Alūksnē aug spēcīgi jaunie basketbolisti

Latvijas jaunatnes basketbola meistarsacīkstēs pēc pirmā riņķa spēlēm Alūksnes bērnu un jaunatnes skola ieņem devīto vietu starp 12 otrajā divīzijā spēlējošām komandām.

Latvijas jaunatnes basketbola meistarsacīkstēs pēc pirmā riņķa spēlēm Alūksnes bērnu un jaunatnes skola ieņem devīto vietu starp 12 otrajā divīzijā spēlējošām komandām.
"Tas ir par vienu vietu zemāk kā iepriekšējā gadā, jo četri vadošie basketbolisti ir atstājuši mūsu komandu. Viņi mācās un sporto citu pilsētu skolās. Šī mūsu basketbolistiem ir astotā sezona, ko aizvadām Latvijas Jaunatnes basketbola līgā. Turklāt ceturto sezonu startējam otrajā spēcīgākajā divīzijā. 50 komandu konkurencē stabili turamies vidū, bet, protams, gribētos pakāpties augstāk," vērtē sporta skolas direktors Juris Iesalnieks.
Uzdevums ir saglabāt vietu šajā divīzijā. Labāk ir veicies A grupas un B1 grupas komandai, tas ir, vecāko grupu spēlētājiem. Tās katra ir izcīnījušas pa piecām uzvarām. Sākumā puišiem bija grūti, bet tagad viņi ir atguvušies pēc jaunu komandu veidošanas. 1990.gadā dzimušie puiši spēja uzvarēt Gulbenes komandu. Labi pirmās spēles aizvadīja A grupa, bet spēlētāju traumas ietekmēja rezultātus.
"Patīkami, ka mūsu A grupas komanda pārspēja Kandavas basketbolistus, kas tāpat kā cēsnieki ir nepārspēti līderi. Sīva cīņa bija ar "Ezerzemi", kas pašlaik ir trešajā vietā," komentē J.Iesalnieks. Jaunākajā grupā rezultatīvākais spēlētājs ir Kārlis Latiks, kas vidēji spēlē ieguvis 22,56 punktus. B2 grupā savukārt pirmo vietu ar vidēji 31,67 punktiem ieguvis Kristaps Mediss. Ar panākumiem grozu iemešanā var lepoties arī Artūrs Hercogs un Raivis Bērziņš, kas spēlē vecākajās grupās.
Sporta skolā ir ļoti labi audzēkņi visu vecumu grupās, basketbola nodaļā trenējas vairāk nekā 100 bērnu vecumā no 8 līdz 18 gadiem. "Diemžēl viņiem trūkst mērķa spēlēt pilsētas vai rajona izlases komandā, piedalīties valsts čempionātā un pārstāvēt Alūksni arī pēc sporta skolas beigšanas. Tas ir vajadzīgs, lai veidotos pilna piramīda, sākot ar bērniem un beidzot ar pieaugušajiem," skaidro skolas direktors.
Perspektīvā ir jādomā, kā paturēt labākos spēlētājus vai arī slēgt līgumus par to spēli citu pilsētu komandās.
Sporta zāle pilsētā ir laba, bet ar to tik lielam basketbolistu skaitam nepietiek. Turklāt citur treniņu apstākļi ir vēl labāki, tāpēc perspektīvākie spēlētāji izvēlas tās. Var lepoties, ka Alūksnes basketbolisti ir līderi Gulbenes un Ogres sporta skolā. Kristaps Liberts ir trešais rezultatīvākais B2 grupas spēlētājs pirmajā divīzijā, bet viņš vairs nepārstāv Alūksnes sporta skolu. Arī Nauris Liberts spēlē citā komandā A grupā.
"Esam vienā divīzijā ar Gulbenes basketbolistiem, kas pērn bija pirmajā divīzijā. Tur noturēties ir grūti, jāsacenšas ar lielām skolām. Konkurence ir milzīga, jo jaunatnes basketbola meistarsacīkstes ir lielākais sporta pasākums valstī. Tajā piedalās 55 sporta skolas un klubi ar 5530 spēlētājiem. Viņi sezonā nospēlē 4380 spēles," komentē J.Iesalnieks. Alūksnes basketbolistiem iznāk apmēram 130 spēles. Slodze ir liela gan bērniem, gan treneriem.

Citu datumu laikraksti

  • Norvēģu jaunieši atved dāvanas

    Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.Norvēģu un igauņu jauniešu...

  • Palīdz viens otram

    Pededzes pagastā ceturto gadu rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”. Tās laikā pagasta iedzīvotāji ir aicināti ziedot mantas, apģērbus, ko...

  • Aicina uz tikšanos

    Katru gadu īsi pirms Ziemassvētkiem kādā rajona pirmsskolas izglītības iestādē tiekas pensionētie pirmsskolas iestāžu darbinieki.Katru gadu īsi pirms...