Alūksne ar daudzajām aizlieguma ceļa zīmēm kļūst par policejisku pilsētu

Pēc “Alūksnes Ziņās” 20.jūlijā publicētā raksta “Joprojām satrauc aizliegums iebraukt līdz kapiem” redakcijā vērsās alūksnietis Māris Bistrovs, lai izteiktu arī savu viedokli par Alūksnes novada pašvaldības noteikto aizliegumu braukt ar autotransportu līdz Alūksnes Lielajiem kapiem laika posmā no pulksten 23.00 līdz 6.00, ja pašvaldībā nav izņemta speciāla atļauja.
“Uzskatu, ka izvietot šādu aizlieguma ceļa zīmi ir liela muļķība. Tā parāda, cik mūsu izpildvara ir bezspēcīga, ka divu vai vairāk muļķu - “saulīšu griezēju” - dēļ visa pilsēta nevar līdz kapiem braukt!
Mūsdienu tehnikas laikmetā vietā, kur “saulītes griež”, varēja izvietot pārvietojamās videonovērošanas kameras, piefiksēt automašīnu numurus, atrast vainīgos un panākt, ka par nodarīto viņiem tiek piemērots sabiedriski derīgs darbs – turpat kapsētā to atstrādāt. Kapos darba pietiek – ar grābekli pastrādāt, celiņus ravēt vai ko citu darīt. Uzskatu, ka naudas sods nebūtu tik efektīvs kā darbs sabiedrības labā. Ļoti efektīvi būtu viņiem pašiem pastrādāt kapu labiekārtošanā. Jā! Un nebūs jāpublicē ne uzvārdi, ne kas cits – ziņa par to, kuri ir vainīgie, ātri pilsētā izplatīsies, un tādu, kas viņiem aizrādīs, netrūks. Jā, diemžēl ir redzēts, ka “saulītes griež” arī citviet pilsētā, piemēram, loka krustojumā to dara. Ko nu? Arī jāliek zīme, ka naktī tur braukt nedrīkst!
Šogad ir salīdzinoši karsta vasara un cilvēkiem ir aktuāli laistīt stādījumus kapsētā. Arī man pašam bija gadījums, kad rītā agri braucu uz laukiem strādāt un iedomājos, ka pirms tam jāiebrauc kapsētā aplaistīt stādījumus. Pulkstenis tobrīd bija 5.30, un atcerējos, ka līdz 6.00 taču nedrīkst braukt līdz kapiem! Braucu dienā... Domāju, ka ne es vienīgais tagad, kad ārā ir tik karsts, grib tā izdarīt agri rītā, kamēr vēl nav tik karsts, bet nekā – nevar.
Ja nav, tad lai iegādājas pārvietojamo videonovērošanas kameru, kuru pēc tam varēs izmantot visā novada teritorijā. Alūksnē daudzviet jau ir izvietotas kameras. Lai kādu uz laiku pārceļ pie kapiem. Nē, vieglāk ir uzlikt aizlieguma ceļa zīmi “Iebraukt aizliegts”... Diemžēl ar šādu rīcību paliekam policejiska pilsēta. Šīs tēmas kontekstā var diskutēt arī par to, ka Alūksnē pirms laika izvietoja aizlieguma ceļa zīmes novietot stāvēšanai kemperus lielā daļā pilsētas stāvlaukumu. Bet – tagad kemperi stāv tajos laukumos, kur šādu zīmju nav, piemēram, “Agres” stāvlaukumā. Tā jau nav tikai šo cilvēku ļaunprātība – katrs no mums ir ceļojis un zina, kā ir svešā vietā, kad lāgā nezini, kur un ko meklēt.”


— Uzklausījusi Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti