Alūksne īsumā

Alūksne ◆ Šonedēļ Alūksnes novada pašvaldībā vajadzēja notikt izsolei par jaunuzceltās multifunkcionālās ēkas Pilssalā telpu nomu ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un iespējamiem papildu pakalpojumiem viesu atpūtas nodrošināšanai, kā arī publisku sanitāro telpu pakalpojuma sniegšanai. Izsole gan nenotika, jo nebija pieteicies neviens pretendents. Tiesa, nomniekam jāievēro noteikti nosacījumi - lai nodrošinātu iznomātāja jeb pašvaldības realizētā projekta sasniedzamos rādītājus, trīs gadu laikā no nomas līguma noslēgšanas viņam ir pienākums investēt savā uzņēmējdarbībā projekta teritorijā ne mazāk kā 152 000 eiro un radīt ne mazāk kā divas jaunas darba vietas. Nomniekam ir tiesības samazināt ieguldītās investīcijas un jaunradītās darba vietas tādā apjomā, kādā apakšnomnieks vai sadarbības partneri, kas gūst labumu no objekta infrastruktūras, iegulda uzņēmējdarbībā. Alūksnes novada pašvaldībā norāda, ka drīzumā tiks sludināta atkārtota izsole.

Alūksne, Ape ◆ Alūksnes novada pašvaldība un Apes novada pašvaldība ir noslēgušas līgumus ar Latvijas Universitāti (LU) par sadarbību novada iedzīvotāju izglītības līmeņa paaugstināšanai, mūžizglītības īstenošanai un novada ekonomikas attīstībai. „Iestāžu sadarbības līgums paredz savstarpēju informācijas apmaiņu, prakses iespējas novada pašvaldības iestādēs vietējā filiālē vai Rīgā studējošajiem Alūksnes novada iedzīvotājiem. Tāpat iestādes varēs sadarboties bibliotēku izmantošanā, piedāvājot Alūksnes novada izglītības iestāžu darbiniekiem iespēju izmantot LU Alūksnes filiāles bibliotēkas resursus, savukārt vietējā filiālē studējošajiem - novada publisko bibliotēku resursus, lai viņi varētu veikt metodiskos un organizatoriskos darbus izglītības jomā, augstākās izglītības programmu izstrādē un īstenošanā LU Alūksnes filiālē. Puses varēs kopīgi organizēt nozaru speciālistu lekcijas, seminārus un diskusijas par būtiskiem tematiem un aktualitātēm, kā arī koncertus, meistarklases un citus radošus pasākumus filiālē un novada kultūras iestādēs. Pašvaldības deleģētām personām līguma ietvaros būs iespēja piedalīties valsts pārbaudījumu komisiju darbā profesionālās augstākās izglītības studiju programmās, kā arī studiju programmu virzienu izstrādē un akreditācijā. Tāpat pašvaldība varēs ieteikt pētnieciskā darba virzienus studentu noslēguma darbu tematiem atbilstoši novada attīstības programmai Alūksnes filiālē studējošajiem,” stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Kļūdu labojums ◆ “Alūksnes Ziņu” 16.februāra īsziņā 7.lappusē publicēta kļūdaina informācija. Tiesas nosaukums ir Vidzemes rajona tiesa, nevis Valmieras rajona tiesa, kur darbā pārceltas arī Alūksnes rajona tiesneses - tostarp tiesnese Antra Strupule. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Alūksne ◆ 18.februārī ap pulksten 10.00 Alūksnē, Tirgotāju ielā, pēc sākotnējās informācijas nenoskaidrota persona iemeta ar nazi pa 1966.gadā dzimušai sievietei piederošu automašīnu “BMW”, izsitot kreisās puses priekšējo durvju stiklu. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, Valsts policija skaidro notikušā apstākļus. Personas identitāte vēl nav zināma, bet zināms, ka tas bijis vīrietis. Policijas rīcībā ir informācija, ka iepriekš savstarpēju konfliktu personām nav bijis.

Alūksne ◆ Alūksnes un Apes novada fonds precizē, ka Latvijas operetes fonda koncertuzveduma “Lai sasaucamies, lai dziedam!” sākuma laiks ir pulksten 16.00, kā ir minēts ielūgumos, nevis pulksten 19.00. Pasākums notiks Alūksnes Kultūras centrā 25.februārī. Ieeja uz šo pasākumu ir tikai ar ielūgumiem, ko varēja saņemt Alūksnes un Apes novada fondā.

Jaunanna ◆ Jaunannas pagasta centrā Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi tuvākajā laikā veikt tilta pārbūvi. Pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis norāda, ka pašvaldības īpašumā un valdījumā esošajiem tiltiem tika veikta inspekcija. “Visus tiltus apsekoja speciālisti un sniedza atzinumu par to tehnisko stāvokli. Pirmais tilts, kam neatliekami nepieciešams remonts, ir Jaunannas pagasta centrā. Šobrīd tas atrodas neapmierinošā stāvoklī, un tas ir jāpārbūvē. Aptuvenās pārbūves izmaksas būs līdz 100 000 eiro. Šobrīd pa šo tiltu drīkst pārvietoties,” stāsta I.Berkulis.

Jaunanna ◆ Alūksnes novada pašvaldība no privātpersonas iegādāsies dzīvokli Jaunannas pagasta “Gundegās”. Tā ir daudzdzīvokļu māja, kas ir kritiskā stāvoklī. Februāra finanšu komitejas sēdē deputāti nolēma dzīvokļa iegādei paredzēt vairāk nekā 900 eiro. Domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis skaidroja, ka pēc tam, kad dzīvoklis būs pašvaldības īpašumā, šī māja tiks nojaukta, jo apdraud apkārtējo drošību. “Šobrīd māju nojaukt nevaram, jo visi dzīvokļi nepieder pašvaldībai. Nav citu variantu, kā novērst šo apdraudējumu,” pauda A.Dukulis.

Latvija ◆ Ekonomikas ministrija pieņēmusi lēmumus par atļauju atcelšanu pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl piecām atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijām. Starp tām ir arī SIA “Eiro-Āzijas investīciju aģentūra”, kas pirms dažiem gadiem vēlējās Alūksnē būvēt koģenerācijas staciju un piedāvāt siltumu akciju sabiedrībai “Simone”.
Atļaujas atceltas, jo konstatēts, ka  ražošana nav sākta. Kopumā līdz šim ministrija atcēlusi atļaujas astoņām elektrostacijām, novēršot iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni 158 miljoniem eiro.

Citu datumu laikraksti

 • Stāstu sega uzsāk ceļu Alūksnē

  Stāstu sega uzsāk ceļu Alūksnē

  Ar izstādes “Stāstu sega Latvijai” atklāšanu aizvadītajā nedēļā sākās Latvijas simtgades pasākumu cikls Alūksnē. Tas ir ilgtermiņa projekts, kurā...

 • Draudzīgais labradors Lotārs 2

  Draudzīgais labradors Lotārs

  (Turpinās no 1.lappuses)Lotārs Sarmītes, Andra un Sarmītes mammas Veltas ģimenē ienāca pirms teju septiņiem gadiem. Dzimšanas dienu mīļais suņuks...

 • Dzīve kā izrāde

  Dzīve kā izrāde

  Mums ikdiena paiet steigā, bet kādam varbūt absolūtā garlaicībā, un tā ir dzīve. Kā spēle vai izrāde ar aktieriem un skatītājiem. Kā nospēlēsi, tā...

 • Lieto enerģiju gudri

  Lieto enerģiju gudri

  Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Ilgtspējīgas enerģijas sabiedrība” Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā vakar...

 • Dzintars Čīča aicina uz koncertu

  Dzintars Čīča aicina uz koncertu

  Janvārī čigānu izcelsmes latviešu dziedātājam Dzintaram Čīčam apritēja 25 gadi, un savu jubileju dziedātājs atzīmēs ar koncertprogrammu “Bučas...

 • Rīt - “Ilgāja zivtiņa”

  Veclaicenes pagastā, Latvijas – Igaunijas pierobežā, 3.februārī ikviens aicināts uz zemledus makšķerēšanas sacensībām „Ilgāja zivtiņa”. Sacensības...