Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksne ir skaistākā vieta Latvijā

Alūksniete Signe Gorbāne ir pabeigusi pirmo kursu Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē, tāpēc šobrīd viņa var būt kopā ar vecākiem un brāli un izbaudīt vasaru pēc desmit studiju mēnešiem.

Alūksniete Signe Gorbāne ir pabeigusi pirmo kursu Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē, tāpēc šobrīd viņa var būt kopā ar vecākiem un brāli un izbaudīt vasaru pēc desmit studiju mēnešiem.
Signe stāsta, ka izvēle studēt Jelgavā veterinārmedicīnu neradās pēc 12.klases beigšanas, kā tas notiek ar daudziem. "Cik sevi atceros, vienmēr esmu vecākiem teikusi, ka būšu daktere. Mani ļoti interesē medicīna un dzīvnieki, līdz ar to centos šīs abas lietas apvienot. Jau sākot mācīties pamatskolā, es zināju, ko gribu, bet vēl nebija īstas pārliecības, vai iestāšos tieši tur un varēšu pabeigt mācības," atceras meitene.
Skolas laikā Signe mēģināja izvēlēties priekšmetus, kas vairāk ir orientēti uz medicīnu, nevis valodas, vēsturi.
Signei patīk mācīties Veterinārmedicīnas fakultātē. Viņa atzīstas, ka vidusskolas laikā īpaši daudz nemācījās, bet tagadto nākas darīt ļoti daudz, jo viss iet kā pa ķēdīti - ja kaut ko nenokārto, netiec uz priekšu. Signe mēģina vielu iegaumēt, izmantojot loģiku.
"Mums jāatceras ļoti daudz latīnisko nosaukumu, tāpēc meklēju līdzību ar latviešu vārdiem," stāsta jauniete.
Šogad paši sarežģītākie priekšmeti bija anatomija un ķīmija - neorganiskā un organiskā. Signe domā, ka šie ir tie priekšmeti, kuru dēļ daudzi jau pirmajā mācību gadā pamet fakultāti. Ir jāmācās arī fizika, svešvalodas, dažādi specifiskie priekšmeti. Signe stāsta, ka nākamajā gadā būšot fizioloģija un mikrobioloģija. Vēl ir jāmācās arī botānika un zooloģija.
"Ir arī tādi priekšmeti, kuri, ir vajadzīgi, lai iegūtu augstāko izglītību, tomēr man, šķiet, ka nav vērts tiem tērēt laiku," spriež Signe Gorbāne.
Pirmie divi gadi ir grūtākie
Veterinārmedicīnas fakultātē pirmie divi mācību gadi skaitās paši grūtākie. Līdz ar to mācības aizņem gandrīz visu laiku.
"Man patīk mācīties pa vakariem - tad vislabāk varu iegaumēt. Tāpēc pa dienu man ir daudz brīvā laika," atzīstas Signe.
Brīvo laiku viņa cenšas pavadīt kopā ar draugiem un kursa biedriem. "Mūsu fakultāte atrodas blakus kopmītnēm, bet samērā tālu no pilsētas centra. Mēs dzīvojam savā nomalītē. Tāpēc diezgan maz sanāk saskarsme ar pārējo fakultāšu studentiem," stāsta meitene. Brīvajā laikā viņa darbojas universitātes klīnikā - Veterinārmedicīnas izglītības centrā. Tur meitene pavada ļoti daudz brīvā laika. Pirmajā kursā tiek apgūta tikai teorija, bet trešajā un ceturtajā kursā sākas obligātās dežūras klīnikā. Tā kā Signei patīk teoriju apvienot ar praksi, viņa klīnikā var iepazīties ar to, ko lekcijās ir stāstījuši pasniedzēji. Signe uzskata, ka lielākā daļa mācītā noderēs strādājot.
Vēlas baudīt vasaru
Vasaras brīvlaikā Signe ir nolēmusi pilnasinīgi izbaudīt visus vasaras labumus, bet augustā nedaudz pastrādāt.
"Mācoties ir ļoti liela garīgā slodze, tādēļ šovasar centīšos to līdzsvarot ar fizisko - šobrīd aktīvi braucu ar riteni, peldos, trenējos," stāsta Signe. Šīs vasaras beigās viņa ir nolēmusi arī pastrādāt un nedaudz nopelnīt. Tomēr meitene domā, ka darbs nebūs saistīts ar izvēlēto profesiju, jo Alūksnē ir grūti atrast šādu darbu.
"Šobrīd mācos pirmajā kursā, tādēļ varu tikai iet un skatīties, varbūt nedaudz palīdzēt, bet tas ir uz brīvprātības principa. Protams, man gribētos strādāt kaut ko saistītu ar veterinārmedicīnu vai dzīvniekiem," apsver Signe.
Aizraujas ar dzīvniekiem
Signes aizraušanās ir suņu apmācīšana. Šobrīd viņa regulāri apmāca divus suņus.
"Kādreiz apmācīju pat četrus. Tagad, mācoties Jelgavā, man nav tik daudz laika, tādēļ varu apmācīt tikai divus. Suņi dzīvo pie saimniekiem, bet tad, kad man ir brīvais laiks un iedvesma, es nodarbojos ar tiem. Apmācība notiek arī pastaigas laikā. Es cenšos dabiskot šo procesu," stāsta Signe.
Aizraušanās ar dzīvniekiem Signei ir kopš bērnības. Nesen meitene ievēroja, ka jau grāmatiņā "Mans mazulis", kad Signe bija pavisam maza, mamma ierakstījusi, ka viņai patīk sunīši, kaķīši un citi dzīvnieciņi. Mājās Signei nekad nav bijuši ne suņi, ne kaķi. Taču ilgu laiku ( apmēram 11 gadus) dzīvoja papagaiļi, un tagad Signi priecē jau otrā žurciņa. Žurciņu sauc Kate (Katrīna). "Kad Kate sadara blēņas, viņa ir Jekaterina," smej Signe. Savu pirmo apmācāmo suni Rembo meitene mācīja pēc intuīcijas. Pēc tam tīri nejauši sanāca nokļūt kinologu skolā. Redzot, ko prot suns, Signi uzaicināja piedalīties.
"Tagad kopā ar domubiedriem esam nodibinājuši sabiedrisku organizāciju "Remis". Šai organizācijai mēs bijām seši dibinātāji, bet tagad biedru ir krietni vairāk. Apmācāmos suņus pie skolas nepieskaitu, ar viņiem strādāju pati, balstoties uz savām zināšanām," stāsta Signe. Suņu apmācības notiek treniņu laukumā Malienas ielā aiz Pārtikas un veterinārā dienesta.
"Šobrīd šī vieta tiek saukta par pastaigu laukumu, bet tur nav neviens manīts, kas pastaigātos ar suni. Varbūt šāds pastaigu laukums ir arī vajadzīgs, bet tam ir jābūt visiem pieejamā vietā, nožogotam un koptam," spriež jauniete.
Ar saviem suņiem Signei patīk aiziet kaut kur prom no civilizācijas - mežā, lai suņi var izskrieties. Meitene uzskata, ka pastaigu laukumā to nav iespējams izdarīt.
Piedalās dažādās sacensībās
Signe jau trīs gadus piedalās sacensībās ar suņiem, kurus pati apmācījusi. Tās ir gan treniņsacensības, gan čempionāti, gan arī privātskolu rīkotās sacensības.
"Esam ieguvuši arī godalgotas vietas," ar lepnumu atzīstas Signe. "Šobrīd sunim, ar kuru es startēju agrāk, ir kaulu problēmas, tādēļ ar viņu startēt vairs nesanāk. Bet šis suns bija ļoti akurāts un izpildīja visu precīzi. Tādējādi mēs varējām gan atbalstīt komandu, gan arī paši nopelnīt kādu medaļu. Startēšana jau ir sasniegums. Mēs startējām nevis medaļu, bet gan piedalīšanās pēc."
Arī šovasar Signe Gorbāne jau ir piedalījusies dažādās sacensībās. Tomēr suns esot parādījis savas sliktās rakstura īpašības un neveiksmīgi startējis, tādēļ Signe nevar pateikt, vai piedalīsies nākamajās sacensībās, kas notiks Rūjienā. Tas būs atkarīgs no suņa uzvedības nākamajos treniņos. Sacensības notiek samērā bieži - gandrīz katru otro nedēļu dažādās Latvijas vietās.
Vēlas atgriezties
"Pēc skolas absolvēšanas man ļoti gribētos atgriezties Alūksnē, jo man tā šķiet visskaistākā pilsēta. Šeit ir ļoti laipni un viesmīlīgi cilvēki. Jelgavā visi ir ierāvušies sevī, līdzīgi kā tas ir Rīgā. Alūksnē, ejot pa ielu, katrs otrais ir pazīstams, Jelgavā savukārt visi ir sveši.
Jelgava gan man patīk nedaudz vairāk kā Rīga. Tas, ka Veterinārmedicīnas fakultāte atrodas Jelgavā, arī bija viens no iemesliem, kādēļ nolēmu studēt veterinārmedicīnu, nevis medicīnu Rīgā," apsver Signe.
Viņa domā, ka atpūtas un izklaides iespējas gan Jelgavā, gan Alūksnē ir aptuveni vienādas, neskatoties uz to, ka Jelgava ir liela pilsēta. Meitenei šķiet, ka tur vajadzētu būt visam nedaudz organizētākam, jo tā ir studentu pilsēta, kur sabrauc daudz jauniešu ar dažādām interesēm. Tādēļ vajadzētu būt daudz vairāk iespējām.
Signes kursabiedri droši vien apsver domu par viesošanos Alūksnē, jo Signe visiem stāsta, ka Alūksne ir pati skaistākā pilsēta Latvijā.

Citu datumu laikraksti

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...

 • Upe

  - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds saimnieks padzina? - Dārta jau vēstkārīgi taujā.19. - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds...

 • Arvien vairāk bērnu mācās katoliskās baznīcas skolās

  Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos mācīties katoļu skolās.Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos...

 • Eiropā no pensijām nodokļus atvelk vēl nežēlīgāk

  - Vai Eiropas Savienības dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus?- Vai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus? - Jā,...

 • Upe

  - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur skatienu, - nudie’ negribēju!17. - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur...

 • Akmens var pasargāt no ļaunas acs

  Akmeņi (dārgakmeņi, minerāli, pusdārgakmeņi, kristāli) pilda ne tikai talismanu funkciju, bet iedarbojas arī uz cilvēka veselību (piemēram, mazina...

 • Ja pēc svētkiem pāri palicis siers

  Laikā starp Jāņiem un Pēteriem, kad vēl no līksmās un lustīgās svinēšanas ir pāri palicis kāds siera ritulis, sevi un draugus var pacienāt ar...