāli ir kāzu laiks. Bet šodien atkal ir īpašais kāzu datums – 08.08.08, kas saskaņā ar ticējumu sola laimi. Alūksnes dzimtsarakstu...

 • Māriņkalnā notiks sadziedāšanās

  Māriņkalns Tautas namā sestdien 9.augustā, pulksten 18.00 notiks ansambļu festivāls “Dziesmas vasarai”.Tautas nama vadītāja Inta Tolstiha stāsta, ka...

 • Gaujienā sāksies nometne

  Gaujiena Biedrības „Sv. Jāņa palīdzība” jauniešu iniciatīvas centrs no 11. līdz 17.augustam organizē bezmaksas bērnu un jauniešu nometni „Es...

 • Nedēļas horoskops

  Auns. Daudz kontaktu - tostarp arī vēl nebijušu - vai nu dzīvē, vai arī sarakstē. Saņems informāciju, kas lieti noderēs. Iespējams, radīsies jauni,...

 • Atklāj pieminekli klaiņojošam sunim

  Meksikas galvaspilsētā atklāts piemineklis klaiņojošam sunim. Bronzas figūra ar iesauku “Peluso” ir kā aicinājums visiem pilsoņiem būt žēlsirdīgiem...

 • Policija auto darbinās ar cepamo eļļu

  Filipīnu galvaspilsētas Manilas policija plāno pārveidot savas patruļas automašīnas, lai tās darbotos ar dīzeļdegvielu savienojumā ar ASV ātrās...