Alsviķos labiekārto parku

Pavasarī biedrība “Alsviķu pagasta attīstībai un labklājībai” Alūksnes novada pašvaldībā iesniedza projektu “Alsviķu muižas parka atdzimšana...”, kas ieguva 550 eiro finansējumu. Mērķis bija sakopt un uzlabot vidi parkā. Tagad Alsviķu muižas parkā ir pieci soliņi kopā ar atkritumu tvertnēm un koka tiltiņš. Trešdien notika kopīga pastaiga un visu jauninājumu apskate.

Šis ir tikai sākums
Alsviķu muižas parks kļūst skaistāks, kārtīgāks un krāšņāks. Uzkopšanas darbi sākās 3.maijā, kuros piedalījās vietējie Alsviķu iedzīvotāji, seniori, Alsviķu pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” un Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības darbinieki. “Paldies ikvienam, kurš pielika roku, lai darbi varētu sākties, jo, lai vēl vairāk iekārtotu parku, vajadzīgs turpinājums iesāktajam. Esmu pateicīga par Alūksnes novada pašvaldības un Alsviķu pagasta pārvaldes atbalstu,” uzsvēra biedrības “Alsviķu pagasta attīstībai un labklājībai” valdes locekle Marina Ramane.
Tie, kuri dosies pastaigā pa Alsviķu muižas parku, tagad varēs atpūsties uz pieciem soliņiem, kuru izveidē piedalījušies Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības galdniecības otrā un trešā kursa studenti pedagogu Māra Vizuliņa un Raita Ramaņa vadībā. Viņi parkā atjaunojuši arī nelielu tiltiņu, kas paredzēts gājējiem un riteņbraucējiem.

Strādāja visu vasaru
Lai taptu viss, kas jau izdarīts parkā, palīdzējuši arī uzņēmēji Dainis Vindels un Jānis Bukāns, kuri sagādāja tiltiņam, atkritumu tvertnēm un soliem kokmateriālus. “Metāla karkasus soliem izgatavoja metālkalēji Laimonis un Pēteris Bāliņi - tas bija pašvaldības finansējums. Paldies Alūksnes novada pašvaldības aģentūrai “Spodra” par betona plāksnēm, lai parka soli būtu skaisti un stabili,” teica M.Ramane un piebilda, ka darāmo darbu saraksts vēl ir liels, bet prieks par jau paveikto. “Ik pa laikam vasaras garumā parkā strādāja Maruta Lūse un Ainārs Andrejevs,  īpašu paldies vēlos teikt  Edvīnam Vanagam, kurš daudz palīdzējis labiekārtošanas darbos,” uzsvēra M.Ramane, kura ir pateicīga arī pagasta saimniekam Aivaram Loginam par atbalstu. Dodoties rudenīgā pastaigā, acis priecē arī puķu dobe, kas tapusi sadarbībā ar līdzcilvēkiem – dekoratīvos krūmus un ziedus dāvinājušas Dace Jansone un Zinaida Silirava.

Latvijas simbols – liepa
un ozols
Domājot par Latvijas simtgadi, M.Ramanei bija svarīgi izveidot kaut ko tādu, kas priecētu visu sabiedrību, un būtu paliekošs. “Tā kā parks ir sens, apkārt ir daudz vecu koku, nolēmām iestādīt liepu, ko izdarījām maijā – tas ir kā Latvijas simbols, kas šeit augs gadiem,” saka M.Ramane. Mūsu valsts asociējas arī ar kādu citu koku, tāpēc trešdien parkā iestādīja arī ozolu, kas simbolizē Latvijas stiprumu.
“Ļoti laba sadarbība izveidojās ar Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekti Madaru Sildegu - Mieriņu, kura vienmēr bijusi atsaucīga un deva daudz padomu. Esmu gandarīta, ka apkārt bijuši tik daudzi atsaucīgi un strādīgi cilvēki. Paldies arī uzņēmējai Inai Podziņai, kura sagādāja cienastu visiem pasākuma apmeklētājiem un darītājiem,” priecājas M.Ramane.
Parku pastaigām izmanto arī Alsviķu pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” bērni. Viņi kopā ar mūzikas skolotāju Sandru Gabranovu trešdienas pasākumā radīja sirsnīgu gaisotni, jo bija sagatavojuši priekšnesumus ar rotaļām, tautasdziesmām un skaistām dziesmām. Parka apskates laikā par vēsturisko noskaņu gādāja muižas parka īpašniece baronese Anna, kuras lomā iejutās Elīna Karaseva.
— Teksts un foto: Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...