Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksne īsumā

Alūksne ◆ 4.jūnijā pulksten 17.08 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Annas pagastu, kur dega sausā zāle un krūmi 70 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 17.39.

Jaunalūksne ◆ Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori laikā no 30.maija līdz 3.jūnijam konstatējuši 11 jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus meža cūku populācijā. Lielākais saslimušo cūku skaits - trīs dzīvnieki - bijis Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā.

Ape ◆ 6.maijā apmēram pulksten 16.00 Apes novadā autoceļa Ape – Igaunijas robeža 3.kilometrā apturēta 1983.gadā dzimuša Igaunijas pilsoņa vadītā automašīna “Renault Master”, kurā atrasti un atsavināti 500 litri nezināmas izcelsmes dīzeļdegvielas. Policijā uzsākta administratīvā lietvedība.

Liepna ◆ 8.jūnijā Liepnā administratīvā lietvedība sākta pret kādu 1984.gadā dzimušu sievieti, kura nav pildījusi bērna aprūpes pienākumus un daudzdzīvokļu mājas pagalmā ļāvusi savam 2003.gadā dzimušajam dēlam, kuram nav vadīšanas tiesību, vadīt motorolleru.

Alūksne ◆ Beigusies rūpnieciski nozvejoto zušu izsole Alūksnes ezerā. Tiesības zvejot zušus ieguva vienīgais pretendents – individuālais komersants Nauris Drelnieks. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad zušu rūpnieciskā zveja būs jāveic pašam izsoles uzvarētājam, nevis to darīs pašvaldības aģentūra “Alja”. Aģentūras direktors Māris Lietuvietis atklāj, ka noslēgtais līgums paredz primāri zušus pārdot vietējā tirgū. Zināms, ka tos varēs iegādāties arī Zušu svētkos 18.jūnijā. N.Drelnieks pērn “Jaunniedrās” Tūjā mājas apstākļos sācis ražot kūpinājumus “Pirāta kūpinājumi”.

Alūksne ◆ Sestdien, 11.jūnijā, Alūksnes ezerā norisināsies spiningošanas sacensības “Alūksnes vasaras “Plēsējs” 2016”. Sacensības sāksies pulksten 6.15 pie pašvaldības aģentūras “Alja”, apbalvošana -  14.45. Bet 18. un 19.jūnijā Alūksnes ezerā pirmo reizi notiks Latvijas 2016.gada čempionāts spiningošanā no laivas. Būs iespēja redzēt, ar kādām laivām un aprīkojumu Latvijas labākie sportisti startē Pasaules mačos.

Precizējums ◆ Atsaucoties uz “Alūksnes Ziņu” 3.jūnija rakstu “Pašvaldības policijā jauni inspektori”, Alūksnes novada pašvaldības policijas inspektors Ivo Dovgāns precizē, ka nevis vada jaunajiem zemessargiem pamatapmācības, bet aktīvi piedalās jauno zemessargu pamatapmācībā.

Citu datumu laikraksti

 • Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Pagājušajā nedēļā Alūksnes pilsētas skolu jauniešiem pirmajiem Latvijā bija iespēja dzirdēt iedvesmojošu un slavenu cilvēku stāstus Iedvesmas stundā....

 • Varēs mainīt tautības ierakstu

  Saeimā atbalstīts priekšlikums, ka Latvijas pilsoņi bez latviskas izcelsmes, kuri vismaz 15 gadus dzīvo Latvijā, prot valsts valodu un ir piederīgi...

 • Kāda pavasara stāsts

  Pavasaris noskūpstīja zemi, atslēgdams vārtus ilgām. Kaut kas no šī skūpsta tika arī Fanijai, jo zaļā gaisma acīs iemirdzējās no jauna, pakrūtē...