Aktualitātes Alūksnes un Apes novados par “Covid - 19”

Pieci pārkāpumi
Nedēļas nogalē (no 20. līdz 23. martam) Valsts policija Vidzemē veikusi 87 preventīvas pārbaudes par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu. Vidzemē konstatēti pieci pārkāpumi, sīkāki dati par novadiem sniegti netiek.
“Saņemot informāciju par personām, kuras, atgriežoties no ārzemēm, neievēro pašizolāciju, policija uz to attiecīgi reaģē un pārbauda. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli, un policijas primārais mērķis nav sodīt, tiek veikts arī skaidrojošais darbs,” uzsver Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne. Tomēr esot arī gadījumi, kad policija saņēmusi informāciju par personām, kuras atkārtoti un apzināti neievēro pašizolācijas noteikumus. “Ja iedzīvotāji turpinās bezatbildīgi attiekties pret ierobežojumiem, būs sods,” norāda Z. Vaskāne. Policisti šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā. Iedzīvotāji aicināti ziņot, zvanot pa tālruni 110.

Atceļ pārbaudes
Izmaiņas darba organizēšanā ārkārtējā situācijā ir arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD). “Ugunsdzēsējiem glābējiem visos notikumos ir jālieto izsniegtie individuālās aizsardzības līdzekļi, arī ugunsdzēsēja glābēja aizsargķiveres vizieris,” skaidro VUGD pārstāve Sandra Vējiņa. Tāpat dienests organizē struktūrvienību nodrošināšanu ar dezinfekcijas līdzekļiem. Arī VUGD līdz 14. aprīlim visā Latvijā pārtraucis konsultāciju sniegšanu klātienē, atcēlis un neveic plānotās ugunsdrošības pārbaudes. Savukārt nodarbinātajiem, kuri neveic amata pienākumus maiņās, ir nodrošināta iespēja darba pienākumus veikt attālināti.

Atvērs dežūrgrupu
Rūpējoties par drošību, uz laiku slēgta Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”, par ko jau operatīvi informējām 20. marta laikraksta numurā. “Ja situācija krasi nemainīsies, ceram, ka ar nākamo nedēļu varēsim atvērt dežūrgrupiņu,” plāno Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts. Viņš norāda, ka Gaujienā joprojām bērnudārzs ir atvērts, iespēja izmantot bērnudārza pakalpojumu ir arī Trapenē un Vidagā.
Apē un Trapenē ir iespēja izmitināt cilvēkus, kuri vēlas pašizolēties. Par šādu iespēju jāinteresējas pašvaldībā. Tāpat Apes novada pašvaldība ir gatava organizēt piegādes uz pašizolācijas vietām, par to var taujāt pašvaldības sociālajam dienestam.

Novadā manīti igauņi
Jautāts par pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos izskanējušajām bažām, ka šaipus slēgtajai robežai manīti iepērkamies igauņi, J. Liberts to nenoliedz. “Iedzīvotāji  runā, ka igauņi manīti Gaujienā. Apē gan vismaz darbdienās pats neesmu novērojis automašīnas ar igauņu numuriem, nedz arī igauņus iepērkamies,” saka J. Liberts. Jāatgādina, ka gandrīz 350 kilometrus garo Igaunijas - Latvijas sauszemes robežu pašlaik var šķērsot tikai tam paredzētos pagaidu robežpunktos Iklā, Lilli, Murati, Valgā un Valgas dzelzceļa stacijā. Otrās šķiras ceļi robežas šķērsošanai ir slēgti.

Mediķi darbu turpina
Iepriekšējā diennaktī (22. martā – red.) Alūksnes un Apes novados joprojām nav reģistrēti saslimušie ar koronavīrusu. SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa arī laikrakstam vakar pusdienlaikā to apstiprināja, tomēr atgādināja, ka citas veselības problēmas cilvēkiem neapstājas, tādēļ mediķi tāpat strādā intensīvi.
SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” pacientiem turpina sniegt mediķu pakalpojumus, bet tikai pēc iepriekšēja pieraksta. “Tiem pacientiem, kuriem ir akūtas veselības problēmas, jāzvana jau rīta pusē ģimenes ārstam, lai ārsts, izvērtējot situāciju, varētu rezervēt konkrētu pieņemšanas laiku uzreiz jau tās pašas dienas pēcpusdienā vai vispārējā pieņemšanas kārtībā,” stāsta SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs” valdes priekšsēdētājs Rolands Puriņš. Ja būs nepieciešami papildu speciālistu pakalpojumi, ģimenes ārsts tos norādīs un mediķi palīdzēs organizēt viņu apmeklēšanu.
“Aicinu personas, kuras līdz šim bijušas ārvalstīs, tomēr neslēpt šo faktu un labāk veikt veselības pārbaudi, ja pēkšņi sākušies koronavīrusa klasiskie simptomi. Slēptā informācija vienalga vēlāk atklāsies,” saka R. Puriņš.

Sandra Apine, Aivita Lizdika

Citu datumu laikraksti

 • Ierosina samazināt plastmasas maisiņu izmēru

  Mūsu laikraksta lasītāja, alūksniete Maruta Blūma, vērsās redakcijā ar ierosinājumu tirgotājiem. Viņa uzskata, ka maisiņi, kas pieejami lielveikalā...

 • Padomu pūralāde 4

  Padomu pūralāde

  Sportot – no rīta vai vakarā?Vieni ceļas agrāk, lai pavingrotu vai izskrietu rīta riksi, citi turpretī sportiskām aktivitātēm pievēršas vakarā. Kā ir...

 • Noteikti ārkārtējās situācijas ierobežojumi

  Latvijā līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, lai ierobežotu “Covid - 19” izplatību. Tā ietekmē ikvienu cilvēku mūsu valstī, tāpēc ir...

 • Mālupē atklāj izstādi

  Mālupē atklāj izstādi

  Šonedēļ Mālupes Saieta namā atklāja izstādi “Krāsu burvībā”, kurā aplūkojamas mākslinieces Ilvijas Juškevičas un viņas meitas Gerdas, kā arī Edija...

 • Izdod grāmatu “Jūsu izvēlei”

  Iznākusi Alūksnes dzejnieces Vēsmas Kokles – Līviņas jaunākā dzejas grāmata “Jūsu izvēlei”. V. Koklei - Līviņai šī ir 48. grāmata un iznākšanai...

 • Novados šodien lems par ierobežojumiem

  Lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” iespējamo izplatību, no vakardienas, 12. marta, vairākos Latvijas novados atcelti...