Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aktīvi sadarbojas ar ārzemju jauniešiem

Alūksnes bērnu un jauniešu centrā jau trešo gadu darbojas jauniešu klubs "Blakusvāģis", kas sadarbojas ar sabiedrisku organizāciju "Kultūras un izglītības centru STILI".

Alūksnes bērnu un jauniešu centrā jau trešo gadu darbojas jauniešu klubs "Blakusvāģis", kas sadarbojas ar sabiedrisku organizāciju "Kultūras un izglītības centru STILI".
Klubiņa vadītāja Iveta Žižmāre stāsta, ka sākotnēji tās bija piecas jaunietes, kas pulcināja ap sevi aizvien vairāk dalībnieku. "Šis klubiņš ir ideju realizācijas vieta. Jaunieši rīko dažādus pasākumus, atpūtas vakarus un labdarības akcijas. Viņiem ir iespēja līdzdarboties projektos, kas realizēti kopā ar Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Norvēģijas un citu valstu jauniešu klubiem un organizācijām," informē Iveta Žižmāre.
Piedalās projektos
Alūksniete Zane Balode nākamajā mācību gadā mācīsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.klasē. Meitene aktīvi darbojas klubiņā "Blakusvāģis". Viņa stāsta, ka klubiņā darbojas jaunieši no 7.-12.klasei. "Šobrīd pa vasaru nekāda lielā darbošanās nesanāk. Pulcēsimies atkal jaunā mācību gada sākumā," stāsta meitene.
Darbojoties klubiņā, jaunieši raksta dažādus projektus. Šos projektus atbalsta starptautiska projektu aģentūra. Projektu ietvaros notiek braucieni uz projektos iesaistītajām valstīm. Projektiem tiek piesaistīts Eiropas finansējums, kā arī pašu jauniešu sapelnītā nauda organizētajos pasākumos. Šajos projektos ir iesaistīta Zviedrija, Somija, Norvēģija un Latvija. Šogad šis projekts notiks Somijā. Tādēļ no 30.jūlija līdz 8.augustam Zane Balode kopā ar vēl dažām meitenēm dosies uz Somiju. Projekta nosaukums ir "Meiteņu spēks".
"Mēs darbojamies darba grupās, iepazīstam konkrētās valsts kultūru, mājas darbā prezentējam savu valsti," stāsta Zane. Meitene ir piedalījusies jau vairākos šādos projektos – Zviedrijā, Luksemburgā, Igaunijā. Tajos darbojas jaunieši vidēji no 15 – 20 gadu vecumam. "Ir interesanti iepazīties ar dažādiem jauniešiem, iegūt jaunus draugus. Protams, arī apskatīt šo valsti, jo ikdienā jau to nevar izdarīt," atzīst jauniete.
Šāgada februārī Zane piedalījās projektā Alūksnes pilsētas sadraudzība ar Zviedrijas pilsētu Sundbibergu. Šo braucienu organizēja skola. "Mēs braucam pie viņiem, un viņi – pie mums," skaidro Zane.
Zane atzīst, ka braucieni no jauniešu centra ir nedaudz citādāki. Tie ir vairāk atpūtas braucieni. "Protams, tur ne tikai atpūšamies. Darba grupās mēs izveidojam maketus un izvēršam kādu aktuālu tēmu, piemēram, Eiropas cilvēks. Pēc tam notiek diskusijas, iegūstam citu valstu pieredzi, iepazīstamies ar katras valsts problēmām," atceras Zane. Jauniešiem tiek piedāvātas sporta aktivitātes, vasarā – ūdens atrakcijas, izbraucieni ar laivām. Šajos projektos iekļauj arī ekskursijas uz skaistākajām vietām un lielākajām pilsētām. "Kad citu valstu jaunieši ciemojas pie mums, mēs noteikti viņiem parādām mūsu galvaspilsētu un citas lielākās Latvijas pilsētas, lai rodas priekšstats par valsti kopumā," stāsta Zane. Šāds brauciens Alūksnes vārdu nes pasaulē.
Projekti notiek angļu valodā. "Pirmo reizi šādā starptautiskā braucienā devos 10.klasē. Man likās, ka neko nemācēšu pateikt, neko nezināšu. Bet tad, kad esi tajā vidē un runā ar cilvēkiem, valodas barjera tiek pārvarēta. Runāšana angliski vairs nesagādā nekādas grūtības," atzīst meitene. Zane stāsta, ka dažām meitenēm brauciens uz Somiju būs pirmais, tādēļ viņām ir neliels uztraukums.
Uz Somiju meitenes dosies ar vilcienu. Brauciens būs desmit stundu garš. "Man gribas to visu izbaudīt. Es nekad neesmu izjutusi, kā tas ir - braukt ar vilcienu desmit stundas no vietas," atzīstas Zane.
Uzņem ārzemju viesus
Jautāta, kā Alūksnē jūtas ārzemju jaunieši, Zane atbild, ka viņiem te patīk. Lai arī Alūksne šķiet maziņa, viņi jūtas apmierināti.
Lai arī nācies ciemoties dažādās vietās, Zanei vairāk patīk lielās pilsētās. Zviedrijā jaunieši dzīvoja ciematā, kas ir vēl mazāks, nekā Alūksne, un tur bija tikai dažas mājas un skola. Luksemburgā, savukārt, viņi dzīvoja atpūtas mājā un no tā nekur netika prom.
Pirms viesu atbraukšanas noteikti tiek saskaņota ēdināšana, jo cik dažādas ir valstis, tik dažādas ir arī to ēšanas tradīcijas.
Alūksnes jaunieši saviem ārzemju viesiem vasarā rāda ezeru, izbrauc ar laivām, piedāvā atpūtu pirtī, iepazīstina ar šejienes skolām, jauniešu centru. "Ziemā mēs piedāvājam piknikus pie ugunskura, veidojam dažādas sniega figūras," stāsta Zane.
Nesen starptautiskā projektu aģentūra atbalstīja Alūksnes jauniešu centra projektu. Tas tiks realizēts septembrī.
"Pie mums ciemos brauks zviedru un norvēģu jaunieši," atklāj Zane Balode. Projekta ietvaros ir paredzēts vienu dienu veltīt kultūrai, būs arī tematiski vakari, ekskursijas pa Alūksni. Ciemiņi rādīs savus priekšnesumus. Jaunieši piedalīsies diskusijās par šobrīd ļoti aktuālu tēmu – Eiropas Savienību. "Būs ļoti interesanti, jo Latvija šobrīd vēlas stāties Eiropas Savienībā, Zviedrija jau ir iestājusies, bet Norvēģija ir atteikusies. Trīs dažādas valstis ar dažādiem uzskatiem. Šajās diskusijās tiks salīdzināti šie atšķirīgie viedokļi," stāsta jauniete. Zviedru un norvēģu jaunieši Alūksnē ciemosies no 21.- 27.septembrim.
Aktīvi darbojas
Klubiņā "Blakusvāģis" meitene sāka darboties pēc māsas ieteikuma. Kad Zane mācījās 9.klasē un viņas vecākā māsa jau bija 11.klases skolniece, māsa uzaicināja Zani līdzi. Tobrīd tieši pie viņiem ciemojās zviedru jaunieši. Tā Zane sāka darboties klubiņā.
Zane ir ļoti aktīva meitene. Viņai nepatīk vientulība. Meitene daudz piedalās skolas aktīvajā dzīvē – organizē pasākumus, kā arī pati tos vada. Ārpus skolas viņa darbojas jauniešu centrā.
Zanei ļoti patīk ceļot. Viņa samērā daudz ceļojusi arī ar vecākiem. Meitene jau ir bijusi Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā.
Šobrīd Zane izbauda vasaras brīvlaiku, daudz laika pavada pie ezera, apmeklē pasākumus, aizbrauc uz Rīgu. "Es labprāt vasarā strādātu, bet man vēl nav 18 gadu, un tāpēc neviens mani neņems darbā," skumst meitene.
Pēc vidusskolas beigšanas Zane domā studēt ekonomiku. Bet viņa atzīst, ka vēl jau domas varot mainīties.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi.3. Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi. Visur viens un tas pats - vardes, puķes, zivis, nokrišņi. - Es...

 • Polijas pilsētas - tuvas, bet svešas

  Polija nav ekskursantu un tūristu iecienītākajos atpūtas braucienu maršrutos. Parasti tie traucas šai valstij cauri uz Slovākiju ar Augstajiem...

 • Zemnieku zupa

  Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti, 1 vidējs gurķis, 80 grami zemnieku gaļas.Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti,...

 • Policija informē

  Malienas pagastā 21.jūlijā kūts bēniņos aizdegās salmi -viens kvadrātmetrs. Policija noskaidroja, ka notikušajā vainojamas bērnu rotaļas.Malienas...

 • Motosportisti gatavojas Latvijas čempionāta noslēgumam

  Motokluba "Ape" sportisti gatavojas Latvijas čempionāta izšķirošajām sacīkstēm, kas notiks šīs nedēļas nogalē - 26. un 27. jūlijā Limbažos, Lielezera...

 • Uzvar minifutbola čempionātā

  Ziemeļaustrumu futbola līgas minifutbola čempionāta ceturto kārtu veiksmīgi aizvadījusi Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona komanda, kas Viļakā...

 • Nākotnes nauda jeb Dalība 2.pensiju līmenī

  Lai gan masu medijos ir bijis šķietami daudz informācijas par dalību 2.pensiju līmenī, ir cilvēki, kas nav tai pievērsuši uzmanību, it kā tas viņus...

 • Aicina uz teātra svētkiem Dikļos

  Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina Dikļu pagasts Valmieras rajonā.Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina...

 • Vārds un tā īpašnieks ietekmē viens otru

  Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena.Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena. Ar tās palīdzību iespējams noteikt cilvēkam piemērotāko profesiju,...