Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksne īsumā

Alsviķi ◆ 26.maijā pulksten 10.13 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur dega atkritumi divu kvadrātmetru platībā. Pulksten 10.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Alūksne ◆ 29.maijā saņemta informācija par velosipēda zādzību Alūksnē, Bērzu ielā. Nozagts violetas krāsas velosipēds “Trek”, kas atradās pagraba telpā. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

Alūksne ◆ 29.maijā pēc pulksten 5.00 mediķu palīdzība bija nepieciešama kādam iereibušam 1988.gadā dzimušam vīrietim, kurš piekauts Alūksnē, Pilssalas estrādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Alūksne ◆ 30.maijā saņemta informācija, ka Alūksnē, Apes ielā, pagaidām nenoskaidrota persona, brīvi piekļūstot, no kāda nama kāpņu telpas nozaga melnas krāsas bērnu velosipēdu “BMX”. Policijā sākts kriminālprocess.

Alsviķi ◆ 31.maijā ap pulksten 09.45, Alūksnē, Alsviķu pagastā, autoceļa Alūksne – Ape 8.kilometrā, kāds 1977.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Mitsubishi Eclipse”, esot 2,92 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Vadītājam par šo pārkāpumu draud kriminālatbildība.

Alūksnes novads ◆ 1941.gada represēto personu godināšanai Alūksne novada pašvaldība maija domes sēdē piešķīra 500 eiro. Šogad aprit 75 gadi kopš represijām pret Latvijas tautu, tāpēc 10.jūnijā Alūksnes muzejā notiks pasākums “75 gadi pēc represijām”. Tajā godinās politiski represētos Alūksnes novada iedzīvotājus. Būs arī lekcija par 1941.gada notikumiem Latvijā un Alūksnē, ko lasīs Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniece Inese Dreimane un novadpētnieks Jānis Polis.

alūksne ◆ Daudzi makšķernieki iecienījuši laipu Alūksnes ezera iekšezerā pie Alūksnes Mākslas skolas. Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē - diemžēl vienkāršās koka laipas tehniskais stāvoklis ir tā pasliktinājies, ka drošības apsvērumu dēļ tā jānojauc. “Pašvaldības būvinženieris Aivars Sausais apsekojis laipas tehnisko stāvokli. Secināts, ka pāļi ir satrunējuši, izkustējušies un sagāzušies, satrunējis arī laipas dēļu klāja apakšējais vainags un paši dēļi. Līdz ar to laipa ir kļuvusi nedroša un bīstama tās lietotājiem. Uzreiz pēc nojaukšanas laipa netiks atjaunota, taču, ņemot vērā to, ka šo laipu labprāt izmanto dažādu vecumu makšķernieki, pašvaldības speciālisti sagatavos tāmi un meklēsim iespēju to atjaunot,” saka E.Aploka.

Alūksnes novads ◆ Alūksnes novada domes maija sēdē nolēma finansiāli atbalstīt Latvijas čempionātu spiningošanā no laivas, kas Alūksnes ezerā notiks 18. un 19.jūnijā. No pamatbudžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika piešķirts 1000 eiro. Tāpat arī lēma par valsts budžeta finansējuma sadali Alūksnes novada izglītības iestādēm mācību literatūras un mācību līdzekļu iegādei. 34 630 eiro sadalīti proporcionāli skolēnu skaitam izglītības iestādēs uz 2015.gada 1.septembri. Visvairāk saņems pilsētas skolas  - Alūksnes pilsētas sākumskola 7342 eiro, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija 6282 eiro un Alūksnes novada vidusskola 4466 eiro. Starp pagastu skolām lielākais finansējums būs Strautiņu pamatskolai – 2214 eiro.

Citu datumu laikraksti

 • Toksisku zilaļģu vairošanās – drauds veselībai 2

  Toksisku zilaļģu vairošanās – drauds veselībai

  (Turpinās no 1.lpp.)Arī šovasar būs vērojama zilaļģu ziedēšana, kas kārtējo reizi mudinās domāt, vai un cik toksiskas tās ir, cik droši var peldēties...

 • Vasara sākas Litenē!

  Vasara sākas Litenē!

  Litenē sestdien, 21.maijā notiks lielais vasaras sezonas atklāšanas pasākums – festivāls “Vasara sākas Litenē!”. Šāds pasākums tiek rīkots pirmo...

 • Orientieristiem lieliski rezultāti

  Orientieristiem lieliski rezultāti

  Otrdien finišēja Alūksnes novada čempionāts orientēšanās sportā. Mūsējiem ir lieliski starti arī  Latvijas čempionātā.Tradicionālajā Alūksnes novada...