Alūksnē - “Formula Future” treniņi

Šonedēļ trīs dienas Alūksnes ezerā, pie tūrisma un atpūtas centra “Jaunsētas”, norisinājās treniņi „Formula Future” laivu klasē bērniem un jauniešiem. Pirmdien un otrdien notika intensīvi treniņi, bet trešdien - Latvijas čempionāts, kura laikā jau tika meklēti Latvijas komandas kandidāti, kuri varētu piedalīsies „Formula Future” Pasaules čempionātā Apvienotajos Arābu Emirātos novembrī.  
Trīs dienu treniņus Alūksnē organizēja Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF) sadarbībā ar Alūksnes ūdens motosporta klubu “Nord Ost” un “Akvashelf racing”. Dalībnieki kopskaitā bija 40 un pārstāvēja dažādas Latvijas pilsētas, tostarp Alūksni, kā arī Poliju un Slovākiju. Treniņu apmeklējums viņiem bija pilnībā par brīvu.
LŪMSF prezidents Atis Slakteris uzsver, ka „Formula Future” ir ļoti demokrātisks sporta veids, jo tas ir pieejams jebkuram bērnam neatkarīgi no materiālā stāvokļa. Treniņiem un sacensībām tiek nodrošinātas laivas, ķiveres, vestes - rezultāts atkarīgs no katra braucēja meistarības. “Treniņi ir ļoti vērtīgi, jo tiek mācīta arī mezglu siešana, drošība uz ūdens un citas prasmes. Šīs zināšanas dzīvē ir ļoti noderīgas,” norāda A.Slakteris.
Pirmais Latvijas čempionāts šajā laivu klasē notika pērn Bauskā, otrais - šogad Alūksnē. Treniņus Alūksnē vadīja treneri, kuri pērn aizveda savus audzēkņus līdz Eiropas un Pasaules čempionātu medaļām. “Poļi un slovāki, kuri apmeklē treniņus Alūksnē, ir pārsteigti, ka tik īsā laikā mēs Latvijā esam jau izcīnījuši godalgotas vietas Pasaules un Eiropas čempionātos, tādēļ brauc pie mums pamācīties. Prieks, ka šogad klubs “Nord Ost” uzņēmušies treniņu rīkošanu sadarbībā ar “Akvashelf racing”. Jāuzsver, ka 2016.gadā tieši Alūksnes ezerā tika rīkots „Formula Future” Pasaules čempionāts,” stāsta A.Slakteris.
No katras valsts katrā no piecām pamatklasēm un tā dēvētajā “delfīnu klasē” Pasaules čempionātā var startēt ne vairāk kā divi dalībnieki - kopā maksimums 12. Treniņbraucieni turpināsies, lai noskaidrotu Latvijas komandas dalībniekus. “Arī alūksnieši startē šajā laivu klasē - malači! Ja kāds ir ieinteresējies par „Formula Future”, lai vēršas pie “Nord Ost”,” rosina A.Slakteris.
Jāuzsver, ka augustā “Nord Ost” organizēs nometni skolēniem, kur arī varēs gūt iemaņas ūdens motosportā.


— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...