Alūksnē ir spēcīgas džudo tradīcijas

Turnīrs: pulcina cīkstoņus no sešām dažādām valstīm. Brīvdienās Alūksnē norisinājās 5. starptautiskais Ziemassvētku turnīrs džudo, kas pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Somijas.

Turnīrs: pulcina cīkstoņus no sešām dažādām valstīm.
Brīvdienās Alūksnē norisinājās 5. starptautiskais Ziemassvētku turnīrs džudo, kas pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Somijas. Alūksni pārstāvēja apmēram 70 jauno džudistu.
"Noorganizēt šādu plašu turnīru nav viegli, paldies visiem, kas to atbalstīja. Turnīrs bija veiksmīgs, jo neviens sportists neguva nopietnu traumu," stāsta viens no turnīra organizatoriem, džudo treneris Aivars Mālnieks.
Alūksnes valsts ģimnāzijas sporta zālē divas dienas valdīja sportiskas kaislības. No malas varēja vērot interesantus spēka paņēmienus un savdabīgu cīņas taktiku. Neizpalika arī emocijas - prieks, asaras par neveiksmi, arī treneru izmisīgie norādījumi cīņas gaitā un uzslava par pareizi izvēlēto taktiku pret pretinieku.
"Esmu gandarīts par alūksniešu panākumiem sacensībās - viņi ieguva daudz medaļu, lai gan spēkiem nācās mēroties ar spēcīgiem džudistiem," uzsver A.Mālnieks.
No Alūksnes džudistiem meiteņu grupā vislabāk veicās Kristai Cīrulei (1987. - 1989. gads) svara kategorijā 52 kilogrami, kura izcīnīja 1.vietu. Paula Mellīte un Linda Bēniņa (1990.gads un jaunākas) izcīnīja 2.vietu attiecīgi svara kategorijā 26 kilogrami un 32 kilogrami.
Zēnu grupā (1995. un 1996.gadā dzimušie) 1.vietu ieguva Elvis Kopmanis svara kategorijā 50 kilogrami un Arnolds Dmitrijevs svara kategorijā 46 kilogrami.
Zēnu grupā (1995. un 1996.gadā dzimušie) 2.vietu ieguva Kristaps Apse svara kategorijā 38 kilogrami, bet 3.vietu - Dairis Svilāns svara kategorijā 30 kilogrami un Rolands Dobelnieks svara kategorijā 27 kilogrami.
1993.un 1994.gadā dzimušo zēnu grupā Gints Jakovļevs svara kategorijā 55 kilogrami ieguva 3.vietu.
Arī 1991.un 1992.gadā dzimušo zēnu grupā Toms Lemeševskis svara kategorijā 60 kilogrami uzrādīja trešo labāko rezultātu. 1989. un 1990.gadā dzimušo zēnu grupā 1.vietu izcīnīja Artūrs Mālnieks svara kategorijā 50 kilogrami, 3.vietu - Ainārs Logins svara kategorijā 46 kilogrami, Kaspars Horns svara kategorijā 55 kilogrami un Juris Žugs svara kategorijā +81 kilograms.
Jau decembra nogalē trīs līdz pieci Alūksnes rajona džudisti piedalīsies starptautiskā džudo nometnē Ventspilī, jo vasarā notiks Eiropas čempionāts džudo. Viens alūksnietis tiks iekļauts Latvijas izlasē, lai dotos uz šo čempionātu.
Ziemassvētku turnīru atbalstīja Alūksnes pilsētas dome, Alūksnes rajona padome, firma "MCD", SIA "Apiņi", SIA "Andris", SIA "Valdis", Latvijas SEB Unibankas Alūksnes filiāle, I.Priedītes ārsta prakse pediatrijā, SIA "E.E.P. Vidzeme", "Vidzemes ceļi" VAS filiāles Alūksnes 15. ceļu pārvalde, IK "Dienvidi un Kalnezeri", SIA "Aldators", SIA "Jēkabs UNI", SIA "Merits", SIA "Unti", SIA "Rota", TLMS "Kalme" un SIA "Bērtiņš".

Citu datumu laikraksti

 • Zeltinieši izbauda vairāku svētku prieku

  Jana un agris šuksti: ikdienā svarīgākā ir mīlestība. Zeltiniešu Janas un Agra Šukstu ģimenei decembris ir īpašs laiks, jo jāgatavojas Ziemassvētkiem...

 • Ielūdz uz koncertu “Baltie Ziemassvētki”

  Tuvojas brīnišķīgākie svētki gadā - Ziemassvētki. Mainīgais laiks un straujais dzīves ritms šogad neļauj izbaudīt katru Ziemassvētku gaidīšanas...

 • Pagastā rīko tradicionālu akciju

  Pededzes pagastā piekto gadu pirms Ziemassvētkiem rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”.Pededzes pagastā piekto gadu pirms Ziemassvētkiem...

 • Darina darbus jubilejas gada izstādēm

  Nākamais ir Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” 40.jubilejas gads. Gatavošanās svinībām saistīta ar citiem nozīmīgiem pasākumiem un...

 • Par ko jāmaksā?

  Loģiski, ka par apkuri vairāk maksā tad, kad ārā ir aukstāks. Taču Alūksnē Helēnas ielas 55.nama 2.korpusa iemītniekiem nākas pārdzīvot paradoksu -...

 • Nauda var ceļot vairākas dienas

  Latvijā arvien vairāk cilvēku regulāri veic naudas pārskaitījumus, jo līdztekus ierastajiem maksājumiem par īri, elektrību, gāzi un citiem...