Aktivitāte noplakusi

Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” pagājušajā piektdienā aicināja uz tikšanos, lai skaidrotu, kādā veidā tiks organizēta saistošo noteikumu “Nolikums par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā” projekta izstrāde. Šoreiz apmeklētāju skaits bija neliels – ieradās septiņi cilvēki darbspējas vecumā (16-65 gadi), septiņi pensionāri pēc 65 gadiem un viens iedzīvotājs ar invaliditāti. Vai tas, ka iedzīvotāju apmeklējums bija tik mazs, nozīmē, ka makšķerniekus viss apmierina, vai arī viņiem vairs nav ticības, ka kaut kas tiks atrisināts, ka makšķerniekus uzklausīs un kaut ko mainīs?
Māris Lietuvietis, Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktorsVarētu mainīties licenču veidi, skaits un maksa“Pēc apmeklētāju skaita noprotu, ka spēkā esošie noteikumi vairumu makšķernieku apmierina, ja neuzskatīja par nepieciešamu ierasties un paust savu viedokli. Tiekoties izstāstīju kārtību, kādā tiks izstrādāts jaunais noteikumu projekts. Tiks veidota darba grupa, kurā būs pa vienam pārstāvim no katras sociālās grupas: bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem; personas, kas ir vecumā no 16 līdz 65 gadiem; personas, kas ir vecākas par 65 gadiem; personas ar invaliditāti; politiski represētas personas; ūdeņu krasta zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi. Papildus organizētājs var iekļaut: vietējās pašvaldības teritorijas maznodrošinātos iedzīvotājus; makšķernieku biedrību biedrus, kas piedalās organizētāja rīkotajos zivju vai vēžu resursu un dabas aizsardzības un saglabāšanas pasākumos; pašvaldības pilnvarotās personas, kuras kontrolē zivju un vēžu ieguvi attiecīgās pašvaldības administratīvās teritorijas ūdeņos.
Šobrīd būtiskākais jautājums, kas jāizskata jaunajā noteikumu projektā - vienlīdzības princips starp daudzajām sociālajām grupām. Iespējams, tiks mainīti arī licenču veidi, skaits un maksa. Tikšanās reizē ieteikumi un pretenzijas no makšķerniekiem neizskanēja, tas būs darba grupas uzdevums, kad atkal visi sanāksim kopā.”

Igors Dzilna, trīskārtējs čempions spiningošanāLimitētajām zivīm vajadzētu dienas licenci“Parasti šādās sanāksmēs ir diezgan saspringta gaisotne, jo katrs vēlas izteikt savu viedokli, un izveidojas haoss. Kad izveidosies darba grupa, tad noteikti būs kāda kārtība. Manuprāt, nepareizi ir uz limitētajām zivīm (līdaka, zandarts, zutis) attiecināt sezonas licences. Nevar izveidoties situācija, ka cilvēks nopērk sezonas licenci par attiecīgu summu un katru dienu makšķerē šīs zivis. Un tādi gadījumi ir, jo diezgan daudziem makšķerniekiem patīk nevis iet un strādāt algotu darbu, bet sēdēt laivā. Ja parēķina, viņa ieguldījums ir aptuveni 0,20 eiro. Es uzskatu, ka limitētajām zivīm jābūt dienas licencei - tad viss būtu līdzsvarā. To vajadzētu izskaust. Domāju, ja ieviestu dienas licenci, būtu kaut kāds rezultāts, jo makšķernieks iepriekš padomātu. Šaubos, ka kāda ģimene var katru dienu apēst, piemēram, trīs zandartus. Līdaka, zutis un zandarts ir vērtīgas zivis, kuras var tirgot. Principā, ieguldot minimālus līdzekļus, daži makšķernieki uz to nopelna. Es nerunāju par pārējām zivīm, to ezerā pietiek. Diemžēl situācija ir tāda, ka cilvēki grib no ezera tikai ņemt, nevis tam dot.”
Nauris (vārds mainīts), alūksnietisNav vairs ticības, ka kaut kas mainīsies“Manuprāt, ir bezjēdzīgi runāt ar atbildīgajām amatpersonām, kuras izsniedz licences, tāpēc arī neapmeklēju šo makšķernieku tikšanos. Pirms kāda laika jau šis jautājums tika plaši apspriests, ir pat Latvijas Republikas tiesībsarga atzinums, ka Alūksnē šā brīža makšķerēšanas nolikums veidots nelikumīgi. Tika atzīts arī tas, ka ir pretlikumīgi bezmaksas licenču īpašniekiem ļaut makšķerēt tikai vienu zivi, nevis trīs. Bet vēl līdz šim laikam nekas nav atrisināts. Nav vienlīdzības! Es arī neticu, ka kaut kas mainīsies.
Pagājušajā gadā notika “Aljas” rīkota plaša makšķernieku sapulce, kurā, piemēram, nekas no runātā netika protokolēts - tas nav nopietni! Varu spriest un secināt, ka makšķernieku intereses Alūksnē netiek ņemtas vērā. Tās visas ir netīras spēles. Nekur citur tādā veidā neizrāda necieņu pret pensionāriem, invalīdiem, represētajiem vai bērniem - tikai Alūksnē. Tā ir bezkaunība! Labi, ķersim vienu zivi, ko mēs varam izdarīt... Kam ir nauda, tam ir vara – tas ir jau kopš seniem laikiem. Es pats neesmu gatavs pieteikties par darba grupas pārstāvi, jo uzskatu, ka tas ir bezjēdzīgi.”

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...