Alūksnē īsumā

Alūksne ◆ Novada pašvaldībā apkopoti jaunākie dati par nekustamā īpašuma nodokļa parādniekiem. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis informē, ka šā gada janvāra sākumā  pašvaldības budžetā iedzīvotāji nebija samaksājuši nekustamā īpašuma nodokli 310 000 eiro apmērā kopā ar aprēķinātajiem soda procentiem. “Tas ir aptuveni tikpat, cik iepriekšējos gados,” saka A.Dukulis.

Alūksne ◆ Novada pašvaldības aģentūras “Alja” darbinieki novērojuši, ka autovadītāji jau vēlas izmēģināt savas dotības automašīnas savaldīšanā arī uz Alūksnes ezera ledus, lai gan šobrīd autosporta trase vēl nav izveidota. Atbilstoši Alūksnes novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kas nosaka Alūksnes novada publisko un pašvaldības ūdenstilpju, to salu un piekrastes zonas uzturēšanas un sabiedriskās kārtības nosacījumus, ir noteikts, ka par izbraukšanu ar autotransportu uz ledus tam neparedzētās vietās tiek piemērota soda nauda 50 eiro apmērā. Braukšana ar auto pa ūdenstilpes ledu atļauta gadījumos, kad tiek izmantota pašvaldības speciāli ierīkota trase un ierādīta vieta šo transportlīdzekļu uzbraukšanai uz ledus. Izņēmums ir tikai gadījumi, ja nepieciešams sniegt palīdzību vai arī apsaimniekot ūdenstilpi. Pašvaldība aicina iedzīvotājus, apmeklējot aizsalušās ūdenstilpes, ievērot drošības pasākumus un neatstāt mazus bērnus bez uzraudzības.

Alūksne ◆ Līdz 1.februārim iedzīvotāji aicināti vēl pieteikt pretendentus Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumiem „Pagodinājums kultūrā” un „Pagodinājums sportā” par sasniegumiem kultūras un sporta nozarēs aizvadītajā gadā. Svinīga abu pašvaldības apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks 26.februārī. Pieteikumus var rakstīt brīvā formā un iesniegt pašvaldības kancelejā vai sūtīt pa pastu ar norādi „Gada balva kultūrā un sportā”.

Alūksne ◆ Ir beidzies novada pašvaldības izsludinātais jauniešu biznesa ideju konkurss. Saņemti trīs pieteikumi, no kuriem nolemts atbalstīt divus. Pašvaldības atbalstu 2849,29 eiro apmērā saņems Normunda Felša biznesa ideja par ar rokām darinātu koka mēbeļu, rotaļlietu un dizaina elementu ražošanu, izmantojot latvju rakstu zīmes un mākslinieciskus gleznojumus. Atbalstu 1733 eiro apmērā saņems arī Jūlijas Irtiševas biznesa ideja par masāžas pakalpojumu sniegšanu, atverot masāžas salonu.

Alūksne ◆ SIA “Maks V vērtēšana” no Rīgas pēc novada domes pasūtījuma veikusi Alūksnes autoostas ēkas un zemes vērtēšanu, dodot atzinumu, ka to vērtība ir 124 000 eiro. Nekustamais īpašums sastāv no autoostas ēkas un 3596 kvadrātmetru zemesgabala. Novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis informē, ka tuvākajās domes komitejās deputāti diskutēs par šo atzinumu un tālāko rīcību. “Šobrīd Alūksnes autoostai esam lūguši iesniegt informāciju, kādas ir ēkas uzturēšanas izmaksas, kādi nomnieki šobrīd izmanto ēkas telpas un pārējo informāciju - ja pašvaldība šo īpašumu nopirks, mums būs jāparedz uzturēšanas izdevumi, jāslēdz jauni līgumi ar esošajiem ēkas nomniekiem,” stāsta A.Dukulis. Jau rakstījām, ka Alūksnes rajona padome 2002.gadā pārdeva autoostas ēku un aprīkojumu SIA “Vidlatauto” par 80 000 latu, bet 2007.gadā Alūksnes dome pārdeva zemi par 25 000 latu (kopā 149 401 eiro).

Alūksne ◆ Valsts asinsdonoru centrs īpaši aicina atsaukties 0 rēzus negatīvo asins grupu donorus. Tāpat joprojām ļoti nepieciešami ir B rēzus negatīvo, kā arī A rēzus pozitīvo asins grupu donori. Izbraukumu grafiks liecina, ka Alūksnes novada pašbaldībā, donorus gaida 26.janvārī no pulksten 9.00 līdz 13.00. Valsts asinsdonoru centra preses sekretāre Zane Mousavi mudina donorus sekot līdzi jaunākajai informācijai mājaslapā vai arī sazināties pa telefonu 67471472.

Alūksne ◆ 31.decembrī īsi pirms pulksten 17.00 Pils ielā konstatēts, ka, brīvi piekļūstot, no kāda dzīvokļa nozagts portatīvais dators “Acer”, mobilais tālrunis “Samsung”, nauda un rotaslietas.

Alūksne ◆ 1.janvārī pēc pulksten 3.00 Pils ielā 1994.gadā dzimis vīrietis spēcīgā alkohola reibumā gulēja nama kāpņu telpā.

Mārkalne ◆ 30.decembrī pulksten 16.05 tika saņemts izsaukums: ēkai 30 kvadrātmetru platībā dega jumts virs pagraba un blakus esošā vieglā automašīna 7 kvadrātmetru platībā. Pulksten 18.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Alūksne ◆ 2.janvārī pulksten 13.32 tika saņemts izsaukums uz Lielā Ezera ielu, kur dega vieglā automašīna 4 kvadrātmetru platībā.

Mālupe ◆ 7.janvārī pulksten 1.47 tika saņemts izsaukums: divstāvu dzīvojamajai mājai dega mansards un jumts 80 kvadrātmetru platībā. Pulksten 6.05 ugunsgrēks tika likvidēts, iespējamais izcelšanās cēlonis - īssavienojums elektroierīcē.

Citu datumu laikraksti