Alūksnē grib veidot datordizaina studiju

Neliela cilvēku grupa ir iecerējusi Alūksnē izveidot datorgrafikas un datordizaina studiju “Grafika”, kurai gan telpas vēl nav atrastas.

Neliela cilvēku grupa ir iecerējusi Alūksnē izveidot datorgrafikas un datordizaina studiju "Grafika", kurai gan telpas vēl nav atrastas. Jau tagad cilvēkiem ir iespēja pie viņiem pasūtīt vizītkartes, kalendārus, īpašas uzņēmumu veidlapas, ielūgumus, uzlīmes, reklāmas plakātus un citus informatīvus materiālus.
"Pirms vairākiem gadiem, kad veidoju Alūksnes interneta mājas lapu, secināju, ka man patīk šis process. Tas kļuva par manu vaļasprieku, bet nu jau zināšanas šajā jomā papildinu, studējot Liepājas Pedagoģijas akadēmijā Datordizaina fakultātē. Esmu gandarīts, ka izdodas radīt kaut ko skaistu, tādēļ radās ideja piedāvāt šādu pakalpojumu cilvēkiem," stāsta studijas datorgrafiķis Jānis Jonikāns.
Viņš uzsver, ka grafiskais dizains ir vizuālā valoda. Ar tā palīdzību cilvēki var īstenot daudzas ieceres. "Katrā bukletā informācijai un fotogrāfijām ir jābūt vizuāli sakārtotām. Mēs katrs vēlamies būt oriģināls un atšķirīgs no citiem. Manuprāt, ir ļoti patīkami sev tuvajiem uzdāvināt kaut ko īpašu. Nesen izveidoju kalendārus deju kopai "Kolberģis", kur kā attēls ir paša kolektīva fotogrāfija. Šādi uz kalendāriem var izvietot jebkuru fotoattēlu - ģimenes, mīļotā cilvēka foto, dabasskatu vai ko citu," saka J.Jonikāns.
Klientiem būs iespēja izvēlēties, kā rīkoties ar sagatavoto maketu, piemēram, saņemt to ierakstītu diskā un doties pašiem uz kādu tipogrāfiju, datorsalonu.
"Ir ievirzītas sarunas ar Rēzeknes tipogrāfiju, ka lielu pasūtījumu gadījumā iespieddarbus varētu veikt tur un atdot klientam jau gatavu materiālu," stāsta J.Jonikāns.
"Aplūkojot interneta mājas lapā "www.118.lv" informāciju par Alūksnes uzņēmējiem, mani pārsteidza, ka šajā datorizētajā laikmetā cilvēki baidās sevi reklamēt un prezentēt ar interneta mājas lapu palīdzību. Šīs mājas lapas potenciālie klienti var aplūkot 24 stundas diennaktī, gūstot vizuālo informāciju par uzņēmumu, tā darbību. Vēlētos mudināt uzņēmējus vairāk reklamēt sevi internetā, kaut vai izmantojot interneta vizītkarti - vienu informatīvu lapu internetā," klāsta J.Jonikāns.
Viņš atzīst, ka ikviena biznesa sākums ir apmaiņa ar vizītkartēm. "Gaumīga, ar izdomu veidota vizītkarte ir pirmais solis veiksmīgas sadarbības virzienā un radīs pozitīvu priekšstatu kā par uzņēmuma darbinieku, tā arī par uzņēmumu kopumā. Savukārt vēstules, aploksnes un vienotā firmas stilā noformētas veidlapas ne tikai reklamē uzņēmumu, bet arī rosina saņēmēju būt atsaucīgam un netieši stāsta par uzņēmuma kvalitāti. Gaumīgi noformēta vēstule, ievietota aploksnē ar firmas logotipu, sniedz informāciju par sūtītāju un atvieglo saraksti," norāda J.Jonikāns.
Pašlaik interesenti informāciju par topošo datordizaina studiju var gūt internetā (www.aluksne.lv/ddsgrafika).

Citu datumu laikraksti