Alūksne īsumā

Kolberģis ◆ 17.martā Kolberģa tautas namā notiks Alūksnes novada mazo vokālistu konkurss “Skanīgākais putnēns 2018”. Piedalīties aicināti visi mazie Alūksnes novada dziedātāji no 2 līdz 6 gadu (ieskaitot) vecumam, kurus konkursam var pieteikt viņu vecāki vai muzikālie pedagogi. Dalībniekam jādzied divas dziesmas – latviešu tautasdziesma un skaņdarbs pēc brīvas izvēles, dziesmām jāatbilst izpildītāja vecumam un balss spējām, un tās drīkst izpildīt kāda mūzikas instrumenta vai fonogrammas pavadījumā vai arī bez tā. Konkursa dalībniekus vērtēs žūrija, kura vienam mazajam vokālistam piešķirs nomināciju “Alūksnes novada skanīgākais putnēns 2018”, apbalvos trīs godalgotās vietas 2-4 un 5-6 gadu vecuma grupās, kā arī piešķirs citas nominācijas. Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 22.februārim pa e-pastu “[email protected]” ar norādi “Mazo vokālistu konkurss”, pa pastu vai personīgi Kolberģa tautas namā. Sīkāka informācija pa tālruņiem 64354097, 25775584 vai rakstot uz e-pastu “[email protected]”. Konkursu organizē Kolberģa tautas nams sadarbībā ar Jaunalūksnes pagasta pārvaldi.

Alūksne ◆ Alūksnes novada pašvaldība, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”, iegādājusies ziemas sporta inventāru, ko iedzīvotāji sportiskām aktivitātēm atbilstošos laikapstākļos varēs izmantot par brīvu. “Projektā iegādāti 10 pāri slidu (35.-45.izmērs), pieci pāri slēpju junioriem (135-150 cm), pieci pāri slēpju pieaugušajiem (177-202 cm), kā arī slēpju zābaki (35.-45.izmērs). Minētais ziemas sporta inventārs iedzīvotājiem par brīvu ir pieejams Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolā. Lai to saņemtu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, kā arī jāvienojas ar inventāra izsniedzēju par tā izmantošanas ilgumu. Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolas darba laiks darbdienās ir no pulksten 8.00 līdz 17.00. Par inventāra pieejamību iepriekš var sazināties pa tālruni 64322654,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Liepna ◆ Lai klātienē apskatītu abas Liepnas pagastā esošās skolas – Liepnas vidusskolu un Liepnas internātpamatskolu – pēc janvāra domes sēdes 25.janvārī organizētā braucienā turp dosies Alūksnes novada domes deputāti. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins norāda, ka sakarā ar gaidāmo skolu reformu pēc tam jautājumu par Liepnas skolām deputāti turpinās skatīt februāra kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejas sēdē, kad būs klātienē izzinājuši situāciju.

Ape ◆ 11.janvārī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Kalna ielā Apē, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 kvadrātmetru platībā.

Alūksne ◆ 16.janvārī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Tirgotāju ielā Alūksnē, kur mājas dūmvadā dega sodrēji.

Pededze ◆ 15.janvāra vakarā robežsargi uz autoceļa Pededzes pagastā aizturēja 1993.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kura vadītai automašīnai paredzētajā vietā nebija uzstādītas valsts numura zīmes. Pārbaudot automašīnas datus robežsargi atklāja, ka automašīnai nav ne derīgas tehniskās apskates, ne OCTA polises, kā arī to, ka sakarā ar transportlīdzekļa īpašnieka nāvi tas nav pārreģistrēts noteiktajā kārtībā. Turklāt pārbaudes laikā robežsargiem radās aizdomas, ka vīrietis ir alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudes testu, alkometrs vīrieša izelpā uzrādīja 1,71 promili. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Lietas materiāli nosūtīti pēc piekritības Alūksnes rajona tiesai, savukārt par pārējiem pārkāpumiem sāktās administratīvo pārkāpumu lietas materiāli nodoti pēc piekritības Valsts policijai.

Alūksnē ◆ Alūksnes Invalīdu biedrība aicina ikvienu interesentu 27.janvārī, kad Alūksnē notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, iegriezties biedrības telpās Alūksnes novada Sabiedrības centrā, Dārza ielā 8a, pirmajā stāvā, kur varēs iegādāties dažādus biedru darinājumus. “Mūsu cilvēki nevar ārā nostāvēt divas vai pat trīs stundas, tādēļ aicinām pircējus pie mums – pārnākt pāri ielai un iepirkties mūsu labdarības tirdziņā no pulksten 9.00 līdz 13.00,” informē biedrības valdes priekšsēdētājs Edvīns Fricis Svars. Varēs iegādāties adījumus, rotas, virtuves cimdus, priekšautus, auduma somas un krēslu paliktņus.

Ape ◆ 24.janvārī Apē notiks donoru diena. Donorus Apes tautas namā gaidīs no pulksten 10.00 līdz 14.00.  Aicina ziedot asinis gan esošos, gan jaunus donorus vecumā no 18 līdz 65 gadiem, ja veselības stāvoklis to atļauj, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pase vai eID karte) un savu bankas konta numuru.

Alūksne, Ape ◆ Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē uz 17.janvāri reģistrētas šādas vakances: viesmīlis (darba vieta Alūksnē), direktors kultūras jomā (Annā), ražošanas plānotājs (Jaunannā), mežstrādnieks (Mārkalnē), kravas automobiļa vadītājs (Alūksnē), meža mašīnu operators (Pededzē),  mežstrādnieks (Pededzē), intervētājs (Alūksnes novadā), mazumtirdzniecības veikala pārdevējs (Apē) un pirmsskolas izglītības skolotājs (Apē).
Sandra Vējiņa, Agita Bērziņa,

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...