Alūksnē gatavojas Eiropas čempionātam ūdens motosportā

Alūksnē pašlaik notiek Pilssalas labiekārtošanas darbi gan saistībā ar gaidāmo Eiropas čempionātu ūdens motosportā, gan veicot ikgadējos uzlabošanas darbus.

Alūksnē pašlaik notiek Pilssalas labiekārtošanas darbi gan saistībā ar gaidāmo Eiropas čempionātu ūdens motosportā, gan veicot ikgadējos uzlabošanas darbus.
Labiekārtošanas darbus Pilssalā veic pašvaldības uzņēmuma SIA "Rūpe" strādnieki, Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldību iestādes "ALJA" cilvēki. To laikā uzlabo piebraucamo ceļu, berot granti, un labiekārto ezera krastu, no kura startēs sportisti.
"Ceļa seguma uzlabošana ir ikdienas darbs. Katru gadu vajadzētu uzbērt noteiktu daudzumu drupinātās grants, lai izveidotu labu ceļu. Ja katru gadu uzvedīs šādu daudzumu grants, tad pēc pāris gadiem jābūt labam ceļam," saka pašvaldību iestādes "ALJA" direktors Igors Zvejnieks.
Viņš uzsver, ka, ņemot vērā pagājušā gada čempionāta nepilnības, kad trūka laivu ielaišanas vietas, šogad šo kļūmi novērsīs. "Kā zināms, paralēli Eiropas čempionātam risināsies arī Latvijas čempionāts visās laivu klasēs, tādēļ ir jāiekārto vieta, kur ielaist laivas tā, lai tās netraucētu krānam, kas to veic. Tāpēc apmēram 15 metrus ezera krasta attīrījām no zālēm un, lai krastu nolīdzinātu, uzbērām nedaudz grants. Alūksnes ezera krasts Pilssalā ir ļoti piemērots ūdens motosportam, jo, lai ielaistu ezerā motorlaivu, no krasta nepieciešams straujš kritums un dziļums. Tāds ir Pilssalā, tādēļ ar minimālu darba apjomu ir izdevies gūt maksimālu labumu. Tagad šajā vietā sportisti varēs netraucēti ielaist savas laivas," stāsta I.Zvejnieks.
Viņš uzsver, ka laipas paliks iepriekšējā garumā, jo pērn čempionāta laikā tās pat netika pilnībā noslogotas. "Tomēr skatītājiem vajadzētu atcerēties, ka čempionāta laikā šīs laipas var izmantot tikai sportisti. Savukārt laipu otrā galā pašlaik sagatavojam ielaižamo vietu augustā paredzētajām ūdensmotociklu sacensībām Alūksnes ezerā," norāda I.Zvejnieks.
Viņš atzīst, ka vēl ir jāizpļauj niedres ezera krastā Pilssalā. "Regulāri tās izpļaujot, var panākt, ka ar laiku tās iznīkst pavisam. Nedomāju, ka Alūksnei vajadzētu iegādāties speciālu niedru pļaujamo mašīnu," saka I.Zvejnieks. Pirms sacensībām "ALJA" nodrošinās trases atzīmēšanu.

Citu datumu laikraksti

  • Ģimenes autobuss brauc kalnup

    Jaunlaicenietis Ainārs Raudiņš lepojas, ka viņam ir liela ģimene. Četru brāļu un māsas ģimenes ar bērniem un vecvecākiem aizņemtu jaunā autobusa...

  • Nometnei ir trīs finansējuma avoti

    Alūksnes Sociālās palīdzības centrs jūlijā organizēs nometni maznodrošināto ģimeņu bērniem.Alūksnes Sociālās palīdzības centrs jūlijā organizēs...

  • Dejotājiem ir sākušies svētku kopmēģinājumi

    Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji ieradās Rīgā, Teikas rajona vidusskolā.Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji...