Alūksne īsumā

Alūksne ◆ Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu un Izglītības pārvaldi vēlas godināt novada iedvesmojošākos jauniešus un aktīvās jauniešu grupas, kas ir uzņēmīgi, iesaistās sabiedriskajos procesos un līdzdarbojas. Jauniešu godināšanas pasākums “Iedvesmojošais jaunietis Alūksnes novadā” notiks 9. novembrī, bet līdz 22.oktobrim vēl var paspēt pieteikt pretendentus. Sīkāka informācija – jauniešu centrā.

Ape ◆ Apes novada sociālā dienesta telpās 29.oktobrī pulksten 18.00 notiks bezmaksas izglītojoša lekcija “Atkarība. Līdzatkarība. Neatkarība.”. Mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par dažādu atkarību veidošanās cēloņiem, ietekmi uz garīgo un fizisko veselību, dzīves kvalitāti. Lekciju vadīs psiholoģe – sistemātiskā ģimenes psihoterapijas speciāliste Inese Rieksta. Sīkāku informāciju iespējams iegūt, zvanot pa tālruni 29406867.

Alūksne ◆ Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību 1.novembrī pulksten 14.00 Alūksnes Kultūras centra “Uzņēmējdarbības atbalsta centrā” aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par biotopu inventarizāciju, kas tiek veikta projektā “Dabas skaitīšana” un norit arī Alūksnes novada teritorijā. Semināra laikā Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji skaidros dabas skaitīšanas mērķi un ieguvumus, stāstīs, kāpēc tiek veikta dabas skaitīšana, kādas dabas vērtības saskaitītas, ko tas nozīmē zemes īpašniekam. Daļa zemju īpašnieku jau ir saņēmuši informatīvas vēstules par savu īpašumu apsekošanu, daļa tās saņems arī 2019.gadā.

Maliena, Liepna ◆ No 1. novembra SIA „Rūpe” pārņems ūdenssaimniecības apsaimniekošanu Malienas un Liepnas pagastos. Uzņēmums aicina pakalpojumu saņēmējus uz tikšanos, kur sniegs informāciju par pārņemšanas procesu. Malienas pagasta tautas namā tā notiks 30.oktobrī pulksten 17.30, Liepnas pagasta tautas namā – 31.oktobrī pulksten 17.30.

Alūksne ◆ “Latvijas pasts” paplašinājis mobilās lietotnes funkcijas un turpmāk, piesakoties pakalpojumiem, būs iespējams sekot arī rindas virzībai. “Latvijas pasta” vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone norāda, ka šāda iespēja ir arī Alūksnes pasta nodaļā. Tā ir klientu plūsmas vadības sistēmu “In- Out”, kas regulē apmeklētāju kustību uz vietas nodaļā un nodrošina iespēju pakalpojumiem pieteikties attālināti ar mobilās lietotnes starpniecību: saņemt numuriņu,  tiešsaistē sekot līdzi rindas virzībai, uzzināt aptuveno gaidīšanas laiku, savu kārtas numuru atlikt uz piecām minūtēm vai atcelt.

— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...